Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

sprawdzone sposoby na różne zmartwienia
rosiczka

Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: rosiczka » 2014-06-21, 22:11

Witajcie. Jakoś mi się to nigdy nie udaje - nieważne czy kręcę na papiloty czy normalne duże walki, dwie godziny (maksymalnie!) utrzymuje się efekty, a później to już jest po prostu zupełnie jak przed kręceniem. To samo lokówka i choć zgodnie z rada znalezioną w necie nie kręcę na świeżo umyte włosy to i tak efekt jest gorzej niż kiepski. Czy są jakieś preparaty, które "pomagają" jakoś sobie poradzić? Coś do stylizacji - pianki, cokolwiek? Oczywiście jestem gotowa na domowe sposoby lub jakieś inne rady. Prawda jest taka, że mam z natury grube włosy, ale nie są one jakoś strasznie niepodatne na układanie, po prostu te fale jakoś tylko nie wychodzą, bo na co dzień czasem sobie eksperymentuje (np. banan z tyłu głowy) i coś mi tez wyjdzie. Macie jakieś swoje patenty na fale? Lub jakieś kosmetyki do kręconych (utrwalacze i tym podobne)

Ciszaaa

Re: Jak uzyskać efekt lekkich fal na włosach?

Post autor: Ciszaaa » 2015-11-16, 13:54

Ja mam z natury lekko kręcone włosy, dlatego rozumiem Twój problem, bo ja mam tak z prostowaniem. Mogę je spalić żywcem prostownicą i niestety na niewiele się to zda.
Są odzywki np z Kerastase czy jak się ta firma nazywa, drogie, ale mi podkreślają loki, włosy są dużo bardziej usystematyzowane po niej. Może spróbuj czegoś takiego?

Awatar użytkownika
agaa

Post autor: agaa » 2016-09-26, 10:34

Mam lekko falujące włosy - ani je wyprostować, ani zakręcić na loki - wyprostowane się kręcą, a skręcone się prostują...Ale ostatnio śpię w warkoczu, i po domu też często wiążę włosy w warkocz i ten skręt włosów poprawił mi się. Przestałam prostować, teraz skupiam się tylko na tym, żeby zapewnić włosom ładny skręt. Po umyciu włosów lekko je podsuszam suszarką a potem warkocz. Używam też odżywkę do włosów kręconych.

Titusbajdus

Post autor: Titusbajdus » 2017-04-05, 12:28

można je nawinąć na papiloty jeśli chce się uniknąć stosowania określonych urządzeń stylizacyjnych. Myślę, że to najodpowiedniejszy sposób na uzyskanie takiego efektu.

Lili
Kontakt:

Post autor: Lili » 2018-07-08, 13:12

Może po prostu twoje włosy tak mają że ciężko je modelować.
A może wypróbuj najpierw piankę na włosy w później dopiero nakręca papiloty albo użyj lokówki.

ODPOWIEDZ