"LU" Płońsk

Wypowiadamy się tu na warunki pracy i ogolnie o danej firmie
Przyszły pracownik

"LU" Płońsk

Post autor: Przyszły pracownik »

Czy ktoś z was wie coś o tej firmie? Warunki pracy, płaca itp. Ostatnio są przyjęcia, ale podobno dają umowę na 1/2 etatu a robi się na cały, przynajmiej mój kolega tak się dostał. Tylko czy to jest zgodne z prawem ?
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Przyszły pracownik pisze:Tylko czy to jest zgodne z prawem ?
:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:
Pizgos
Posty: 29
Rejestracja: 2006-12-27, 18:17
Lokalizacja: Dolina rozkoszy

Post autor: Pizgos »

Mi wszyscy co tam pracowali to odradzają pracę w LU z wiadomych powodów i na pewno mają rację. Jak dla mnie to jeśli miałbym iść tam do pracy to w ostateczności.. Tak normalnie to wolałbym już znów robić w APW :zdziwko:
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

W LU podobno płacą 100tki i 50tki, ale tylko na stałe, a nie wiem czy nie robi się u nich też przez pośrednika. A co do zatrudnienia na 1/2 a pracy na cały etat to chyba normalne nie? Ciekawe jaka umowa, bo jeśli zlecenie albo dzieło to w sumie możesz robić i 12godzin ale nie więcej, chyba że na wyraźną prośbę przełożónego z wyprzedzeniem 24godzinnym to nie możesz odmówić.
Pozdro
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Post autor: radio »

Przyszły pracownik pisze:Czy ktoś z was wie coś o tej firmie? Warunki pracy, płaca itp. Ostatnio są przyjęcia, ale podobno dają umowę na 1/2 etatu a robi się na cały, przynajmiej mój kolega tak się dostał. Tylko czy to jest zgodne z prawem ?
LU - duża grupa Danone. Firma stabilna. Jeżeli chcesz się czegoś więcej nauczyć to chyba tylko tam (mówię w sensie zarzadzania, pewnego stylu pracy itp). Niestety to firma duża i stąd też jej wady.
Co do płacy nie wiem.
A co do umowy. Umowa na 1/2 (20 h na tydzień) a później praca na 40 h to akceptowalne z punktu widzenia prawa pracy. Powyżej 40 h są już nadgodziny. Tylko uwaga kwestia długości okresu rozliczeniowego. Nadgodziny moga być rozliczane nawet po 3 miesiącach. Generalnie pracodawcy wolą by nadgodziny były oddawane w formie wolnego dnia.
Co do nadgodzin niestety nie można ich odmówić, za to można być zwolnionym (jest wyrok SN lub SA). Acha maksymalnie na dobę można pracować 12 h (w LU wachty są po 8 chyba). Tygodniowo liczba godzin przepracowany maksymalnie 48 h.
Generalnie w firmach jest tak - sprawdzisz się dostajesz umowena stałe - w LU pewnie potrzebują ludzi na sezon więc przyjmują.
lizak

Post autor: lizak »

LU to beznadziejna firma. Pokomunistyczny, nierentowny moloch. O stałej pracy w LU można zapomnieć. Ludzie po studiach zachrzaniają na zleceniach (co tydzień podpisując umowę), a kierownicy (dobrze jak mają maturę) oscentacyjnie się opieprzają za 5x większe pieniądze. Zresztą z tego co słyszałem - dni LU w Płońsku są już policzone. :placz:
Pizgos
Posty: 29
Rejestracja: 2006-12-27, 18:17
Lokalizacja: Dolina rozkoszy

Post autor: Pizgos »

Ponoć płace w LU (przez Pośrednika bo tylko tak zatrudniają chyba że komuś się uda przez firmę) to:
Kobiety: 27zł /dzień
Mężczyźni: 30zł /dzień
A stawki nocne większe..
Słyszałem to osobiście od osoby tam pracującej bo ja raczej nigdy tam nie pójdę do pracy..
ANONIMUS
Posty: 36
Rejestracja: 2007-03-07, 11:17
Lokalizacja: z m.Płońska

Post autor: ANONIMUS »

A KRAJ ROŚNIE W SIŁĘ /KIEDY I GDZIE JA TO SŁYSZAŁEM???/
yhm

Re: "LU" Płońsk

Post autor: yhm »

a moze jakies aktualne dane o pracy w LU i czy warto tam iść?
niunia

Re: "LU" Płońsk

Post autor: niunia »

yhm pisze:a moze jakies aktualne dane o pracy w LU i czy warto tam iść?
wiesz szczerze to pare ładnych miesiecy musisz przepracowac przez posrednika za 1000zl a zeby dostac umowe na 1/4 musisz zapierdzielac dobrze bo na caly etat odrazu nie daja. ale jak juz popracujesz przez posrednika i przejdziesz przez firme to tak do 1500zarobisz... pozdrawiam :)
Pesto

Re: "LU" Płońsk

Post autor: Pesto »

Ja pracuje w Lu juz 2 rok mialem szczescie bo dostalem od razu caly etat ...teraz sa przyjecia ale to przez posrednika trzeba 700 godzin przepracowac zeby cie przez zaklad przyjeli... Co do zarobkow to niunia nie koniecznie jak na plonsk nie jest zle . Pewnie ze bywa i 1500 ale czasem jest i 2 z przodu co do roboty to fakt czasem trzeba sie narobic ale gdzie cie dzis posadza nigdzie ... takze jak sie nie przekonasz to nie bedziesz wiedzal. Pozdrawaim :) ....
niunia

Re: "LU" Płońsk

Post autor: niunia »

oj ta dwojka z przodu to chyba za czesto nie wystepuje ale mam pytanko pracujesz tam dwa lata to wytlumacz mi jak tam jest placone za godzine czy od pracy bo raz taka pensja raz taka ja nierozumie czemu tak jest. i jesli moge wiedziec to na jakim jestes stanowisku i ile placą za setki. mozesz napisac na moj numer gg 21787631
Pesto

Re: "LU" Płońsk

Post autor: Pesto »

Nie jest źle jezeli ma ktos jeszcze jakie pytania niech pisze odpowiem .
ida

Re: "LU" Płońsk

Post autor: ida »

ja mam pytanie, przez jakiego pośrednika można się tam dostać (gdzie znajduje się siedziba) i te 27 i 30 zł dla kobiet i mężczyzn to brutto czy netto??
Pesto

Re: "LU" Płońsk

Post autor: Pesto »

Posrednik znajduje sie przy Lu a co do tych 27 i 30 zloty to nie rozumiem sensy tego typania ... jezeli chodzi ci o dniowke to nie wiem jak jest przez posrednika bo przez zaklad ludzie pracuja na stałej pensji czyli nie ze stawki godzinowej ...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post