Mozilla Firefox 3.5 już jest :)

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Mozilla Firefox 3.5 już jest :)

Post autor: Piter »



Najnowsza wersja przeglądarki Firefox 3.5 to najbardziej wydajna przeglądarka, jaką dotychczas wydała Mozilla, twierdzą przedstawiciele producenta. Program oferuje nie tylko znaczące ulepszenia w zakresie wydajności, ale także ściślejszą ochronę prywatności, obsługę nowych standardów WWW i więcej opcji dostosowywania. Zdaniem Mozilli to wydanie Firefoksa przyczyni się do rozwoju sieci WWW.


Prawie rok testów, 3 wersje kandydujące (Release Candidate) i jest. Mozilla oficjalnie udostępniła stabilną wersję przeglądarki Firefox 3.5. Warto zatem wspomnieć o kilku nowościach w porównaniu do wersji 3.0.11.


* Mniejsze zużycie pamięci - Firefox podczas działania zużywa mniej pamięci komputera.
* Poprawione zarządzanie pamięcią - Ze wszystkimi nowymi funkcjami, związanymi z zarządzaniem w jednym miejscu, Firefox 3 cały czas ma zużycie pamięci pod kontrolą. Kolektor cykli XPCOM bez przerwy zwalnia nieużywaną pamięć. Dodatkowo, wycieki pamięci liczone w setkach zostały właśnie zażegnane.
* Szybsze wczytywanie stron - Zaprojektowane od nowa renderowanie stron oraz silnik odpowiedzialny za ich wygląd oznaczają, że będziesz oglądać strony o wiele szybciej – w sposób, w jaki powinno się je oglądać.
* Wsparcie dla profilów kolorów - Udoskonalenie Kolory na Twojej stronie ze zdjęciami będą ostrzejsze i bardziej olśniewające niż kiedykolwiek dzięki poprawkom w naszym silniku grafiki.


Najciekawsze możliwości:

* Tryb przeglądania prywatnego *
W tym trybie żadne informacje o przeglądaniu nie będą zapisywane, wliczając w to odwiedzone strony czy ciasteczka.

* Inteligentny pasek adresu *
Znajduj ulubione witryny w kilka sekund (i bez potrzeby pamiętania niewygodnych adresów URL.

* Ochrona przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem *
Ciesz się najbardziej zaawansowaną ochroną przed internetowymi czarnymi charakterami.

* Przywracanie sesji *
Niespodziewany restart? Powróć dokładnie do takiego stanu, w jakim była przeglądarka przed wyłączeniem.

* Dodawanie zakładek jednym kliknięciem *
Dodawaj zakładki, przeszukuj oraz porządkuj witryny internetowe w prosty i szybki sposób.

* Proste dostosowywanie do własnych potrzeb
Tysiące dodatków pozwalają Ci dostosować przeglądarkę do własnych potrzeb.

* Natychmiastowa identyfikacja witryny *
Unikaj oszustów, niebezpiecznych transakcji i fałszerstw, korzystając z prostego sprawdzania tożsamości witryn.

* Ulepszone karty *
Rób więcej w tym samym czasie dzięki kartom, które możesz organizować przy użyciu myszy.
Program Mozilla Firefox 3.5 jest dostępny bezpłatnie w wersjach dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X pod adresem http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Re: Mozilla Firefox 3.5 już jest :)

Post autor: dazgo »

już od wczoraj testuję, wrażenia na razie pozytywne. Chodzi jakby lepiej niż 3.0.11
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Mozilla Firefox 3.5 już jest :)

Post autor: Piter »

Ja aktualizację zrobiłem też wczoraj i muszę powiedzieć, że obie wersje chodzą podobnie. Może to dlatego, że właśnie zrobiłem aktualizację a nie czystą instalacją. Szkoda mi jednak było czasu na wgrywanie od nowa wszystkiego. W weekend przetestuję wersję zainstalowaną od nowa :) Mam nadzieję też, że to tylko kwestia ustawień ale w starej 3.0.11 wystarczyło przeciągnąć pasek aktywnej karty na pulpit aby zrobić do niej link a w 3.5 po zrobieniu tego samego manewru otwiera nam się nowa przeglądarka z "przeciągniętą" kartą. Ogólne wrażenie jednak pozytywne. A oto mała wiadomość potwierdzająca popularność tej przeglądarki.
Wydaną przedwczoraj przeglądarkę Firefox 3.5 pobrano w ciągu pierwszych 24 godzin ponad 5 milionów razy.
Przypomnijmy, że przy okazji wydania poprzedniej, głównej wersji 3.0 i urządzonego przez Mozillę wielkiego Download Day pobrań w pierwszej dobie od premiery było nieco więcej - ostatecznie ponad 8 milionów. Wynik najnowszej wersji przeglądarki spod znaku liska nie jest więc może rekordowy, ale z pewnością imponujący.
Przy okazji również prezentuję dane z naszego forum N.F.M.P

1. Firefox 52,65%
2. Internet Explorer 32,51%
3. Opera 10,28%
4. Chrome 3,33%
5. Opera Mini 0,44%
6. Mozilla 0,32%
7. Safari 0,23%
8. Konqueror 0,10%
9. SeaMonkey 0,10%
10. HTC_P3700 Mozilla 0,01%
Gość

Re: Mozilla Firefox 3.5 już jest :)

Post autor: Gość »

Przeszło rok czasu zajęło im tworzenie takiego bubla ? Marna wydajność tej przeglądarki w połączeniu z jej PRLowskim wyglądem dyskwalifikuje ją w moich oczach definitywnie! Firefox opuścił mój system na zawsze, a te przereklamowane dodatki możecie sobie za przeproszeniem wsadzić!
IE8 zrobiło na mnie znacznie lepsze wrażenie niż fx 3.5 :]
ODPOWIEDZ