Jak walczyć z zatorami płatniczymi

Gdzie Znaleźć Pracę, Opinie O Pracodawcach, Firmach.
szukon
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-12, 11:52

Jak walczyć z zatorami płatniczymi

Post autor: szukon »

Witajcie, prowadzę firmę, której głównym problemem obecnie nie są podatki czy brak klientów, ale to, że klienci notorycznie płacą za faktury z opóźnieniem. Obawiam się, że jeśli ta sytuacja będzie trwała dłużej, może to skończyć się źle - osobiście znam dwóch przedsiębiorców, którzy zakończyli swoją działalność właśnie przez brak terminowych płatności. Jakie są wasze sposoby na zachęcenie klientów do płacenia na czas?
szukon
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-12, 11:52

Re: Jak walczyć z zatorami płatniczymi

Post autor: szukon »

hej, podbijam temat, ktoś coś?
prowid
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-12, 11:52

Re: Jak walczyć z zatorami płatniczymi

Post autor: prowid »

Moim zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć. Sam też miałem z tym problem, ale nawiązałem współpracę z ERIF, który daje kilka takich narzędzi. Mając z nimi umowę możesz korzystać z ich pieczęci na wystawianych fakturach, w każdym momencie możesz też dopisać te osoby do rejestru dłużników. Na ich stronie przeczytasz więcej - https://erif.pl/ bo takich sposobów mają kilka. Dobrą opcją jest też monitoring firm, możesz na bieżąco uzyskiwać informacje o stanie ich zobowiązań. Ja korzystam z tego jeszcze zanim podejmę z kimś współpracę, da się w ten sposób oszacować, czy będą problemy z płatnościami, czy nie.
Dawid5533
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-06, 11:17
Kontakt:

Re: Jak walczyć z zatorami płatniczymi

Post autor: Dawid5533 »

Właśnie sam nie wiem jak z tym walczyć.
ODPOWIEDZ