FABA Baboszewo

Wypowiadamy się tu na warunki pracy i ogolnie o danej firmie
pracownik

FABA Baboszewo

Post autor: pracownik » 2011-03-22, 11:20

Jaka jest Wasza opinia na temat tego zakładu pracy?

gosc

Re: FABA Baboszewo

Post autor: gosc » 2011-03-24, 21:53

marne zarobki, prezes skąpy, brak awansów, im masz większe znajomości tym więcej zarabiasz i mnie robisz. Pracowałem tam 2 lata i każdemu odradzam. Ogólnie firma rodzinna i całe rodziny tam pracują. WYZYSK!!!

Pracownik2

Re: FABA Baboszewo

Post autor: Pracownik2 » 2014-09-15, 09:22

Witam. Pracowałem w Fabie kilka lat i wiem jak tam jest. Ogólnie rzecz ujmując firma duża, bardzo duże obroty i zyski. Ciągle kupują nowe maszyny i inwestują w park technologiczny. Wiadomo, jak maszyna stoi na hali to podwyżki nie chce i też sama nigdzie nie odejdzie. Jak jesteś po rodzinie z panem Arturem to i kierownikiem wydziału bez wiedzy i doświadczenia możesz zostać. A jak nie jesteś z klanu no to niestety, narobisz się jak dziki osioł a na koniec i tak zbierzesz opierdziel.

pracownik1

Re: FABA Baboszewo

Post autor: pracownik1 » 2014-12-04, 19:25

Mając znajomości z panem Arturem można nawet być wc dyrektorem do jakiś tam spraw (chyba chrześniak pana A.), nie robiąc oczywiście nic.
Gość jest niesamowity - uważa, że firma istnieje tylko dzięki jego "pracy". Najlepsze jest to, że Szef w "to" wierzy (inżynier 1 na 1000). Najlepszym dowodem jego "kompetencji" są zakupy maszyn. Tu dopiero mamy dramat. Gość jednak ma się dobrze, jest coraz grubszy, bardziej chamski, a czas w pracy spędza siedząc w wygodnym fotelu, wpieprzając duże ilości żarcia i czekając na wizyty swoich ulubieńców- marketingowców pana Sz., K i D.
Czasem z nudów wybierze się w nie rozliczaną przez nikogo "delegację".

pracownik3

Re: FABA Baboszewo

Post autor: pracownik3 » 2014-12-10, 15:48

nie rozliczaną czy nierozliczaną ośle jeden.

pracownik4

Re: FABA Baboszewo

Post autor: pracownik4 » 2015-02-02, 08:26

oprócz hali są jeszcze biura i tu jest trochę lepiej... aczkolwiek jeśli trafisz do działu marketingu to możesz od razu pisać wypowiedzenie... we wszystkich pozostałych działach jest w porządku, w tym nie da się żyć. rotacja jest duża i to nie z powodu nadmiaru pracy, braku umiejętności tylko z powodu atmosfery. 2 panie potrafią tak umilić życie że mimo dużych chęci nie da się wytrzymać. mobbing w czystej postaci. najśmieszniejsze jest to że wszyscy o tym wiedzą a i tak nic z tym się nie robi.

Pracownik

FABA Baboszewo

Post autor: Pracownik » 2015-03-07, 11:03

Najlepsza robota jest w dziale wdrożeń i nowych konstrukcji. Chłopaki mają pełen lajt - na spokojnie wymyślają nowe konstrukcje narzędzi, potem je testują w dobrze wyposażonym laboratorium (mierzą hałas podczas pracy, sprawdzają jakość ciętej krawędzi, spływ wióra, przebiegi jakie wykona frez lub piła do stępienia, wpływ geometrii ostrza na żywotność narzędzia, opory podczas procesu skrawania itd.). Każde nowe narzędzie przed wdrożeniem do produkcji jest poddawane całej masie testów w rzeczywistych warunkach u naszych kluczowych klientów (oczywiście na testy narzędzia są dostarczane za darmo ponieważ szefostwo wie, że najważniejsza jest jakość, doświadczenie i wiedza konstruktorów a nie cyfra na koniec miesiąca).

zzz

Re: FABA Baboszewo

Post autor: zzz » 2016-01-11, 17:54

Ten kto tam nie pracował,nigdy nie bedzie znał prawdy. Powszechnie opinie mają bdb,ale to jest opinia wyssana z palca. Dlaczego? Niektórzy pracują po 10 czy 15 lat i mają stawkę godzinową brutto taką jak Ci którzy"pracują" po 2-3 lata i robią wielki ch.....j. Gdzie tu sprawiedliwość powiedzcie?Zero podwyżek ,awansów itd! Liczy się tylko kariera jednostek!

fbbabo

Re: FABA Baboszewo

Post autor: fbbabo » 2018-02-21, 09:30

Praca w tym zakładzie jest bardzo okey jak nikt nie oczekuje zarabiac godnych pieniędzy.
Atmosfera wg mnie jest fajna, przyjazna lecz to co sie dzieje z zarobkami w tej firmie to zart.
Jeden pracuje na 1-2 obrabiarkach, a inny na 8(tego samego typu) wykonuje te same elementy w zwiekszonej liczbie a zarabia połowę mniej. Wstyd by pracować na takich maszynach z stawka godzinową o 1-2zl większą od najniższej krajowej.
Programiści w większości to głaby którzy nie potrafia pomóc rozwiązać problemu.
Dodatki? To jest najbardziej smieszne ze Prezes potrafi jedynie zabrać premię na święta. Zadnych talonów, "gwiazdek" nic prócz "wakacji pod grusza".

pracownik

Re: FABA Baboszewo

Post autor: pracownik » 2018-03-02, 19:11

Oddajmy 1% podatku na firmę, to może będzie na premię świąteczną

Aaa

Re: FABA Baboszewo

Post autor: Aaa » 2018-07-10, 18:09

He he to się ciesz że chociaż wakacje pod grusza masz. Uwierz mi ze są firmy zatrudniające po 400 osób które nawet tego nie chcą płacić. Absolutnie żadnych dodatków a nadgodziny są w kopercie. W Fabie to chociaż na konto płacą i dają 50 i 100 za nadgodziny. Nie wszędzie tak jest.

Eksport

Re: FABA Baboszewo

Post autor: Eksport » 2019-03-01, 09:49

Czy ktoś z Państwa pracował w dziale eksportu?
Ogloszenie wisi od grudnia... Nie ma żadnego odzewu ze strony firmy..

fretas33
Posty: 5
Rejestracja: 2019-02-20, 20:35

Re: FABA Baboszewo

Post autor: fretas33 » 2019-03-01, 10:19

girlfriend experience to agencja działająca w Londynie oferująca towarzystwo efektownych, atrakcyjnych i bardzo seksownych dziewczyn. Jeśli potrzebujesz chwili relaksu, odprężenia i przyjemności, z pewnością z tej oferty będziesz zadowolony.

ODPOWIEDZ