Odpust w parafi św. Maksymiliana Kolbe 14.08.2011

Zdjęcia z imprez , wydarzeń, spotkań, wypadków i przypadków odbywających się w regionie płońskim.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Odpust w parafi św. Maksymiliana Kolbe 14.08.2011

Post autor: Piter »

W niedzielę 14.08.2011r w parafii św. Maksymiliana Kolbe odbył się odpust parafialny.
Zaskoczyła mnie forma tego wydarzenia.

"Zapraszamy serdecznie na parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe, którą będziemy obchodzić 14 sierpnia (niedziela).
Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej."

Takie ogłoszenie widniało na oficjalnej stronie parafii. Pisząc odpust miałem nadzieje, że to będzie coś zupełnie innego. Kolorowe stragany, zabawy itp.... Niestety okazało się, że odpust w tym wykonaniu oznaczał głównie modlitwę. Szkoda bo chyba wszyscy liczyliśmy na coś innego. Po południu miało być więcej rozrywki a to za sprawą pokazów tańca towarzyskiego. hmm niestety zabrakło go. Chociaż widziałem jak koło kościoła przechodziła para która miała występować. W ciszy wszyscy czekaliśmy na występ Eleni.... do czasu aż na scenie nie pojawił się ksiądz aby przeprowadzić konkursy dla najmłodszych. Dzięki niemu o wiele przyjemniej upływał czas. W końcu pojawiła się ELENI ze swoim pięknym głosem...

Pełna fotorelacja znajduje się jak zwykle w "Niezależnej Galerii Płońska"

KLIK
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Odpust w parafi św. Maksymiliana Kolbe 14.08.2011

Post autor: Leyla7 »

Mi też odpust kojarzy się ze straganami, których w Płońsku zabrakło. Swoją drogą słowo Odpust to także `odpuszczenie grzechów`, może więc ta uroczystość miała więcej wspólnego z odpuszczeniem win niż zabawą i straganami. Chociaż jeden stragan był - można było zaopatrzyć się w obwarzanki :)
Szkoda, że tancerze nie mogli zatańczyć. Swoją drogą, ciekawe co im przeszkodziło w tym, żeby wyjść z pomieszczenia na terenie Kościoła i przejść kilka kroków na scenę, by wystąpić? Może to za sprawą deszczu, który rozpadał się w przerwie między występem Orkiestry a Eleni. No szkoda.
Co do Eleni - niezaprzeczalnie ta kobieta ma talent. Pamiętam ją jeszcze sprzed mniej więcej 15 lat - muszę przyznać, że jej głos teraz jest równie piękny co wtedy.
ODPOWIEDZ