Popularyzacja strony

Tutaj możesz złożyć swoją propozycje, skargę, przedłożyć swoją uwagę i opinię. Zaproponować nowy dział. Jeśli masz pytanie dotyczące forum lub problem z jego obsługą, tutaj możesz zapytać.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Popularyzacja strony

Post autor: hex »

Zauważyłem, że strona nie jest w ogóle widoczna w Internecie. Niestety większość nowych ludzi ma szansę wejść na stronę tylko i wyłącznie za pośrednictwem wyszukiwarek, a te mają swoje mechanizmy działania. Jeśli będziemy liczyć na kumpli, to w krótkim czasie będziemy rozmawiać na forum sami z sobą.

Jest zatem parę rzeczy do zrobienia. Sam nie dam rady (słabe łącze w domu, w pracy brak czasu), więc apel do aktywnych forumowiczów, co robić:

1. Admin: Popracuj nad treścią strony, wystarczą podstawowe sprawy takie, jak:
a) tytuł - samo "Płońsk ::" to za słabo, zmień to na przykładowo: "Płońsk - forum mieszkańców miasta", albo "Forum Płońsk - najlepsze forum mieszkańców miasta", lub tym podobne.
b) alty - do WSZYSTKICH w miarę możliwości obrazków dodaj tekst alternatywny (to dla ślepych i specyficznych przeglądarek internetowych)
c) META NAME="Keywords" - źle jest, bo nie ma haseł, tylko zdania. W sumie nie jest to już tak istotne jak dawniej, ale zawsze. Proponuję: forum, płońsk, mieszkańcy płońska, opinie, miasto płońsk, forum płońsk

2. Dodanie adresu witryny do najważniejszych wyszukiwarek tak, aby ją indeksowały:
a) google - trochę powalona sprawa z tym dmozem, może trochę potrwać zanim zindeksuje, nawet kilka miesięcy
b) netsprint
c) polskie portale: wp.pl (chyba płatne), onet.pl i inne, im więcej, tym lepiej
d) inne? :)

3. Dodanie adresu witryny do katalogów stron. Polecam darmowe - wpiszcie w google'ach "Darmowy katalog stron", a następnie wchodźcie kolejno w poszczególne i dodawajcie stronę. To już może każdy z nas.

PS. Polecam zapoznanie się z kursami pozycjonowania stron (w google'ach "kurs pozycjonowania", coś na pewno wyskoczy).
PS1. Bez obaw, konkurencja raczkuje w tym temacie. Wpiszcie w goglach: "link:www.plonsk.pl", zobaczycie, że linków zewnętrznych mają bardzo mało, więc w krotkim czasie da się ich prześcignąć.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Jestem za. Piter, co Ty na to?
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

Ja też jestem za ;)
Już poprawiłem kilka rzeczy teraz staram się zainstalować Spider Friendly który poprawi indexowanie forum w wyszukiwarkach.
Gość

Post autor: Gość »

Strona w końcu się skeszowała w goglach! :) Teraz jest tam wersja strony z 28 Sty 2007. O dziwo - to ta z błędem składni html. :| Czyli załe moje przemyślenia idą w łeb.

Wnioskuję, że strona się indeksowała, ale z bardzo dużym delay'em. 3 miesiące to trochę sporo. Teraz znowu pytanie: dlaczego?
- z powodu małego pagerank'u strony?
- z powodu małej ilośći linków zewnętrznych kierujących do strony?

Pozycjonowanie to zabawa na sferze domysłów niestety, bo wyszukiwarki nigdzie nie umieszczają informacji, w jaki spobób dokładnie działają ich roboty.

Piter: Możesz wstawić taki metatag na stronę:
<META name="revisit-after" content="3 days">

Być może da się namówić robota do częstszego odwiedzania strony.
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

A co powiesz na reklamę Google AdWords ? Mała reklama źle nie zrobi foru, a na pewno przyda się. Ja kiedyś miałem własną stronę i po wklejeniu małej reklamy od googla byłem na 5tym miejscu po wpisaniu dazgo, behemoth, windows 2003 i takich tam :)
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Ha, no pewnie, że dużo da! Ja korzystam z tego narzędzia w pracy do pozycjonowania strony firmowej, poza oczywiście normalnym pozycjonowaniem. W tej chwili nie wyobrażam sobie zrezygnowania z tego super narzędzia.

Tylko, że to kosztuje... Możemy zrobić małą ściepę, ustalić koszt dzienny i jazda :)
Przecież nie musimy promować haseł często wyszukiwanych, możemy się skupić na "forum płońsk" itp.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Gość pisze:Strona w końcu się skeszowała w goglach!
Jakie hasło wpisujesz? Nie mogę nic sensownego znaleźć...
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

W goglach masz takie oto komendy:
cache:www.plonsk.idl.pl - ostatnia kopia strony
link:www.plonsk.idl.pl - lista wszystkich linków zewnętrznych kierujących do strony
"www.plonsk.idl.pl" - wszystkie wzmianki (nawet bez linków) o adresie strony
related:www.plonsk.idl.pl - pokazuje podobne strony
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

hex pisze:link:www.plonsk.idl.pl
Hmm. To mi nie działa:

Podana fraza - link:www.plonsk.idl.pl - nie została odnaleziona.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

I taki jest właśnie problem. Google widzi, że nie ma ani jednego linku na jakiejkolwiek stronie internetowej kierującego do http://www.forum.glosplonska.pl

Aczkolwiek są przynajmniej dwa takie, o których wiemy - wikipedia i webwweb.pl (ja dodałem).

Może musimy poczekać na ponowne zindeksowanie linków zewnętrznych strony... A może coś innego jest przyczyną... A może morze... ;)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Właśnie zauważyłem, że po wpisaniu w gugla hasła "forum Płońsk", znajdujemy się na czwartej stronie. Szkoda tylko, że nie strona startowa, a jeden z wątków. Ciekawe dlaczego.
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

Też to zauważyłem! :) Ale nie martw się - jeszcze niedawno przeszukałem pierwszych 10 stron na tę frazę i guzik! :))

Dzisiaj był googlebot - czyli indeksował już "zaltowany" banerek, więc najpewniej podskoczymy przy najbliższej okazji. Jeszcze tylko te linki...
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Post autor: Piter »

niom narazie jest dobrze pniemy się w górę. Tak jak pisze hex kiedyś nie było nas w pierwszej 10 stron ba, nie było nas nawet w google ;) Więc moim zdaniem bardzo dobrze nam idzie.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

A dzisiaj jesteśmy na trzeciej. Co prawda na samym dole, ale jednak :-D
Awatar użytkownika
hex
Posty: 142
Rejestracja: 2006-12-29, 10:08

Post autor: hex »

A na Onecie I miejsce !!

Pniemy się Panie i Panowie, pniemy się!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post