Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Motoryzacja, Wędkarstwo, Zwierzęta, Kolekcjonerstwo itp.
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Mariuszw »

Znalazłem ostatnio w sieci bardzo ciekawe wczasy Turcja.
Tak się składa, że będę mógł wziąć w tym miesiącu dłuższy urlop i pomyślałem, że chętnie byłoby się wybrać z całą rodzinką na parę dni do tego kraju.
Czy ktoś może odpoczywał w Turcji w kwietniu? Jak podobała Wam się pogoda? I najważniejsze: Który rejon Turcji lepiej odwiedzić? Egejski, czy riwierę turecką?
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Artur_N »

I tu i tu jest fajnie, turcja egejska jest troche bardziej zielona i ma bardziej różnorodną linię brzegową, jest chyba nawet nieco droższa... Ale np. Alanya na riwierze jest mega :) W kwietniu klimat, powietrze i temp są jak u nas w niezłe lato, dopiero od końca maja robi się parówa dla niektórych nie do wytrzymania, bo temp są prawie jak w egipcie a wilgotność powietrza jest bardzo wysoka...
Gość

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Gość »

Z pogodą tak jak Artur napisał - rewelacja. Dodałbym tylko, że korzystając z wycieczek pierwszymi czarterami w sezonie dostajesz naprawdę mega zniżki. Porównaj ceny tych samych hoteli w środku sezonu i w kwietniu. Polecam hotele w Antalya - 15 minut od lotniska, bo do Alanya jedziesz 3,5h (!)
fimarek76
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-01, 21:40
Kontakt:

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: fimarek76 »

pewnie ze tak :):):) jak masz mozliwosc i checi to jedz od razu :):):)
SaraSara
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-10, 11:51

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: SaraSara »

Ja bym się chyba bała jechać teraz gdzieś w tamte rejony, nie wiem jak teraz ale ostatnio to nie było tam chyba za spokojnie ? :zdziwko:
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Artur_N »

Turcja jest w miare cywilizowanym krajem w przeciwieństwie np. do Egiptu, walczą z islamem, mają do tego prawo, mnie to nawet zachęca do pojechania ;) We wrześniu się wybieram. Poza tym - narazie jest cisza a gdyby coś się działo poważnego, ambasada blokuje loty.
markopolos
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-19, 10:17
Kontakt:

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: markopolos »

Ja wybieram się do Egiptu w kwietniu, może tam się wybierzesz? Pogoda cudowna :)
Piotr12345

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Piotr12345 »

Ja bym nie pojechał
harmidon
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-03, 01:23

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: harmidon »

pewnie ze warto. ja ostatnio byłem to sobie fajne magnesy na lodówkę, teraz znowu jadę moze wypatrzę jakieś fajne magnesy na lodówkę ;p eheh fajne krajobrazy tam mają ;p fajna kultura i fajne magnesy na lodówkę!
Awatar użytkownika
tamara
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-09, 15:44

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: tamara »

Pogoda pewnie świetna, ale nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce. Ja tam polecam wybrać się bliżej, jest mnóstwo pięknych miejsc, a szczególnie w Polsce też:) Poznajmy swój kraj najpierw:)
ulka
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-07, 09:30

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: ulka »

do Turcji zawsze warto jechać:) zachwyci na pewno Stambuł, bo mimo, ze był wielokrotnie niszczony przez wojny to zachowało się tam sporo przepięknych zabytków, zdecydowanie można tam wypocząć, ułatwiają to zielone tereny, słowem -polecam :)
aniala

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: aniala »

Sezon w Turcji i krajach z tamtego obszaru kończy się w okolicy kwietnia-maja. Więc w sumie to jeszcze warto, skoro wtedy masz akurat urlop. Ja w Turcji akurat nie byłam, ale byłam w Dubaju. Chyba każdy słyszał o tym mieście. Bardzo mi się podobało. Byłam tam w styczniu, kiedy trwają wielkie wyprzedaże. Kupiłam kilka fajnych drobiazgów, których u nas bym nie dostała.
Wiem, że zanim się dokądkolwiek poleci, warto pomyśleć nad tym, co chcemy zobaczyć. I dopiero, jak już wiemy, to planować wycieczkę. Pozdrawiam.
Gość

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: Gość »

Ja szczerze mówiąc byłem w Stambule w połowie marca 2 lata temu i pogoda była fatalna - cały czas padało i temp. ok 13 stopni. Na Twoim miejscu wybrałbym się do Tunezji albo Egiptu.
mipel
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-02, 12:36
Kontakt:

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: mipel »

tak, na południu już jest ciepło na tyle, że można sobie odprężające wakacje zrobić. istambuł zachwyca przez cały rok.
kruchy25

Re: Czy warto jechać do Turcji w kwietniu?

Post autor: kruchy25 »

polecam Tunezję tam macie takie atrakcje że nie zapomnicie ich do końca życia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post