Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: trader »

Czy orientuje się ktoś, czy w Płońsku da się oglądać naziemną telewizję cyfrową przy użyciu małej anteny pokojowej, dedykowanej dla DVB-T?
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: TomaH »

Osobiscie mam najprostsza siatkowke z allegro za 30zl i telewizor z tunerem dvb-t i mpeg4 i odbieram wszystkie dostepne kanaly nadawane przez naziemna telewizje cyfrowa wlacznie z Polsatem HD.
Polecam tą stronę: http://www.telewizja-cyfrowa.com/
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: Piter »

Bardzo fajna stronka nie wiem jak traderowi ale mi się przydała :ok:
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: trader »

Przydała się, ale uzyskana informacja nie jest taka, jakiej oczekiwałem. W naszej lokalizacji o antenie pokojowej można zapomnieć. :(
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: trader »

TomaH pisze:Osobiscie mam najprostsza siatkowke z allegro za 30zl i telewizor z tunerem dvb-t i mpeg4 i odbieram wszystkie dostepne kanaly nadawane przez naziemna telewizje cyfrowa wlacznie z Polsatem HD.
Na który nadajnik masz ustawioną antenę? Czy antena koniecznie musi być bardzo wysoko, np. na kominie?
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: TomaH »

Mam ustawioną na Raszyn pod Warszawą a antena jest na wysokości piętra w domu jednorodzinnym. Sam się zdziwiłem, że to funkcjonuje. Zasięg nie jest idealny bo jest na statusie "dobry", na tvn warszawa i polsat HD jest "przecieciętny" i nieraz są zakłócenia ale naprawdę warto się zakręcić przy tym temacie bo jakość odbioru jest naprawdę fajna no i oczywiście cyfrowa bez porównania z analogiem, z czasem może się pomyśli o lepszej antenie jak będą więcej kanałów nadawać chociaż teraz nie narzekam wcale bo jest ich 13 :D
Gość

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: Gość »

a nie zniknął ci ostatnio Polsat HD? bo u mnie zniknął i się zastanawiam, czy to wina słabego sygnału czy przestali nadawać...
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: trader »

TomaH, nie próbowałeś anteny kierunkowej? Sam chciałbym zamontować antenę na wysokości piętra w domku. Jakoś nie chce mi się płacić za platformy satelitarne, szczególnie, że chcą coraz więcej kasy.
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: TomaH »

Polsat HD mam cały czas ale tj. wcześniuej pisałem są zakłócenia czasami bo jest słaby sygnał (testowy). O antenie narazie nie myślałem bo ta mnie bardzo zaskoczyła i wszystko mi ładnie odbiera ale już oglądałem inne anteny, nie wiem czy to były kierunkowe, pamietam ze koszt ok. 200zl i pisali ze to bardzo dobry wyrob chyba holenderski. A jezeli chodzi o platformy satelitarne mowie stanowcze nie :) jedynie tvn turbo brak.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: trader »

Przetestowałem u siebie i faktycznie, okazało się, że w zupełności wystarcza zwykła siatka zamontowana na wysokości balkonu pierwszego piętra. Inna sprawa to brak znaczących przeszkód w najbliższej odległości. Na szybko zmontowana instalacja dała sygnał na poziomie 65% i o jakości 97%. Użyłem wzmacniacza 30dB.

Jak mi się skończy cyrograf na telewizję płatną, to przejdę na naziemną cyfrówkę. W zasadzie poza polskimi kanałami, które są w naziemnej, ciężko mi znaleźć coś dla siebie. Po co więc za to płacić... :]
mirek345
Posty: 4
Rejestracja: 2011-12-30, 19:11

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: mirek345 »

Witam ja mieszkam na prostej i mam antenę ustawioną na kfc WYSOKO nad domem .Czy nie zależnie od ustawienia będę odbierał te same programy jak tak to jakie bo mam telewizor z HDMI i zwykły na razie kupię dekoder zwykły do starszego telewizora na euro. I słyszałem od tego na targu co handluje że jak jedna antena na dwa telewizory to jeden dekoder musi być na euro a 2 na HDMI czy to prawda?
Awatar użytkownika
elnotcho
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-27, 22:42
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Naziemna telewizja cyfrowa - zasięg w Płońsku

Post autor: elnotcho »

Może zły temat, jakby co proszę o przeniesienie:

Ma ktoś głos na TV4 (kablówka ANTELSAT)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post