Last.FM - radiowa rewolucja...

Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Last.FM - radiowa rewolucja...

Post autor: dazgo »

Last.fm - internetowa radiostacja oraz system muzycznych rekomendacji, który połączył się z siostrzanym projektem Audioscrobbler w sierpniu 2005.

System tworzy szczegółowe profile gustu muzycznego każdego z użytkowników, pokazując ich ulubionych artystów oraz autorów na spersonalizowanych stronach. Uwzględniane są przy tym utwory odtworzone z filtrowanych kanałów radiowych udostępnianych przez serwis oraz dodatkowo zarejestrowane przez aplikację Last.fm zainstalowaną na komputerze użytkownika i pobierającą informację z odtwarzacza multimedialnego.

Użytkownik Last.fm może rozbudowywać swój profil muzyczny na dwa sposoby: odsłuchując posiadane utwory na odtwarzaczu multimedialnym i pozwolić oprogramowaniu Last.fm rejestrować informację o nich lub słuchając radia internetowego korzystając z oprogramowania Last.fm. Odtworzone utwory dodawane są do logów, dzięki którym powstają spersonalizowane tabele ulubionych wykonawców/utworów i muzyczne rekomendacje. Proces automatycznego logowania danych utworu został nazwany scrobblingiem. Strona użytkownika wyświetla także ostatnio odsłuchane utwory, które są dostępne za pośrednictwem usługi sieciowej do umieszczenia na blogach lub w sygnaturze forum internetowego.

Osobiście korzystam od października zeszłego roku i polecam. Co prawda dźwięk nie powala (jakość utworów 128kbps) ale mam w zasięgu ręki całą muzę. Wystarczy, że dziś mam ochotę na np. rock - piszę rock i już coś leci, chcę posłuchać Dody - piszę doda i mam ją :) wszystko legalnie i za free :)

Polecam http://www.last.fm

A dla chętnych mój profil aktualizowany przez last.fm cotygodniowo :)

http://www.last.fm/user/zgorzellus/
Dżenka
Posty: 10
Rejestracja: 2007-05-01, 22:32
Lokalizacja: z ziemi płońskiej;)

Post autor: Dżenka »

Dazgo, posłuchaj KMFDM-wnioskując z listy powinno sie spodobać :ok:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

wiesz tam był okres gdzie nie miałem last fm - gustuję w ciężkiej muzyce np. behemoth, immortal, nile, deicide, cannibal corpse, static X itp... ale posłucham :) zapraszam na Gg czy inne formy przekazu chętnie poklikam :)
Dżenka
Posty: 10
Rejestracja: 2007-05-01, 22:32
Lokalizacja: z ziemi płońskiej;)

Post autor: Dżenka »

Static X...kojarzy mi się dziwnie z IAMX :) ale to inne bajki...ale jak nie znasz to załącz Chrisa Cornera(lider IAMX)polecam bo warto odpocząć nieraz od ciężkich brzmień, a juz szczególnie w Boże Ciało :D
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Święto czy nie muzyka łagodzi obyczaje :) dla mnie większości świąt mogłoby nie być ale to inna bajka :)
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Last.FM - radiowa rewolucja...

Post autor: Piter »

Wszyscy użytkownicy Last.fm na pewno wiedzą już, że planowane jest wprowadzenie opłat (w wysokości 3 euro / 4 dolarów) za możliwość korzystania z funkcji radia. Opłata nie obowiązywałaby tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wiadomość o wprowadzeniu opłat za korzystanie z radia Last.fm (pozwalającego na odsłuchiwanie pełnych utworów artystów i bibliotek) spotkała się ze sporym odzewem ze strony społeczności. Ciężko było znaleźć kogoś, kto stwierdził, że „to dobra decyzja”. W efekcie, zapadła decyzja o czasowym wstrzymaniu pobierania opłat za możliwość korzystania ze wspomnianej funkcji, do czasu aż udostępnione zostanie kilka dodatkowych - oczekiwanych przez społeczność - funkcji.
Ciekawe jak zakończy się ta pogoń za kasą. youtube i last.fm zdobyły uznanie bo były darmowe czy teraz coś się zmieni..... czas pokaże.
ODPOWIEDZ