Ciekawe Miejsca w Polsce

Jak w temacie. Wszystko, co mamy Wam do przekazania związane z Forum, ich zmianami, itp, itd. Sprawy organizacyjne.
Ogłoszenia Forumialne :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: Piter »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Ostatnio po głowie chodzi mi myśl zebrania wszystkich ciekawych miejsc z okolic Płońska. Taki mały przewodnik po tym co mamy nietypowego i wartego obejrzenia. Właśnie dlatego chcę prosić was o pomoc. Chodzi o wskazanie takich miejsc. Dla jasności, wszystko mnie interesuje. Od starej ruiny gdzieś tam w polach, po jakiś zamek czy bunkier. Chodzi o pokazanie zarówno naszych okolic jak i również Polski od strony zwykłego człowieka, który szuka czegoś innego niż wielkie i oblegane atrakcje turystyczne. Postaram się właśnie takie miejsca opisywać.
Tak więc, jeśli ktoś zna ciekawe miejsca proszę o napisanie tego w tym temacie.
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: Leyla7 »

Dobry pomysł! Uwielbiam zwiedzać miejsca mniej popularne i zapomniane :)
ArtyAsia
Posty: 69
Rejestracja: 2011-07-06, 19:43

Re: Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: ArtyAsia »

Za kilka dni wrzucę parę zdań o jednej ciekawej wsi, tylko pozbieram fotki jakie mam.
Adam1208
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-28, 09:14

Re: Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: Adam1208 »

Ciekawe miejsca w Polsce -> Orzechowo.
Orzechowo mieści się około 140km od Płońska na mazurach.
Historia Orzechowa.
Mieszkańcy Orzechowa, prawie w 100%-tach Mazurzy, zostali przymusowo wysiedleni w połowie lat 70-tych poprzedniego 100-lecia, ponieważ Orzechowo znalazło się w zamkniętej strefie rządowego ośrodka w Łańsku. Ówczesny zarządca ośrodka pułkownik Doskoczyński uznał, że tacy sąsiedzi są mu niepotrzebni i dlatego zaproponowano mieszkańcom emigrację do Niemiec, z której prawie wszyscy skorzystali. Pozostał jeden nieprzekonany, któremu ludzie Doskoczyńskiego tak życie zatruli, że po jakimś czasie też wyemigrował... do lepszego świata.
Dzisiaj został w Orzechowie tylko kościół i leśniczówka oraz coraz bardziej pozarastane krzakami pozostałości chałup i gospodarstw...Na zdjęciach kościół i plebania
a7d1095e2d4e96bbmed.jpg
69a58f47f588c813med.jpg
3186a7e5b32d916emed.jpg
Kościół
Kościół
Kościół
Kościół
Adam1208
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-28, 09:14

Re: Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: Adam1208 »

Odświeżam temat. Może ktoś by napisał o miejscach wartych odwiedzenia dopóki jeszcze pogoda jest ?
OlenaKowalik

Re: Ciekawe Miejsca w Polsce

Post autor: OlenaKowalik »

Ja bardzo lubię miejscowości nadmorskie w naszym kraju. Ostatnio miałam okazję odwiedzić Sarbinowo i muszę przyznać, że nie sądziłam, że miejscowość ta jest tak ładna, a w dodatku można spędzać czas na pięknej plaży. Wprawdzie nie miałam okazji popływać, bo spędziłam tam 2 tygodnie na przedwiośniu, ale i tak było pięknie:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post