Morsowanie...

Motoryzacja, Wędkarstwo, Zwierzęta, Kolekcjonerstwo itp.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Morsowanie...

Post autor: Piter »

Właśnie nie, ogólnie kupuje gazety od wielkiego święta.
W mojej poprzedni wypowiedzi chodziło mi bardziej o potwierdzenie tego, że artykuł został opublikowany.
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Morsowanie...

Post autor: Artur_N »

To ja w takim razie czekam na konkrety bo jestem mocno zainteresowany :P
Tomazs
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-28, 21:27

Re: Morsowanie...

Post autor: Tomazs »

więc tak.... artykuł został wydrukowany, co prawda nie kupiłem, ale jest na str. 8. Zobaczymy czy ktoś z czytelników będzie tematem zainteresowany :) Jeśli chodzi o sam artykuł mogę Ci go podesłać Artur_N. Z kolei wydarzenie na fejsie hmm ciekawy pomysł, jednak wydaje mi się że na to za wcześnie. Pisanie o morsowaniu, kiedy na dworze 10 stopni jest trochę ironiczne pomimo tego iż sezon już się zaczął. Z drugiej jednak strony wydaje mi się iż rozpoczęcie we wcześniejszym terminie będzie w pewnym sensie przygotowaniem do zimowego morsowania. Nie ma jednak przeciwwskazań do tego żeby rozpocząć mroźną zimą :) więc trzeba poczekać na rozwój sytuacji a później zaatakować z innych źródeł :)
Póki co zachęcam do rozmów ze swoimi znajomymi, aby temat promować :)
Tomazs
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-28, 21:27

Re: Morsowanie...

Post autor: Tomazs »

Mój tekst jutro będzie on line :)
Tomazs
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-28, 21:27

Re: Morsowanie...

Post autor: Tomazs »

No to mamy minusy na termometrach, ponawiam zaproszenie na zimowe kąpiele :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Morsowanie...

Post autor: Piter »

Też o tym myślałem :P
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: Morsowanie...

Post autor: Artur_N »

w sobote coś? ;)
Tomazs
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-28, 21:27

Re: Morsowanie...

Post autor: Tomazs »

w sobotę będę na 100 % myślę że jakoś w godzinach południowych, liczę na minus ze słoneczkiem :)
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-01, 16:29

Re: Morsowanie...

Post autor: Michał »

Cześć wszystkim!
Mam na imię Michał
Jest to pierwszy mój post na forum. Bardzo zainteresował mnie temat. Morsowanie to super sprawa, od zeszłego roku morsuje się pod prysznicem lub w wannie ;) Od tego czasu nie choruję! W listopadzie kilka razy pławiłem się w stawie. Czy może mnie ktoś naprowadzić czy w okolicy działają jakieś kluby, stowarzyszenia morsów? A może jest jakaś paczka pozytywnie zakręconych ludzi ,którzy się spotykają na wspólne pływanko?
Posiadam saunę zewnętrzną oraz balię, więc można byłoby w szerszym gronie propagować taki aktywny wypoczynek.
Pozdrowienia

Michał
ChcialbymBycMorsem

Re: Morsowanie...

Post autor: ChcialbymBycMorsem »

Witam,

grupa morsów jeszcze istnieje, czy temat umarł?

Małe pytanie, czy morsowanie na rzece jest bezpieczne?

Jakby co to dajcie znać na forum, czasami tu zaglądam.
err2

Re: Morsowanie...

Post autor: err2 »

ja od 4 lat morsuję w bloku na grunwaldzkiej 4 piętro) zamiast cieplej leci woda zimna , marnuje 20-30l zeby zaczela leciec ciepla
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-01, 16:29

Re: Morsowanie...

Post autor: Michał »

ChcialbymBycMorsem to wszystko zależny na jakiej rzece... Teraz Wkra ma np: wysoki poziom i byłbym ostrożny. Raciążnica i mniejsze rzeczki są bezpieczniejsze. Jeżeli znasz płytkie i spokojne miejsce możesz próbować. Zresztą by się morsowac nie potrzeba głębokiej wody, będzie dobrze jeżeli wejdziesz do kolan i ochlapiesz się zimną wodą. Pamiętaj o wcześniejszej rozgrzewce. Dla bezpieczeństwa morsuj się w towarzystwie innych osób... tak na wszelki wypadek ;)
Awatar użytkownika
elias98
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-25, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Morsowanie...

Post autor: elias98 »

Podczas morsowania ciało ludzkie przystosowuje się do zimna – co dalej, poprawia krążenie poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Warto nadmienić o spalaniu kalorii – ciało „broni” się przed utratą ciapła, pracuje nad utrzymaniem temperatury, serce szybciej pompuje krew itd. Co prawda – nie są to wartości górnolotne i należy mieć to na uwadze. Zmniejsza także objawy o charakterze reumatycznym. Na pewno spróbuję jeszcze w tę zimę - wiele więcej znalazłam na https://www.bodypak.pl/pl/wsb/942_obala ... niowe.html.
Awatar użytkownika
vswift
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-27, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Morsowanie...

Post autor: vswift »

Teraz chyba każdy morsuje, zauważyłem, że stało się to naprawdę bardzo popularne.
widlo
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-26, 08:21
Kontakt:

Re: Morsowanie...

Post autor: widlo »

ten sport a raczej mors = morsowanie robi się bardzo popularne
ODPOWIEDZ