Szybki sposób na dobre spaghetti

Porady kulinarne, ksiażka kucharska, diety, wegetarianizm i wiele innych tematów odnośnie kuchni.
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Szybki sposób na dobre spaghetti

Post autor: Artur_N »

To przepis studencki ;) no to jazda:

-Paczka dlugiego makaronu sght, najlepiej malma albo inny, im grubszy i zoltszy tym lepszy.
-1 porcja miesa mielonego wieprzowo/wolowego w bialym kartoniku (np. albert, polo)
-2 glowki cebuli cukrowej (słodka, biała cebula)
-sos do spaghetti w słoiku, najlepiej ŁOWICZ, tani i dobry, polecam.
-przyprawy: papryka ostra, oregano, czomber, kostki smaku (jesli ktos lubi) np. czosnkowa i koperkowa)
-ciezko u nas dostac orginalny parmezan, wiec mozna kupic mozarelle (np. w albercie) i zetrzec na tarce do warzyw, może tez byc normalny zolty ser.

Makaron wiadomo, trzeba ugotowac, do wody lyzka stolowa soli + na sredniej wielkosci garnek ok. 4 lyzek oliwy z oliwek, moze byc tez roślinny (pamietac, ze makaron sie wrzuca jak woda zacznie sie gotowac ;p)

Makaron średniej kategorii do miekkości gotuje sie ok 15 min (aldente ok 10).

W miedzyczasie nagrzewamy patelke, pokrojoną wczesniej cebulke wrzucamy zeby sie zeszkliła, do tego dodajemy miesko, ktore szpatułką drobimy jak najmocniej (pozniej i tak sie sama rozpadnie).

Miesko z cebula przerzucamy do kolejnego garka (chyba, ze smazymy od razu w glebokiej patelni) i wlewamy sos, podgrzewamy caly czas mieszajac i dodajac przyprawy (j.w.)

Makaron odcedzamy i polewamy małą ilościa zimnej wody, zapobiegnie to skleju sie pozniej makaronu).

Podawać z białym winem i koronkowymi stringami (wersja dla pan;p)

Artur_N, Wydział Technologii Żywności SGGW.

hahahaha ;D
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

A może podawać na ciepłym ciele kobiety?
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Post autor: Artur_N »

+ do tego wino z pępusia :D
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

mniamuśnie :D
TomaH
Posty: 187
Rejestracja: 2006-12-20, 11:28
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: TomaH »

Naprawde studiujesz cos o zywnosci? nie wiem czy wiesz ale sol jezeli cos gotujemy to powoduje twardniecie gotowanej zywnosci ale to taka mala dygresja! Tak naprawde interesuje mnie jakie zajecia sa na takich studiach? Ogólnie przepis super super! Ja robie troche inaczej na goracy odlany makaron zarzucam ser i wszystko jest w serze! warto sprobowac! dopiero potem na to sos i w szystko w garze mieszac!
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Post autor: Artur_N »

No ser na makaron zgadza sie... A sos na ser, wiadomo, moze niezbyt jasno sie wyrazilem w przepisie ale to chyba oczywiste, sos w jednym garnku mamy a makaron w drugim ;p Wiem, ze sol powoduje twardniecie gotowanej zywnosci, ale nie w stopniu wyczuwalnym przy gotowaniu makaronu, wode zawsze sie osala jesli gotujemy kluski, w przepisach z przed 800 lat tez sypali sol (:
Zajęcia? Chemia ( zywnosciowa, analityczna, uzytkowa, fizyczna), matematyka, fizyka, filozofia, ekonomia, rysunek techniczny, biotechnologia ogólna, materiałoznastwo, informatyka + pare innych o ktorych jeszcze nie wiem ;p
Maja44
Posty: 11
Rejestracja: 2020-07-07, 13:35

Re: Szybki sposób na dobre spaghetti

Post autor: Maja44 »

Jeśli chciałbyś się doedukować na ten temat więcej to polecam spojrzeć sobie na blog - http://garceramiczny.pl . Według mnie w tym miejscu znajdziesz najbardziej potrzebne informacje odnośnie tego problemu. Według mnie skupienie rzetelnej wiedzy.
Awatar użytkownika
mariahwisozk
Posty: 4
Rejestracja: 2021-07-22, 14:49
Lokalizacja: Mielec

Re: Szybki sposób na dobre spaghetti

Post autor: mariahwisozk »

Mięso można zastąpić tofu. W wersji da wegan świetnie smakuje.
anna114
Posty: 11
Rejestracja: 2022-08-03, 10:10

Re: Szybki sposób na dobre spaghetti

Post autor: anna114 »

bardzo smaczne, gotowałam dziś. Dziękuje za przepis)) zdjęcia nie zrobiłam bo wszystko zjedli :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post