Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Post autor: Piter »

Były (na szczęście) wójt gminy Sochocin, Jerzy Zawadzki na do widzenia dostanie prawie okrągłą sumkę 100.000 zł prawie bo ta suma dokładnie wynosi 96.712 zł i 45 gr BRUTTO.
Czemu były wójt otrzyma taką kwotę? to proste chodź dla mnie chore:

Odprawa za 3 miesiące pracy - 47.049 zł
Za zaległy urlop (95dni) - 49.663 zł

Co daje sumę 96.712 zł czyli 38 pensji po 2.500zł * brutto zwykłego Kowalskiego
Prawda, że przykre....


Pozostaje jedna dziwna kwestia. Czy przez 4 lata w życiu Jerzego Z wydarzyło się tylko 9 (dni) okazji do wykorzystania urlopu? Pomijam oczywiście fakt chomikowania urlopu. A właśnie obiło mi się o uszy, że urlop wójta powinien kontrolować przewodniczący Rady Gminy lecz on podobno był bezradny bo to i tak wójt decydował o swoim urlopie.

Podsumowując.
Na myśl przychodzą mi słowa idealnie określające tą sytuację a zostały wypowiedziane w filmie "300 Spartan"
.......Madness?............... THIS IS SOCHOCINNNNN!!!




*Przypominam wszystkim żyjącym w świecie dobrobytu, że normalna a zarazem prawdziwa pensja w Polsce wynosi 2.500 Brutto czyli ok 1.700 na rękę. Oczywiście dla jednych będzie to kwota z nadgodzinami dla innych sama podstawa ale takie są realia i żadne gadanie, że średnia w Polsce jest inna tego nie zmieni :[
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Post autor: Leyla7 »

żyjemy w chorym państwie o chorym ustroju. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko startować na wójta a potem nie wykorzystywać swojego urlopu ;]
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Post autor: radio »

Leyla7 pisze:żyjemy w chorym państwie o chorym ustroju. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko startować na wójta a potem nie wykorzystywać swojego urlopu ;]
To nie system to ludzie. Skoro jeden człowiek może wokół palca sobie przewodniczącego rady. Ja bym nazwał prostytucją (za niską stawkę radnego - oczywiście w stosunku do wiernopoddańczych). Natomiast i tu plus ludzie (wyborcy) nie są w ciemię bici i pan Z. już nie jest wójtem.
A co do propozycji startowania na wójta burmistrza, radnego tylko dla kasy. Nie dziękuję nikomu ku...stwa nie życzę.
Carolec
Posty: 15
Rejestracja: 2009-06-21, 18:41
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Post autor: Carolec »

Obecni radni szukają rozwiązań do tej sytuacji.

Poza tym ciekawsze rzeczy wyszły na jaw jakie działy się w gminie, które zostaną prawdopodobnie potwierdzone przez zewnętrzny audyt. Aby o nich napisać dostałbym odcisków na opuszkach palców :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Jerzy Zawadzki dostanie wartość 38 "ludzkich" pensji

Post autor: Piter »

Ciekawsze rzeczy powiadasz? Minął ponad miesiąc i nic..... Więc raczej nic nowego "nie wypłynie" ;)
ODPOWIEDZ