artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
mariuszz

artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: mariuszz »

W ostatnim numerze Wirtualny Płońsk ukazał się artykuł "Śmieci pod kluczem" w którym opisano "podrzucanie śmieci" do kontenerów na ulicy Kolbego i Wojska Polskiego przez złe osoby. To nie do końca prawda.

Kontenery na ul. Kolbego - jeśli ktoś podrzuca śmieci do kontenera na osiedlu to okrada mieszkańców osiedla którzy płaca za wywożenie śmieci. Zgadzam się z autorem - karygodne.

Kontenery na ul. Wojska Polskiego (4 kontenery na posegregowane śmieci). Za wywóz posegregowanych śmieci mieszkańcy nie płacą. Kontenery do segregacji śmieci są ogólnodostępne. Osoby które wyrzucają w tym miejscu śmieci posegregowane nie mają wpływu na lokalizacje i ilość kontenerów do segregacji w Płońsku. 12 punktów z kontenerami do segregacji na 25 000 mieszkańców.

Ja również wyrzucam w tym miejscu posegregowane śmieci - tu jest najbliżej.

Po lekturze artykułu postanowiłem sprawdzić kilka spraw związanych z segregacją śmieci:
*w Niemczech, Szwecji mieszkańcy mają obowiązek segregowania śmieci, służby oczyszczania nie zabiorą śmieci które nie są posegregowane
*inne miasta w Polsce - PGK rozdaje lub sprzedaje za małą kwotę worki 120 l do segregacji (oznaczone: papier, plastik itd) i odbiera pełne worki (z posegregowanymi śmieciami) bezpłatnie lub za małą opłatą ( np. 2 zł za worek). W Płońsku trzeba zapłacić tak jak za normalne śmieci.
*odwiedziłem stronę płońskiego PGK http://pgk.plonsk.pl. Nie ma tam żadnych informacji o segregacji śmieci.
np. chciałem sprawdzić gdzie są kontenery na posegregowane śmieci (może czegoś nie wiem i nie muszę jeździć na ul. Wojska Polskiego).

Pozdrawiam osoby segregujące śmieci :)
przemekniechcielski

Re: artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: przemekniechcielski »

Witam serdecznie.
Cieszę się, że artykuł wywołał zainteresowanie i od razu przejdę do wyjaśnień. Problem na ul. Wojska Polskiego nie leży w podrzucających śmieci, lecz być może w zbyt rzadkim ich wywożeniu. Rozwiązaniem mogłoby być ich częstsze wywożenie bądź zmiana nawyków "podrzucających". Mogliby oni dowozić swoje śmieci do innych kontenerów przeznaczonych do segregacji odpadów jest ich łącznie w Płońsku 12. Nikt nie chciałby przecież mieć góry śmieci pod domem, więc chyba każdy rozumie mieszkańców ulicy.

pozdrawiam
mariuszz

Re: artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: mariuszz »

Witam Autora
Zgadzam się częstotliwość może pomóc, ale podsumuje:

Osoby które wyrzucają w tym miejscu śmieci posegregowane nie mają wpływu na lokalizacje, ilość , częstotliwość opróżniania kontenerów do segregacji w Płońsku. Decyzje podejmuje PGK Płońsk.

Co do zmiany nawyków - który punkt mam wybrać i dlaczego? Tak jak napisałem punkt na Wojska Polskiego jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Punkt na ul. Wojska Polskiego jest tak oblegany ponieważ:
*nie ma problemów z zaparkowaniem w pobliżu kontenerów
*niedaleko jest centrum miasta
*kontenery są 2 m od ulicy
*śmieci można wyrzucić przy okazji, jadąc na zakupy, do pracy itd.

Co do mieszkańców ul. Wojska Polskiego - rozumem i współczuje. Ktoś jednak decyzje o lokalizacji podjął i konsultował z mieszkańcami? Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego mogą poprosić PGK o zlikwidowanie, przeniesienie tego punktu.
Pozdrawiam
przemekniechcielski

Re: artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: przemekniechcielski »

Niestety z tego co udało mi się dowiedzieć to miasto odpowiada za lokalizację tych kontenerów. PGK wygrało jedynie przetarg na wywóz tych śmieci i w przetargu zapisano również częstotliwość ich wywozu. Ponadto kosze z ul. Wojska Polskiego wcześniej stały bodajże na ul. Broniewskiego i tam również powstawała góra śmieci.

pozdrawiam
mariuszz

Re: artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: mariuszz »

Dziękuje za sprostowanie, to trochę wyjaśnia. Nazwę tematu powinienem zmienić na "kontenery Pandory".

Przepraszam PGK Płońsk za stwierdzenie z poprzedniego postu:
Osoby które wyrzucają w tym miejscu śmieci posegregowane nie mają wpływu na lokalizacje, ilość , częstotliwość opróżniania kontenerów do segregacji w Płońsku. Decyzje podejmuje PGK Płońsk.

Po Pana informacji podsumowanie powinno wyglądać w ten sposób:
Osoby które wyrzucają w tym miejscu śmieci posegregowane mają do tego prawo, i nie mają wpływu na lokalizacje, ilość , częstotliwość opróżniania kontenerów do segregacji w Płońsku. Decyzje podejmuje podejmuje Urząd Miasta Płońsk. PGK Płońsk jest odpowiedzialne za okresowe opróżnienie pełnych kontenerów.

Co do mieszkańców ul. Wojska Polskiego - rozumem i współczuje. Ktoś jednak decyzje o lokalizacji podjął i konsultował z mieszkańcami? Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego mogą poprosić Urząd Miasta Płońsk o zlikwidowanie, przeniesienie lub stworzenie nowego punktu w miejscu "neutralnym", z dobrym dojazdem i nie pod czyimś oknem.

Panie Przemku, dziękuję za nowe informacje i drążenie tematu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-09-14, 17:25

Re: artykuł "Śmieci pod kluczem" komentarz

Post autor: mariusz »

We Wrocławiu jeden trójpojemnikowy zestaw przypada na 1391 mieszkańców.

źródło:
http://huby.seo.pl/13_recykling/136_sel ... biorka.htm

W Płońsku jeden trójpojemnikowy zestaw przypada na 1875 mieszkańców (12 punktów i 22500 mieszkanców).

Dlaczego na stronie UM Płońsk lub PGK Płońsk nie ma takich informacji?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post