Zdjęcia „Szarża Arcelińska 1920 r” – rekonstrukcja bitwy

Zdjęcia z imprez , wydarzeń, spotkań, wypadków i przypadków odbywających się w regionie płońskim.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Zdjęcia „Szarża Arcelińska 1920 r” – rekonstrukcja bitwy

Post autor: Piter »

Przedstawiam wam zdjęcia z dzisiejszej (04.09.2011) rekonstrukcji bitwy pod Arcelinem.
Była to pierwsza próba pokazania jak ta bitwa wyglądała. Czy to się udało? Moim zdaniem tak gdyż aktorzy odgrywali swoje role bardzo dobrze i realistycznie ale.....
Mam kilka uwag do organizatorów.

1. "Mało było widać" - niestety te mini trybuny to jakaś kpina. Ludzie stojący w pierwszym rzędzie za trybunami mogli jeszcze coś zobaczyć ale już osoby stojące za ich plecami nie :(
Urok imprez robionych na płaskim terenie.

2. "Narrator" - ech ten Pan mimo zabawnego podejścia do sprawy średnio się wywiązał ze swojej roli a dlaczego? Dlatego, że było za mało faktów dotyczących bitwy a za dużo rozmawiania o pracy we wsi oraz wywiadów z uczestnikami bitwy :/ Mogę więc powiedzieć, że lekcją historii to ta bitwa nie była.

3. "Media" - no właśnie delikatna grupa z którą albo trzymasz albo Cię zjedzą. Ja staram się zachować równowagę. A co takiego mnie rozczarowało, że o nich wspominam? Byli wszędzie..... jak widać na dużej ilości zdjęć pojawiają się ludzie z naszej epoki to właśnie pracownicy gazet, portali internetowych.

Niedawno była Bitwa w Borkowie na której również byłem. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia z tamtej bitwy żebyście mogli sobie porównać "wykończenie". A organizatorom następnej Szarży pod Arcelinem proponuję zasięgnąć rad od kolegów z Borkowa. Oczywiście to nie jest pisane po złości, ale jako porada gdyż każdy chce mówiąc "jestem z Płońska" mieć podniesione czoło...

Pełna Fotorelacja (160 zdjęć) jak zawsze w naszej galerii
KLIK

A wam jak podobała się pierwsza inscenizacja bitwy pod Arcelinem?
jack

Re: Zdjęcia „Szarża Arcelińska 1920 r” – rekonstrukcja bitwy

Post autor: jack »

Profesjonalizm tej rekonstrukcji był zasługą ogromnego zaangażowania jej uczestników, wyrażam tu podziw dla tych pasjonatów. Niezwykły był cały scenariusz, który pokazał tragizm tej wojny dla mieszkańców Polski oraz determinację polskich wojsk. Podziw też należy się rekonstruktorom występujących po stronie bolszewickiej, którzy oddali całą dramaturgię tamtych wydarzeń. Organizacja imprezy i zaangażowanie miejscowych władz również na wysokim poziomie zważywszy, że to była pierwsza taka inicjatywa. Oby tak dalej, czekam juz na kolejny rok.
czlonekGRH

Re: Zdjęcia „Szarża Arcelińska 1920 r” – rekonstrukcja bitwy

Post autor: czlonekGRH »

Było naprawdę świetnie . Bolszewicy bardzo wczuwali się w rolę . My grający ludność cywilną również. Mam nadzieję , że się podobało .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post