Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Gdzie Znaleźć Pracę, Opinie O Pracodawcach, Firmach.
aguslo

Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: aguslo » 2010-05-16, 20:40

O przedsiębiorczości płońskiej...

Co oznacza dla Was działalność gospodarcza:
1) zapewnienie sobie samemu miejsca pracy czy..
2) środek do osiągnięcia wolności finansowej?

Jakie są bariery rozpoczęcia biznesu w Płońsku?

pięknota

Re: Działalność gospodarcza - nowy rozdział w życiu

Post autor: pięknota » 2014-09-30, 13:01

Ja zgadzam się zarówno z pierwszym, jak i z drugim stwierdzeniem. Choć oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej, to również masa wyrzeczeń i problemów, zwłaszcza na początku. Żeby nasz biznes zaczął dobrze się rozwijać, czasami wręcz przysłowiowe "flaki", mówiąc nieco kolokwialnie, musimy z siebie wypruć. Często jest też tak, że w pierwszym okresie funkcjonowania firmy, nie przynosi nam ona zbyt wysokich dochodów, a czasem do interesu trzeba nawet dokładać. Ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku, posiadanie własnej firmy, to ogromny przywilej i szansa na niezależność. O plusach samozatrudnienia czytałam sobie ostatnio tutaj: http://www.praca-ruda.pl/porady-dla-pra ... trudnienie.

Wolodia

Post autor: Wolodia » 2015-11-13, 15:09

Ja też kiedyś marzyłem o własnym biznesie, ale nie mam do tego cierpliwości. Ostatnio sprawdzam oferty z różnych miast (np. praca Olsztyn), bo zależy mi na jakiejkolwiek pracy teraz. Rozważałem też wyjazd za granicę, ale to zawsze była dla mnie ostateczność..

mariuszm
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 2015-12-28, 13:10

Nie tylko w Płońsku ale i w całej Polsce barierą jest prawo i ZUS. Brakuje też podmiotów, które wspierają star-upy w sposób realny i nieograniczający im swobody działania.

Kawusia
Kontakt:

Post autor: Kawusia » 2015-12-29, 11:27

Młode biznesy są wspierane przez różne unijne programy, ale trzeba się zorientować kiedy takie projekty ruszają żeby stosunkowo wcześnie się do nich przygotować. A jeśli nie chcecie korzystać z takich dotacji to warto przemyśleć sprawę funduszy na rozpoczęcie działalności i w tym miejscu proponuje zamiast ogromnych kredytów wziąć mniejszą kwotę pożyczki online. Sprawdźcie sobie szczegóły chociażby tutaj - http://latwa-kasiora.pl/

partyzant

Post autor: partyzant » 2016-06-07, 14:21

Własna firma to nie tylko korzyści lecz także problemy. Samemu trzeba troszczyć się o to, byśmy mieli jakieś zlecenia, trzeba się troszczyć o wszelakie rozliczenia. Własna firma to jednak dużo większa swoboda w planowaniu pracy, wymaga jednak samodyscypliny.

namecky
Kontakt:

Post autor: namecky » 2017-04-10, 21:41

Też miałem te obawy przed rozpoczynaniem własnej działalności gospodarczej, jednak naprawdę, nie ma się czego obawiać :) Z sukcesem od kilku miesięcy prowadzę lokalny oddział firmy sprzedającej pleksi w Płońskui firma naprawdę dobrze prosperuje, póki co na zasadach franczyzy ale mimo wszystko :)

miecho

Post autor: miecho » 2017-08-27, 14:23

Rzeczywiście trzeba troszczyć się o rozliczenia. Na początek zwykle nie musimy zatrudniać księgowej jeśli umiemy wypełnić podstawowe dokumenty, rozliczyć choćby w Excelu. Właśnie dlatego dobrze jest zrobić kurs z Excela na poziomie zaawansowanym np. http://excelw30dni.pl/produkt/szkolenie-vba/.

KonradMal

Post autor: KonradMal » 2017-11-28, 13:16

Mam swoją działalność od 5 lat, biznes się rozwija, szczególnie przez ostatnie 2 lata to widać (liczba konsumentów mojego sklepu internetowego wzrosła 10-krotnie w porównaniu z poprzednim rocznikiem). teraz moja marka jest dość rozpoznawalna w internecie, a konkurencja ciągle się pojawia, zauważyłem że jedna firma (niedawno powstała) ma bardzo podobny sklep internetowy (co do kolorów i zaprojektowania), a do tego nazwa sklepu brzmi podobno i mocno się zastanawiam nad wyceną znaku towarowego, znalazłem tę firmę grupatrinity.pl/uslugi/doradztwo-transakcyjne/wycena, ale nie jestem jeszcze pewny, powiecie coś o tej lub polecicie inną?

ODPOWIEDZ