Linux nie ma szans w starciu z Windows ?

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Linux nie ma szans w starciu z Windows ?

Post autor: Piter »

Zdaniem Matta Kohuta, analityka zatrudnionego w Lenovo, systemy operacyjne Linux nie wyjdą z niszy, w jakiej się obecnie znajdują.

Wizja Linuksa jako systemu konkurencyjnego na domowych komputerach to mrzonki – takiego zdania jest Matt Kohut, który zajmuje się analizą rynku. Jego zdaniem, ostatecznym sprawdzianem tego systemu były netbooki – według analityka Lenovo, Linux oblał ten test.

- Na rynku było od groma netbooków z Linuksem, dzięki którym klient mógł oszczędzić na zakupie jakieś 50-100 dolarów. Sęk w tym, że te komputery wracały do sprzedawców, bo ludzie nie wiedzieli co mogą
właściwie z nimi zrobić – mówi Kohut. – Linux, nawet w swojej najlepszej dystrybucji, wciąż wymaga znajomości pojęć takich, jak kompilacja kodu czy upload FTP, a przeciętni ludzie mają je w nosie – dodaje.

Więcej znajdziecie na stronie chip.pl
nawet w swojej najlepszej dystrybucji, wciąż wymaga znajomości pojęć takich, jak kompilacja kodu czy upload FTP, a przeciętni ludzie mają je w nosie – dodaje.
O ile kompilacje kodu mogę zrozumieć (to nie jest wcale takie trudne jak się wydaje) to upload FTP już nie. Przeciętny użytkownik przegląda strony www a upload na ftp dokonuje się raczej mając własny serwer a do tego są identyczne narzędzia jak pod Winde. Czyli dodatki pod firefoksa czy osobne programy typu filezilla.
Naprawdę linux jest taki trudny ? Moim zdaniem to my "zgredziki" tak myślimy a czemu ? Bo wyrośliśmy na jedynym słusznym systemie M$ zaczynając przygodę w dosie, windowsie 3.1/3.11 potem była rewolucja czyli windows 95 i windows 98. Te wszystkie lata spowodowały, że nie potrafimy patrzeć na nic innego niż logo okienka Zrobiłem taki szybki test. Posadziłem siostrę (która komputer wykorzystuje wyłącznie do przeglądania stron oraz prostej edycji zdjęć zrobionych za pomocą aparatu cyfrowego) przed Kubuntu i wiecie co mi powiedziała że szybciej jakoś ten windows u mnie chodzi :lol:
W sumie to się nie dziwie jej Linux naprawdę ma wszystko co jest potrzebne do normalnej pracy i do tego możemy śmiało go instalować na dowolnym komputerze a nie w przeciwieństwie do masowej wersji windows xp oem tylko na jednym kopie ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post