Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

wszystko co związane z telefonami
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: Piter »

Mam takie pytanko odnośnie dwóch telefonów konkretnie chodzi o Nokię 6303 i Sony Ericsson C510
Który z nich waszym zdaniem jest "lepszy" w użytkowaniu oraz który wam się bardziej podoba?
Cena tych telefonów na allegro jest podobna więc tak kwestia jest bez znaczenia.

Obrazek
jolmen

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: jolmen »

Według mnie lepsza jest Nokia 6303.

1. Duży 2,2 cala wyświetlacz oraz 16 mln kolorów ! Naprawdę zauważysz różnice. (SE C510 tylko 256 tyś)
2. Mocna bateria (7 dni średnio, porównywalnie z C510)
3. Wytrzymały i solidny - Metalowa obudowa ze stali szlachetnej, łatwo ściągana obudowa do baterii (w niektórych tel. naprawdę trzeba się posiłować) - w C510 obudowa jest plastikowa.
4. Mało awaryjny - (jeszcze nie miałem reklamacji na ten telefon)
5. Karta pamięci 1 GB w zestawie MicroSD
6. Kabel USB do komputera w zestawie
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: Piter »

Metalowa obudowa ze stali szlachetnej
hmm a czy czasem metalowa obudowa nie będzie się ślizgała w dłoni. Nie chodzi mi oczywiście o wyjęcie i zadzwonienie ale o dłuższe pisanie esków itp.
łatwo ściągana obudowa do baterii
No to akurat jest mi obojętne bo ja mam nadzieję wsadzić kartę sim i zapomnieć, że telefon się rozkłada ;)

Ech z ceny już spadły i teraz za nowy na allegro trzeba zapłacić od 350zł zobaczę ile będzie kosztowała naprawa głośnika i wymiana joya w SE K800 jak dużo to kupuje.... właśnie w sumie to masz mocne argumenty ale Nokia to Nokia... ja jakoś przyłożyłem się do menu SE.....
jolmen

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: jolmen »

Nie ślizga się w dłoni, już chyba bardziej plastik. Bardzo fajnie się go trzyma w ręce. Każdy przycisk jest oddzielny, więc do smsów w sam raz.

Za C510 przemawia trochę lepszy aparat (Cybershot) i to, że miałeś już telefon tej marki bo nie będziesz musiał się przyzwyczajać na nowo do obsługi menu.

K800 to dobry telefon ale duży/gruby i pewnie nie trzyma bateria Ci za długo. Jeśli chodzi o joysticki to była najbardziej awaryjna część w SE dlatego w tych nowych telefonach (m.in w C510) już ich nie ma.

Jak wolisz SE to bierz jego :) też będziesz zadowolony tylko będziesz musiał dokupić karte pamięci i kabel USB.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: Piter »

Dzięki za odp i rady.

Ostatnio miałem okazję bawić się właśnie tymi dwoma telefonami i powiem, że nokia mimo "dziwnych" klawiszy wygodnie leży w dłoni, a pisanie esków nie sprawia trudności w tym się z Tobą w 100% zgadzam. Niestety albo ja mam takie potliwe ręce albo nie wiem co bo jednak się ślizga :/ Po zabawie 10min bardziej skupiałem się na tym aby fon nie zaliczył gleby niż na jego poznawaniu.

SE c510 pomimo swoich "malutkich" klawiszy również nadaje się dobrze do pisania esków. Obudowa niby plastikowa i trochę kiczowata to jednak w dłoni leży pewnie. Co ważne w moim przypadku przy tym telefonie nie występuje efekt pocenia się rąk. Tak więc to kolejny plus.

15 lutego mam urodzinki więc pewnie sobie SE C510 sprawie jako prezent.
Chociaż powiem szczerze, że ten telefon mi by w zupełności wystarczył ;)
LG GS200


Edit 01.03.2010
W końcu wyszło na to że kupiłem Nokię ale.... 6120 123
Kilka słów o niej. Zaczynałem od Nokii więc nie powinno być problemu a jednak... kilka lat z firmą SE robi swoje. Brakuje mi w niej przejrzystości menu. Chodzi głównie o to, że przydatne funkcje które w SE były na wierchu tu są ukryte głęboko. Druga sprawa to taka, że telefon ma ogromne możliwości gdyż ma symbiana który o dziwo chodzi za***iście szybko tak więc zero przymulenia itp. Jako telefon do dzwonienia (bateria trzyma długo) i pisania esków (super wygodna klawiatura) jest idealny. W sumie to kupiłem go baaaaardzo okazjonalnie więc narzekać nie mogę ogólnie wystawiam ocenkę 4/5 ;)
Jeśli coś mi się z nim stanie wracam jednak do wcześniejszych planów czyli kupuje SE C510
mikoooosssss

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: mikoooosssss »

dla mnie jest lepsza nokia 6303i poniewasz sam ją mam 4 lata i chodzi bez szwanku tylko 2 razy byla oddana do przeczyszczenia poniewaz do klawiszy brudu sie nadostawalo :) :) :) :) :) :) :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Sony Ericsson C510 czy Nokia 6303

Post autor: Piter »

Ja obecnie od jakiegoś czasu mam C510 i powiem że spisuje się całkiem dobrze. Noszony ciągle w kieszeni bez żadnych "ochraniaczy", wystawiony na działanie mrozu itp zawsze działa i to mnie cieszy bo taki powinien być każdy telefon. Taka mała ciekawostka w starszych softach był błąd i podczas robienia zdjęcia z lampą błyskową po prostu było ciemno na fotce gdyż aparat nie nadążał za błyskiem. Jednak po wgraniu nowszego jest ok.

Nokię Kupiła Mama i miałem okazję się nią bawić dłuższy czas. Zdjęcia super, eski też się pisze w miarę wygodnie (kwestia przyzwyczajenia) ekran super wyraźny i co ważne zdjęcia w moim odczuciu robi lepsze niż C510 .

Podsumowując zarówno Nokia 6303i jak Sony Ericsson to telefony godne polecenia.... tak więc decyzja co do kupna powinna polegać na tańszym znalezieniu danego modelu na allegro ;)
ODPOWIEDZ