Problem z instalacją?

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Problem z instalacją?

Post autor: arturo »

mam taki "mały" problemik. ściągnąłem sobie linux'a i wg info ze strony powinienem go zgrać na płytkę żeby móc dokonać instalacji. niestety po ustawieniu kompa na pierwsze odpalanie z płytki komp w ogóle jej nie widzi. ostatnio kupiłem gazetę komputer świat, gdzie na płycie też były jakieś dwie wersje linux'a i ponoć możliwość odpalenia systemu z płyty bez instalacji. niestety też się nie udało. win'a xp widzi normalnie. ma ktoś jakieś pomysły/rady co to może być?
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Re: Problem z instalacją?

Post autor: dazgo »

1. Masz ustawione w biosie bootowanie z CD/DVD?
2. Jeśli masz ustawione bootowanie z CD sprawdź, czy jest to przed dyskiem twardym
3. Jeśli 1,2 są ok - sprawdź CD czy wypaliłeś tak jak należy - czyli płytę bootującą, jeśli nie użyj ImgBurn - link: http://www.imgburn.com/index.php?act=download
4. Pamiętaj aby uruchomić linux z CD w opcji z CD, a nie wybierać z HDD start komputera.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Problem z instalacją?

Post autor: Piter »

Napisz jaką dystrybucję zassałeś nie pomoże to rozwiązać problemu ale za to zaspokoi moją ciekawość ;)
Wracając do Ciebie. Najprościej to weź nagraną płytę z linuksem i zobacz czy odpali u znajomego na kompie. Jeśli odpali to przynajmniej wykluczysz złe wypalenie. Jak chcesz to zawsze możesz napisać na PW to podrzucę Ci na bank poprawnie wypaloną płytkę dowolnej dystrybucji. Jeśli nie to pozostaje nagrać iso pingwinka w innym programie np. tym co podał Dawid oraz zmniejszyć szybkość palenia do 24x ostatecznie możesz też użyć pena lub jakiejś karty SD i odpalić z "dysku przenośnego"
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Re: Problem z instalacją?

Post autor: arturo »

plytka byla nagrywana w minimalna predkoscia czyli 16x ;) dystrybucja to ubuntu iles tam :P niestety jeszcze nie sprawdzilem Waszych sposobow ale obiecuje je przetestowac i podzielic sie info.... aaa no i wielkie DZIEKI za podrzucenie pomyslow/rozwiazan ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Problem z instalacją?

Post autor: Piter »

Tak z czystej ciekawości. Czy na pewno zassałeś odpowiednią wersję? Bo o ile z nowymi kompami nie ma problemu to ze starszymi tak. Chodzi o różnice między x86 a x64 bo jak wiemy ta druga nie ruszy na x86.
Niby powinien się wtedy wyświetlić odpowiedni komunikat ale różnie jest na tym świecie ;)
abinms
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-19, 13:33

Re: Problem z instalacją?

Post autor: abinms »

Co spoglądam na ten temat odczytuję go jakoś dziwnie zamiast instalacją odczytuję inicjacją :krzeslem: . Albo coś "chodzi"mi po głowie albo nie dowidzę.
za chwilę będzie nowy temacik: który okulista jest dobry
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Re: Problem z instalacją?

Post autor: arturo »

Piter pisze:Tak z czystej ciekawości. Czy na pewno zassałeś odpowiednią wersję? Bo o ile z nowymi kompami nie ma problemu to ze starszymi tak. Chodzi o różnice między x86 a x64 bo jak wiemy ta druga nie ruszy na x86.
Niby powinien się wtedy wyświetlić odpowiedni komunikat ale różnie jest na tym świecie ;)
mozliwe, ze jest tak jak piszesz. moj komp nie jest pierwszej mlodosci (moglbym powiedziec, ze to dziadek) :P sprobuje pokombinowac w weekend bo teraz nie mam czasu. jesli nic nie wymysle to wtedy pojdzie pw odnosnie poprawnie wypalonej plytki ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Problem z instalacją?

Post autor: Piter »

Oki. Mam nadzieję, że ubuntu zapewne 9.10 w końcu ruszy i będzie Ci dobrze służyło.
Swoją drogą to super dystrybucja i trafnie dokonałeś wyboru.

abinms :)
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 82
Rejestracja: 2006-12-26, 12:20
Lokalizacja: ze swiata

Re: Problem z instalacją?

Post autor: arturo »

wlasnie zainstalowalem Twoja dystrubucje i jestem pod wrazeniem. mam wrazenie, ze komp zaczal chodzic dwa razy szybciej :P teraz pozostaje tylko zglebianie wiedzy na temat lina ;)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Problem z instalacją?

Post autor: Piter »

Super, że tylko winna była płytka CD a nie sprzęt w kompie.
Te "przyśpieszenie" w stosunku do xp na starszym kompie faktycznie jest odczuwalne ale czy aż tak :hmmm: ....
Jeśli chcesz aby system działał jeszcze szybciej przy okazji premiery "Ubuntu 10.04 (Long Time Support, LTS)" która planowana jest na 24 kwietnia radzę przesiąść się na 64bity to dopiero różnica w wydajności :) U mnie czas kodowania z formatu HD czyli to co wychodzi z mojego aparatu do formatu mp4 trwa dosłownie o połowę krócej niż na windows 7 32bitowym. No ale jeszcze musisz wiedzieć jaki masz procek w środku. Odpal CPU-z i dowiesz się wszystkiego ze szczegółami oczywiście program darmowy.

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania to wal śmiało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post