jezioro Rutki

Motoryzacja, Wędkarstwo, Zwierzęta, Kolekcjonerstwo itp.
slaawoo2
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-03, 16:51

jezioro Rutki

Post autor: slaawoo2 »

witam was słowo jezioro jak dla mnie jest troszkę nie na miejscu jeśli chodzi o nasze rutki ale taka nazwa widnieje na stronie pzw itp wiec takiej używam hehe mam pytanie orientujecie się jaka jest głębokość rutek czy dno jest bardzo muliste i jaka jest tam rybka ( gatunek i rozmiarowo)bo na stronie pzw nie ma za dużo informacji na ten temat a chciał bym się dowiedzieć jak jest faktycznie z tymi rzeczami bo przymierzam się do wyrobienia sobie karty wędkarskiej i wolał bym dowiedzieć się coś więcej o tym
z góry dzięki za wszelkie informacje
mpres

Re: jezioro Rutki

Post autor: mpres »

troszkę się spóźniłeś bo od 31 .10.2011 kończy się sezon. a rutki jak rutki dno muliste ,super lokalizacja.w tym roku miało odbyć się pogłębianie oraz oczyszczanie dna .co do rybek to w tym kończącym się sezonie dominują szczupaki ostatnio mój dobry znajomy trafił szczupaczka 97 cm jak na razie jeden z większych złowionych na tym stawie .jest to staw ogólnie wielogatunkowy od karasia po karpia aż do ryb drapieżnych.
slaawoo2
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-03, 16:51

Re: jezioro Rutki

Post autor: slaawoo2 »

teraz to wiem ze koniec sezonu już a wyrobienie karty to miałem na myśli na wiosnę a karpie trafiają się jakieś rodzynki ?? a jak jest z amurem bo kiedyś to był i to spore okazy a teraz ??
a znacie jeszcze jakieś fajne miejscówki w okolicach płońska do powędkowania prócz Dalanowka i Ćwiklina
dobrarada
Posty: 51
Rejestracja: 2011-06-10, 22:36

Re: jezioro Rutki

Post autor: dobrarada »

zapraszamy nad Wkrę!
wędkarz

Re: jezioro Rutki

Post autor: wędkarz »

ja polecam Arcelin tam to są rodzynki : lin,leszcz,karp,szczupak sam takie łowiłem okazy :ok:
slaawoo2
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-03, 16:51

Re: jezioro Rutki

Post autor: slaawoo2 »

rzeki jakoś mnie nie pociągają może dla tego ze nie mam jeszcze doświadczenia na rzekach

na Ćwiklinie tez są rodzynki tylko ze nie do wyjęcia wrrrrrrrr może problem tkwi w dobrym i długim zanęceniu hmmm

a gdzie to jest w tym Arcelinie kolego jaka głębokość tam jest i jaki rodzaj dna bo ja bardziej grunciarz niż spławikowiec hehe
wędkarz

Re: jezioro Rutki

Post autor: wędkarz »

co do Ćwiklina to miejsce dobre troche zanęty bardzo duży grunt nawet do 4-5 metrów i okazy naprawde są duże
okoń 43cm ponad kilogram ,liny ponad 40 cm to standard co do gruntu to porażka przy sześciu okazach umnie grunciarz zero
wędkarz

Re: jezioro Rutki

Post autor: wędkarz »

Arcelin obieramy kierunek na Raciąż czyli z Płońska rondo koło kościoła lecimy około 5 km posto za sklepem w Arcelinie w prawo i jedziemy żwirową drogą do torów za torami jest akwen wodny po prawej stronie z wyspą na środku co do dna to jest miejscami naprawde czyste gliniane podłoże dla grunciarzy wymarzone tylko często zajęte w sezonie co do głębokości to sonda pokażała mi ponad 7 metrów ale mierzyłem tylko swoje miejsce niewiem jak jest w innych miejscach ale jest głęboko
mpres

Re: jezioro Rutki

Post autor: mpres »

wędkarz pisze:Arcelin obieramy kierunek na Raciąż czyli z Płońska rondo koło kościoła lecimy około 5 km posto za sklepem w Arcelinie w prawo i jedziemy żwirową drogą do torów za torami jest akwen wodny po prawej stronie z wyspą na środku co do dna to jest miejscami naprawde czyste gliniane podłoże dla grunciarzy wymarzone tylko często zajęte w sezonie co do głębokości to sonda pokażała mi ponad 7 metrów ale mierzyłem tylko swoje miejsce niewiem jak jest w innych miejscach ale jest głęboko

musi być głęboko ponieważ jest to stare wyrobisko pozostałe po cegielni .zbiornik nie jest raczej zarybiany tylko żyje własnym życiem . również słyszałem o dużych sztukach które zrywają żyłki i łamią sprzęt
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: jezioro Rutki

Post autor: Hubert »

A czy na wyżej wymienioych łowiskach potrzebna jest karta?
slaawoo2
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-03, 16:51

Re: jezioro Rutki

Post autor: slaawoo2 »

tu możesz łowić bez karty bo ta są stawy po dawnych lub nadal istniejących żwirowniach cegielniach


a jest sens na takich głębokościach 7m łowić z gruntu i czy w arcelinie i w Ćwiklinie jest może karp??
slaawoo2
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-03, 16:51

Re: jezioro Rutki

Post autor: slaawoo2 »

panowie mam pytanko czy można na rutkach łowić na martwa rybę i zestaw gruntowy zakończony kotwiczka a na kotwiczce wątróbka ??
Bucci
Posty: 13
Rejestracja: 2010-12-06, 15:10

Re: jezioro Rutki

Post autor: Bucci »

Odświeżę troszkę. Ktoś sie orientuję jak wygląda populacja drapieżnika ? szczupak? okoń ?
Awatar użytkownika
adamsalessandra
Posty: 7
Rejestracja: 2023-09-18, 14:46
Lokalizacja: Wiartel Mały

Re: jezioro Rutki

Post autor: adamsalessandra »

A co sądzicie o jeziorze Nidzkim? W sieci znalazłam wspaniałe noclegi w pobliżu - https://wiartel.pl/jezioro-nidzkie/. Jezioro Nidzkie jest jednym z najmniej zmienionych przez działalność człowieka akwenów na Mazurach. Rozbudowana infrastruktura wodniacka i turystyczna – przystanie z pomostami, hangarami i całym zapleczem technicznym – skumulowana jest w większości w północnej części jeziora Nidzkiego przy niewielkim miasteczku Ruciane-Nida
Awatar użytkownika
fkohler
Posty: 5
Rejestracja: 2023-11-06, 12:49
Lokalizacja: Giżycko

Re: jezioro Rutki

Post autor: fkohler »

Nigdy nie byłam, ale na pewno odwiedzę. Mieszkam nie tak daleko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post