Zaproszenie na VI Dni Sochocina "Z rycerzami za pan brat"

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Zaproszenie na VI Dni Sochocina "Z rycerzami za pan brat"

Post autor: Piter »


VI DNI SOCHOCINA 07.07.2012

"Z rycerzami za pan brat"


Tegoroczne obchody VI Dni Sochocina zapowiadają się bardzo interesująco. Moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń, dostarczą nam tym razem rycerze. To właśnie oni stali się motywem przewodnim tegorocznej imprezy.
Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawili, a przynajmniej tak dobrze jak rok temu (pomijam warunki pogodowe). A jak było rok temu, możecie zobaczyć pod tym linkiem V Dni Sochocina "Z wojskiem swojsko"
Atrakcje jakie zobaczycie podczas obchodów VI Dni Sochocina pod hasłem "Z rycerzami za pan brat" wygladają następująco... 14:30 – 15:00 – Parada historyczna traktami grodu: rycerze konni, piesi, dwórki, żacy.

15:00 – 15:10 – Otwarcie imprezy przez Panią Wójt.

15:10 – 15:20 – Powitanie Gości przez Wielkiego Mistrza Jacentego z Ordowa i Drużynę Rycerską.

15:20 – 16:00 – Szranki i konkursy czyli walki rycerskie z użyciem różnej broni, ubieganie się o względy dam. Salwa na wiwat z artylerii średniowiecznej – hakownic, foglerzy ładowanych prochem czarnym.

16:00 – 16:30 – Pokazy tańca dawnego w wykonaniu dwórek (irlandzkie, duńskie, francuskie, rodzime, reele, jigi, fryzy). Nauka tańca dawnego dla publiczności.

16:30 – 17:00 – Konkursy sprawności rycerskiej z udziałem mieszczan i przybyszów, prezentacja zwyczajów rycerskich, pasowania na rycerza, ślubowania damie serca.

17:00 – 17:30 – Igrce średniowieczne dla publiczności : mały John, kręcioł, walka na korbacze.

17:30 – 18:00 – Turniej bojowy rycerski pieszy o ,,Miecz Pani Wójt”

18:00 – 19:00 – Turniej kusznicy o ,,Złoty Bełt Wielkiego Mistrza” dla publiczności.

19:00 – 19:30 – Turniej rycerski konny – kruszenie kopii.

19:30 – 20:00 – Występ Zespołu Absolutnie

20:00 – 21:00 – Anna Nowakowska & Friends

21:00 – 23:00 – Występ Zespołu ,, Jambo Africa”

23:00 – Zakończenie programu
plakat
Serdecznie zapraszam w imieniu Głosu Płońska :)[/center]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post