Ceny chleba U "Maczka"

michas89
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-02, 07:54

Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: michas89 »

Ja może tak trochę z innej beczki, ale czy nie zastanawia Was, czemu w rodzimej piekarni mamy tak drogi chleb? Kupując chleb w "Stokrotce" ( czy tam w "Edenie", jak kto woli) ostatnio przeraziłem się. Do tej pory zakupy robiła moja mama, ale ostatnio robię to ja no i "szczena mi opadła"! Ceny chleba wahają się od 1,7 bodajże do 2 zł. Tylko piekarnia Sochocin ma ceny grubo ponad 2 złote! Za co? Za benzynę sobie dokłada? Za pół kilometra 0,5 zł? Czym ten chleb się różni, że taki drogi? Uważam, że w miejscowości, w której się go produkuje powinien być najtańszy. Chociażby dla samej reklamy. Ani on lepszy, ani on większy. A może producent ma o sobie zbyt wysokie mniemanie? Tyle, że jak tak dalej pójdzie, to ciężko w Sochocinie będzie kupić sochociński chleb, bo sklepy nie będą przyjmować tak drogiego pieczywa.
jackac
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-16, 11:39

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jackac »

haha az sie zarejstrowalem. W koncu ktos pojechal temu bucowi. Pan M. mysli ze wszystko moze. A może jakis maly bojkot? Nie kupujmy chleba z Sochocina!
Adam1208
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-28, 09:14

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: Adam1208 »

w MarcPolu ten chleb kosztuje 1,50zł .. Mi on nie smakuje i w dodatku szybko schnie
jaagatka
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-16, 11:32

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jaagatka »

Mieszkam na wsi, a do nas dociera tylko chleb z Sochocina. Nie mam wiec wyboru. Cena powala 2,5 zl! Ale to juz szczegół. Mnie zastanawia co oni dodają, albo co przestali dodawać, że ten chleb już wieczorem wydaje sie, jakby był stary. Kiedyś mozna bylo jesc go kilka dni, moze przesada, ale w niedziele zawsze był jak swieży, a teraz? Zmieńcie recepturę, albo zmieńcie pracowników, bo chleb zszedł na psy. A na moim przykładzie widać, że nie mogę zmienić piuekarni, jedynie zrezygnować z chleba, a to nie wchodzi w gre. Dzieci rano do szkoły, mąz do pracy no i niestety muszę im dawać ten "chleb"
jakubek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-04-14, 13:32

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jakubek »

odnośnie cen pieczywa to chlebki z płońskich piekarenek też nie jest wcale tani...cenu sa różne w każdym sklepie przykład?sklep żabka nasz rodowity chleb kosztuje 2zl a ten sam chleb w stokrotce 1.70zl.więc nie ma mowy o dodatku paliwowym to sklepy ustalają ceny :krzeslem:
jaagatka
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-16, 11:32

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jaagatka »

jakubek pisze:odnośnie cen pieczywa to chlebki z płońskich piekarenek też nie jest wcale tani...cenu sa różne w każdym sklepie przykład?sklep żabka nasz rodowity chleb kosztuje 2zl a ten sam chleb w stokrotce 1.70zl.więc nie ma mowy o dodatku paliwowym to sklepy ustalają ceny :krzeslem:
Może i sklepy ceny ustalają, ale akurat u Maczka to nawet w piekarni chleb kosztuje 2,30 zł! W piekarni? Od producenta? Przecież to się w głowie nie mieści.
michas89
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-02, 07:54

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: michas89 »

jaagatka, powiem Ci, że w tym wszystkim jest jedna wielka niewiadoma. Makowski w piekarni sprzedaje chleb po 2,3 zł, a ten sam chleb na drugi dzień w Nowym Mieście kosztuje 2zł! Sprzedaje taniej niz w piekarni? Producent? W Sochocinie chleb od Maczka jest najdroższy, a do tego, za przeproszeniem, spieprzył się. Jak zauważył Adam1208 szybko schnie, wieczorem jest nie do zjedzenia. Jakbym jadł wczorajszy chleb!
michas89
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-02, 07:54

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: michas89 »

Całe szczęście niejaki Popiołek otworzył piekarnię. Niedosyć, że chleb taniutki, to smaczny i na drugi dzień nikt nie pozna, ze to wczorajszy chleb. Żeby nie było!!! Zadnej reklamy nie robię!!! I nigdy nie będę. Tylko mam nadzieję, że i on się nie zepsuje. Kiedyś kupowałem najlepszy chlebek na świecie z piekarni z WKRY, na rynku w Sochocinie...
jackac
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-16, 11:39

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jackac »

A ja na to tak- byłem w piekarni, raczej w sklepie u Makowskich ostatnio i opinię swoją już mam na ten temat. Pieczywo? Jedynie chleb baltonowski krojony i cały, kajzerki i nic więcej, same słodkości. Oferowali chleb myśliwski, wiejski czy coś takiego i co się okazuje? Wszystko na zamówienie! A ja przecież parę dni wcześniej nie wiem na co będę mieć ochotę. To cukiernia się zrobiła, ciastek, ciasteczek na potęgę, a pieczywo? Do wyboru ;) chlebek krojony lub nie krojony ;) Aż nie wiem jak ten zakład pracy nazwać, bo piekarnia to nie jest.
michas89
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-02, 07:54

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: michas89 »

Cztery miesiące nieobecności w kraju uświadomiły mnie, że polskiej mentalności nic nie jest w stanie zmienić. Ja już nie chcę krytykować, bo od kilku miesięcy to nie mój problem. Zajrzałem na kilka dni, bo Swięto Wszystkich Świętych zawsze będzie ciągnąć mnie do Polski, ze względu na moją mamę. Wyrażę jednak swoje zdanie. Chleb może i się poprawił, ale jedynie ten w piekarni (kupiłem w piątek i sam jestem zaskoczony świeżością!) Ale ten ze sklepu... żal, już wieczorem się kruszył. Sklepy raczej starego pieczywa nie sprzedają, a jak już to jest to oznaczone jakąś informacją, więc? Nie mam już ochoty więcej się nad tym zastanawiać, więc życzę naszej rodzimej piekarni, by szła z duchem czasu i naprawdę( nie pozornie, jak do tej pory) spełniała oczekiwania klientów. Podrawiam
jaagatka
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-16, 11:32

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: jaagatka »

A co ten chleb ostatnio tak grubo krojony? Czy mi się tylko wydaje czy też ktoś to zauważył? I kanapek mniej i tylko sam chleb czuć w kanapce.
michas89
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-02, 07:54

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: michas89 »

A ja myślałem, że mojej mamie poprzestawiało się w głowie. Mówiła, że nawet chleb zaczęli grubiej kroić. Jednak to nie są jej urojenia. Cieszy mnie to.
danutaszczudlo
Posty: 1
Rejestracja: 2022-12-31, 13:17

Re: Ceny chleba U "Maczka"

Post autor: danutaszczudlo »

Nasi dziadkowie sami wypiekali chleb w piecach kaflowych. Pamiętam doskonale ten smak, którego nie da się porównać z pieczywem marketowym. Postanowiłam go powtórzyć i zdecydowałam się na piec do wypieku chleba od firmy https://www.kominkideluxe.pl/
ODPOWIEDZ