Aktywacja Visty

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Aktywacja Visty

Post autor: Piter »

Microsoft potwierdza obejście aktywacji systemu Vista...
Konkretnie chodzi o tak zwany "Time Stopper", który umożliwia przedłużenie nielicencjonowanego okresu użytkowania, który podobnie jak w przypadku systemu XP, wynosi 30 dni. Dzieki temu niewielkiemu programikowi możliwe jest również pobieranie poprawek poprzez Download-Center mimo wymogu sprawdzania autentyczności systemu.
Więcej znajdziecie TU


Ha Ha a miało to być super zabezpieczenie, ale co się dziwić jeden człowiek wymyśla zabezpieczenia, inny wymyśla jak je obejść i jak do tej pory Ci drudzy wygrywają :D
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Z MS Windows 2003 Server miało być tak samo, potem udało im się poprawić i przedłużanie aktywacji ( triala ) nie dawało zbyt wiele, bo i tak po 180 dniach się walił system, a nie powiem - dobry Windows. Najlepszy na jakim miałem okazję pracować.
Ale powiem jedno - żałuję, że MS chce wprowadzić modułowość systemu znaną z linuksa dopiero w windowsie Blackthomb (czy jak mu się zwało) w 2011-2012 roku.
Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was testował Vistę RC2 albo coś co wyszło później po RC1 ? Ja miałem RC 1 i uważam, że bez rewelacji (Windows XP z SP2 - szczególnie wersja ENG nie POL działa nieźle, choć do Linuksa mu brakuje wiele).
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

dazgo, ja testowałem Viste finalną ;) I powiem Ci, że ciekawy system o ile masz dobrego kompa. U mnie nie bardzo chciało to wszystko chodzić, może dlatego że mam 512 ramu i procek Amd Barton 2500.
Mam już na dysku mojego "starego" XP. Jak narazie nie będę go zmieniał na nic innego, bo poprostu mi się nie opłaca, poczekam za rok jak będę zmieniał kompa i wtedy zrobie tak jak teraz, czyli legalnego Windowsa dostanę razem z kompem jako prezent ;) Na koniec powiem tak:
Można głosić na temat Visty różne opinie. Fakt, faktem, że za rok większość gier będzie wymagać Visty. Tak jak jest teraz w przypadku XP.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Ja co prawda mam Semprona 2 2500+ 64bitowy i 512 MB Ram ale chodzi tak sobie - wygląd classic i luna, aero lipa u mnie idzie. W tej chwili mam XP x64 wersja ewaluacyjna, ale już widzę, że to lipa też. Nawiasem mówiąc legalny windows to dobra sprawa, tylko ja jestem raczej za ruchem open source (uwielbiam Debiana i inne pochodne jak Ubuntu czy Knoppix albo Mephis) ale przyznam, że XP się udał. Vista - poczekam aż wyjdzie pełny, ściągne trial - eval i zdecyduję, czy warto :)
Pozdro

P.S. Polecam wszystkim Linuksa, bo nie jest to taki trudny system jak się o nim mówi. Na początek Ubuntu a dalej, jak się spodoba to coś trudniejszego. nie ograniczjacie się tylko do Windows, a na komputerze nie tylko się gra, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

fakt nie tylko gra, ale co mi po linuxie skoro nie będę mógł sobie na nim odpalić programów w których pracuje na Windzie ? Wiem, że na niektóre są odpowiedniki, ale to nie to samo. Mam w tej chwili Ubuntu na Virtualnym kompie zainstalowane i powiem, że mi jakoś nie leży ten Os. Dobra a teraz wracajmy już do tematu bo robi się mały off-topic :P
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

I tu Ci powiem, że się mylisz - nie muszisz rezygnować z gier i programów przechodząc na linuksa - masz program Cedega (emulator DirectX pod linem) - i gry chodzą, koszt bagatelka 10funtów (55-60zł org) i Cross Over Office (odpalasz w nim programy jak Corel czy inne) kosztu nie znam. poza tym jest Wine (emuluje starsze wersje i jest za free) A polecam Ci system Xandros OS - linuks, ktory do złudzenia przypomina Win XP :) jest też niezły LinuxXP - trochę się różni od Xandrosa, ale ma wbudowany Cross Over Office :D
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Vista już złamana.

Post autor: Glitch »

Vista złamana!

Pojawił się oryginalny crack dla najnowszego systemu operacyjnego koncernu z Redmond - Windows Vista. Piracka grupa "Pantheon" udostępniła rozwiązanie pozwalające na używanie pirackich kopii systemu w wersjach Home Basic, Home Premium oraz Ultimate bez potrzeby aktywacji. Oczywiście system jest w pełni funkcjonalny i nie posiada żadnych ograniczeń.

W porównaniu do krążących już od długiego czasu w Internecie cracków, podmieniających na przykład pliki aktywacyjne na ich odpowiedniki z wersji Beta 2, przedstawione tutaj rozwiązanie korzysta z mechanizmów aktywacyjnych, które Microsoft wbudował w system. Koncern dopuścił duże firmy, jak na przykład Asus, do rozpowszechniania preinstalowanej na nowych komputerach Visty, która nie wymaga aktywacji, ale jest przywiązana do specyficznego sprzętu. Te specjalne wersje systemu operacyjnego używają technologii System-Locked Pre-Installation 2.0 ( SLP 2.0 ) pozwalającej na zaszycie w nim informacji licencyjnych pozwalających na aktywację, jednak bez konieczności jej weryfikacji przez Microsoft. Na zabezpieczenie składają się trzy elementy: zaszyty w sprzęcie i podpisany przez Microsoft BIOS ACPI_SLIC, plik XML zawierający certyfikat odpowiadający ACPI_SLIC oraz odpowiedni klucz produktu OEM.

Windows Vista

Grupa Pantheon udostępniła kompletne rozwiązanie, zawierające certyfikaty od Asusa, Della, HP i Lenovo razem z kluczami OEM dla systemów Vista Home Basic, Home Premium i Ultimate. To jednak za mało - aby to wszystko zadziałało, powstał także emulator pozwalający zainstalować przypisany producentowi OEM sterownik BIOS ACPI_SLIC, bez konieczności fizycznego posiadania odpowiedniego sprzętu.

Według doniesień, crack naprawdę działa. W rezultacie pirat otrzymuje aktywowaną, w pełni funkcjonalną kopię systemu operacyjnego, która przechodzi wszelkie testy Windows Genuine Advantage. Jedyna słabość tego rozwiązania polega na tym, że jest ono przywiązane do ściśle określonych kluczy. Jakie kroki w tej sytuacji podejmie gigant z Redmond, czas pokaże, ale jak widać piraci szybko rzucili rękawicę.
Servis WP wg PC World Computer
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Post autor: Glitch »

Jest jeszcze jeden sposób.

Vista przez 120 dni - za darmo i bez numeru seryjnego.
Jak podaje serwis Bink.nu, w standardowej konfiguracji system Windows Vista działa bez podawania klucza przez 30 dni. Możemy jednak ten czas wydłużyć maksymalnie do 120 dni.

Operacja jest bardzo łatwa do przeprowadzenia. Wystarczy wejść do Start | Wszystkie programy | Akcesoria, następnie kliknąć prawym klawiszem na Wiersz polecenia i wybrać Uruchom jako administrator | Kontynuuj.
Później wystarczy już tylko wpisać slmgr -rearm i uruchomić ponownie komputer. Przy każdym wydaniu powyższego polecenia licznik dni zostaje wyzerowany, a my otrzymujemy kolejne 30 dni.

Operację da się powtórzyć najwyżej trzy razy, co w sumie daje 120 dni pracy bez wpisywania klucza produktu.
Źródło: www.idg.pl
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

120 dni to za krótko? Korzystaj z Visty przez cały rok.

Post autor: Glitch »

120 dni to za krótko? Korzystaj z Visty przez cały rok.

Brian Livingston, znawca systemów operacyjnych z rodziny Windows, informuje na łamach serwisu Windows Secrets, iż za pomocą drobnej zmiany w rejestrze Visty oficjalny, 30-dniowy okres karencji systemu można przedłużyć nie 3, ale 11 razy, co oznaczałoby, iż z nieaktywowanej wersji Visty można by korzystać przez 12 miesięcy. Co więcej, Livingston jest przekonany, że istnieje sposób, aby całkowicie znieść wymóg aktywacji posiadanej kopii najnowszego wydania Windows.

Livingston dowiódł już, że trzykrotne wydłużenie okresu, w jakim można korzystać z nieaktywowanej Visty nie należy do najtrudniejszych. Co ważne - takie wydłużenie okresu karencyjnego nie jest naruszeniem licencji użytkownika (EULA). Teraz ujawnia, iż w Viście wbudowana została funkcja pozwalająca wydłużyć okres korzystania z systemu bez klucza produktu więcej niż trzy razy.

Według niego za wydłużenie karencji Visty nawet do roku odpowiada klucz Rejestru o nazwie SkipRearm - wystarczy zmienić jego wartość, a następnie wpisać w linii poleceń tę samą komendę, co w przypadku wydłużenia okresu korzystania z systemu do 120 dni (slmgr -rearm). Taka ingerencja w system została już jednak uznana przez Redmond za nieuprawnioną.

Livingston wykrył, że niektóre edycje systemu, np. Vista Ultimate i Vista Home Premium, w które zaopatrzył się w styczniu br. akceptują wydłużenie okresu karencji w sumie "tylko" 11 razy. Natomiast Vista Home Basic, zakupiona przez niego kilka dni temu zignorowała wspomnianą wyżej zmianę w Rejestrze. Na razie nie udało mu się odnaleźć miejsca, w którym system przechowuje dane licznika kolejnych wydłużeń korzystania z Visty. Livingston jest przekonany, że odnalezienie tego repozytorium i jego modyfikacja umożliwiłaby korzystanie z nieaktywowanego systemu w nieskończoność.

Livingston nie uważa, aby jego sposób na wielokrotne przedłużanie okresu karencji Visty było "hakowaniem" systemu, gdyż nie zrobił tego za pomocą specjalistycznych narzędzi. Ponadto, Microsoft sam wspomina o wspomnianym kluczu Rejestru na swoich stronach internetowych. Uważa on jednak tę możliwość za porażkę promowanego przez Redmond systemu walki z piractwem oprogramowania.
Jak wydłużyć okres karencji Visty do 12 miesięcy?
Poniżej zamieszczamy zaproponowaną przez B. Livingstona z serwisu Windows Secrets metodę wielokrotnego przedłużania okresu pracy z Vistą bez podawania klucza produktu. Zastrzegamy jednak, że, Microsoft może traktować jej stosowanie jako naruszenie zasad licencji EULA.

1. Kliknij przycisk Start i w polu wyszukiwarki wpisz regedit, po czym wciśnij przycisk Enter aby uruchomić edytor Rejestru.

2.Zlokalizuj klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SL

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz SkipRearm i wskaż opcję Modyfikuj dane binarne. Zmień wartość klucza 00000000 na 00000001, zapisz zmianę i opuść edytor Rejestru.

4. Uruchom linię poleceń z uprawnieniami administratora (kliknij przycisk Start, wpisz cmd w polu wyszukiwarki i wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Enter).

Jeśli zostaniesz poproszony o login i hasło logowania do sieci, wykorzystaj dane używane do logowania się do swojej domeny. Możesz być również poproszony o podanie hasła administratora oraz ostrzeżony przed kontynuacją za pomocą mechanizmu UAC.

5. Wpisz jedno z poniższych poleceń:

slmgr -rearm

lub

rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

i naciśnij Enter.

Polecenie to wymusza przesunięcie terminu aktywacji Visty o 30 dni, a zmiana wartości SkipRearm sprawia, że można to zrobić wielokrotnie. Zarazem wpisanie którejkolwiek z komend sprawia, że wartość SkipRearm zmienia się z 1 z powrotem do 0.

6. Uruchom ponownie komputer, aby zmiany weszły w życie. W wierszu poleceń wpisz slmgr -xpr aby uzyskać informacje o nowej dacie aktywacji Visty.
Źródło: http://www.windowssecrets.com
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

No i fajnie :super: Monopolista ma problem.
Ciekawe czy Windows kiedyś będzie darmowy, podobnie jak Linux ?
Nie mówię, że dla wszystkich, ale chociaż dla użytkowników domowych ;)
Awatar użytkownika
Glitch
Posty: 368
Rejestracja: 2007-03-04, 01:07

Zakaz przejścia na Vista, Office 2007 oraz IE7.

Post autor: Glitch »

Piter pisze:No i fajnie :super: Monopolista ma problem.
I wygląda na to że to nie wszystkie ich kłopoty.
Nie ma sensownych technicznych i biznesowych podstaw, by szybko przechodzić na system Windows Vista - uważają przedstawiciele niektórych amerykańskich korporacji oraz urzędów, w których na razie zakazano zmiany oprogramowania. Wydaje się, że Microsoft wpadł w sidła braku kompatybilności Visty z wieloma aplikacjami, wysokich kosztów związanych z aktualizacją, a także kiepskich procedur wewnętrznego audytu bezpieczeństwa nowego systemu.

Na Vistę nie zamierza przechodzić na razie Intel. Potwierdził to niedawno dyrektor Intela Paul Otellini, który powiedział, iż nie zna żadnej organizacji, która dokona przejścia na Vistę przed pierwszym Service Packiem (SP). Co ciekawe, SP1 dla Windows Vista ponoć będzie "ważył" aż 500MB.

Ottelini dodał ponadto, że najnowszy system Microsoftu jest bliższy platformie Mac OS, niż kiedykolwiek wcześniej. Jego zdaniem Vista będzie zdobywała rynek podobnie jak Windows XP i wolniejsza migracja, w przypadku korporacji, nie uderzy zbyt mocno w Microsoft - pisze Larry Dignan na blogu w serwisie ZDNet.

Okazuje się, iż także amerykański Departament Transportu (DOT) nie jest zachwycony nowym systemem Microsoftu. W związku z tym 15.000 komputerów departamentu nie otrzyma ani nowej platformy, ani Office 2007, ani przeglądarki Internet Explorer 7. Poinformował o tym sam dyrektor Departamentu Transportu Daniel Mintz, twierdząc, iż "nie ma żadnych sensownych technicznych i biznesowych podstaw do aktualizacji systemu do Windowsa Visty. Są natomiast powody aby nie tego nie robić". Wymienił tutaj ogromne koszty oraz problemy z kompatybilnością w stosunku do programów wykorzystywanych w departamencie - czytamy w InformationWeek.

Według szefa ds. technologii Departamentu Transportu Tima Schmidta rozważane jest przejście na Linux Suse oraz częściowo na Apple Mac. Najprawdopodobniej jest to jedynie sposób wywarcia nacisku na Microsoft, aby ten dołożył starań i usunął problemy z kompatybilnością - na własny koszt.

Jest to duży cios dla Microsoftu, jako że biura federalne Stanów Zjednoczonych co roku wydawały miliony dolarów na oprogramowanie z Redmond. Okazuje się jednak, że najpierw Microsoft musi dołożyć starań, aby zaspokoić tak wielkich nabywców jakimi są korporacje, by mieć z tego przychód.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

O tych przejściach, a raczej podobnych to akurat czytałem. W sumie nie widzę potrzeby przechodzenia firm na Viste. I mam nadzieję, że jak już będą zmieniać system to na jakiś z serii "otwarych" ;)
Swoją drogą sprawdza się powiedzenie.
System jest tyle warty co jego administrator
ODPOWIEDZ