Finanse w małzeństwie

Hats
Posty: 79
Rejestracja: 2019-12-13, 13:35

Finanse w małzeństwie

Post autor: Hats »

Cześć. Jak dysponujecie finansami w małżeństwie oraz jak się rozliczacie?
zalewluc
Posty: 5
Rejestracja: 2022-05-09, 12:23

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: zalewluc »

My z mężem mamy osobne konta i jedno wspólne. Polecam to rozwiązanie. Co miesiąc przelewamy na wspólne konto pieniądze na wspólne wydatki typu jedzenie, rachunki, paliwo itp a oprócz tego mamy osobiste konta na swoje zachcianki, mąż nie widzi za jaką kwotę kupiłam nowe buty, a ja nie widzę za ile kupił nowe felgi... czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :D
IskaPavlova
Posty: 7
Rejestracja: 2022-03-28, 12:29

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: IskaPavlova »

Hmmm a my z kolei jakoś z mężem mamy wspólne, lepiej nam jest wszystko planować.;)
masiamo90
Posty: 35
Rejestracja: 2022-11-18, 00:34

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: masiamo90 »

Ten temat wydaje mi się dość wrazliwy, bo nie każdy chce o tym mówić i dzielić się finansami, nawet jeśli jest się rodziną. Ja akurat mam wspólne konto, a nawet odłożony kapitał do zainwestowania. Czy w waszych opiniach inwestowanie w konto forex jest bezpieczne? https://www.fxmag.pl/co-to-jest/konto-f ... dzaje-kont Nie wiem czy skorzystać z usług brokera? Korzystał ktoś kiedyś?
Awatar użytkownika
bboyle
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-24, 23:50
Lokalizacja: Bad Laer

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: bboyle »

U mnie niestety doprowadziło to do rozwodu.
Awatar użytkownika
antoneichmann
Posty: 4
Rejestracja: 2023-11-13, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: antoneichmann »

Chciałabym dzielić się po równo, jednak mój mąż chce mnie utrzymywać.
rufus
Posty: 95
Rejestracja: 2023-11-13, 11:09

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: rufus »

Zawarcie intercyzy może wydawać się formalnością, ale w rzeczywistości jest to ważny krok w kierunku zabezpieczenia finansowego i majątkowego obu stron. Eksperci radzą, aby podejmować decyzję o intercyzie w momencie, kiedy para jest w stanie otwarcie dyskutować o swoich finansach i planach na przyszłość. To podejście pomaga w zbudowaniu mocnych podstaw dla przyszłego małżeństwa. Dla tych, którzy szukają dodatkowych informacji na temat intercyzy, polecam artykuł dostępny pod linkiem https://www.walbrzyszek.com/kiedy-najle ... cyze-64725 i to są bardzo ważne sprawy.
palto22

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: palto22 »

Takie finanse wyglądają nieco inaczej w momencie, kiedy jeszcze dodatkowo dochodzi prowadzenie firmy. Trzeba w odpowiedni sposób zadbać o rozdzielenie spraw finansowych, jak i rodzinnych, aby zapewnić bezpieczny byt. Warto w takiej kwestii pomyśleć o fundacji rodzinnej. O jej szczegółach przeczytacie tutaj https://litigato.pl/fundacja-rodzinna-2/ .
Awatar użytkownika
anastaciobruen
Posty: 4
Rejestracja: 2024-04-15, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Finanse w małzeństwie

Post autor: anastaciobruen »

U mnie nigdy nie było pół na pół. Zarabiam mniej ale rozwijam się, a mój mąż chce dawać nieco więcej :)
ODPOWIEDZ