Jak założyć własną firmę

Przykładowe CV, listy motywacyjne itp.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Kontakt:

Jak założyć własną firmę

Post autor: Piter » 2006-09-04, 16:50

Jak założyć własną firmę

1. Pojęcia przydatne przy zakładaniu firmy
2. Jednoosobowa działalność gospodarcza
3. Spółka cywilna
4. Spółka jawna
5. Spółka partnerska
6. Spółka komandytowa
7. Spółka komandytowo-akcyjna
8. Spółki kapitałowe
9. Firma w internecie
10. Biznes plan
11. Kto może Ci pomóc
Załączniki
wlasna_firma.rar
(161.02 KiB) Pobrany 181 razy

Mareczek1

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: Mareczek1 » 2015-01-26, 22:01

Byłem w sytuacji zakładania własnej firmy i wiem ile to zachodu i biegania po urzędach, szukania po bankach kredytów na inwestycję, pozyskiwania funduszy. Została mi polecona firma, która kompleksowo zajmuje się stroną finansowania, księgowości i pomocy również przy zakładaniu firmy. taxcare przez nas sprawdzona, więc i ja ją mogę polecić. Uważam, że dobrze jest zainwestować trochę pieniędzy w dobry start, który potem się zwróci a na pewno zaoszczędzicie sporo nerwów i biegania.

adrian098

Post autor: adrian098 » 2017-07-26, 11:50

Bardzo przydatny w nowej firmie będzie outsourcing czyli oprogramowanie ściśle dopasowane do potrzeb. Plusem jest też możliwość jego rozbudowania wraz z rozwojem firmy. Doskonale sprawdza się outsourcing it z Wrocławia. Itbce.com to firma z doświadczeniem, która zapewnia też kompleksową obsługę informatyczną.

hikara

Post autor: hikara » 2017-08-07, 13:25

Własna firma to spora odpowiedzialność. Ja też jestem właśnie w trakcie zakładania firmy i tak się zastanawiam nad wyborem najlepszej opcji jeśli chodzi o dostarczanie przesyłek do moich klientów. Większość z nich zapewne będzie wybierać przesyłki pobraniowe.
Znalazłam na Opineo sporo pozytywnych wpisów na temat https://www.ebox24.pl/paczka-za-pobraniem-kurierem. Podobno w sytuacjach gdy klient nie odbiera przesyłki nie przetrzymują ich długo więc towar szybko wraca do sklepu. Moim zdaniem warto wziąć to pod uwagę prowadząc taki biznes.

jadzia00

Post autor: jadzia00 » 2017-08-18, 21:44

Ja też zakładałam firmę jakiś czas temu i faktycznie jest sporo załatwiania , ale bez tego się nie da . A otworzyłam magazyn i to był bardzo dobry pomysł bo idzie interes świetnie . Wyposażeniem magazynu zajęła się firma Nedcon . Zaprojektowali i wykonali regały paletowe regały półkowe oraz wjezdne . wszystko jest bardzo dobrze wykonane i teraz mam dużo miejsca na towar .Polecam serdecznie tą firmę .

pitra

Post autor: pitra » 2017-09-20, 20:00

Samo założenie firmy nie jest jakimś ciężkim zadaniem, cięższe jest rozkręcenie jej i reklama. Takie jest moje zdanie, po tym jak obserwowałam rozwój firmy mojego kuzyna. On otwierał magazyn, pamiętam że najbardziej chwalił współpracę z tą firmą Nedcon Silesia oni dużo mu pomogli, wyposażyli ten magazyn, wiele doradzili.

pawel78

Post autor: pawel78 » 2017-09-25, 08:09

Według mnie założyc możesz bardzo szybko tylko zostaje kwestia utrzymania sie na rynku.

adams7

Post autor: adams7 » 2017-10-09, 19:10

Przy zakładaniu własnej firmy bardzo wazna jest reklama, na przykład dobrym sposobem są gadżety reklamowe, a im bardziej oryginalne tym lepiej. Mi się spodobały bardzo pokrowce z logiem firmy - http://www.izisport.pl/ Super pomysł który na pewno przyciągnie uwagę potencjalnych klientów

słodziaczek

Post autor: słodziaczek » 2017-10-19, 11:41

A jak tam wrażenia po Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkim 2017 ? BYł może ktoś? Ja jestem zachwycona, tyle ciekawych tematów było poruszone m.in. innowacje w przedsiębiorstwie.

Awatar użytkownika
paulusia176
Kontakt:

Post autor: paulusia176 » 2017-10-23, 09:11

Po co zakładać własną firmę? Może warto rozpatrzyć rozpoczęcie franszczyzny lub coś jeszcze prostszego jak konsultantka AVON lub Oriflame. Potrzeba trochę zaangażowania, ale można się dorobić.

kamel

Post autor: kamel » 2017-10-24, 15:28

a co chcesz założyć? ja sie zastanawiam nad działalnościa pod medycyne estetyczną, przegladam wyposażenie,
wiesz na takie zwykle proste zabiegi takim sprzetem https://cosmed24.pl/produkty/2902-laser ... w-evlt.php bardzo duzo ludzi korzsyta z tego typu rzeczy i są one efektowne.

Barbara771

Post autor: Barbara771 » 2017-10-31, 23:12

To co mogę polecić z własnego doświadczenia to cięcie kosztów. My już jakiś czas temu postanowiliśmy zrezygnować z księgowej i samemu prowadzić księgowość przez internet. Opłaciło się bo koszty zmniejszyły się trzykrotnie. Poza tym jak sobie rozeznacie tą platformę https://wfirma.pl/ to też dojdziecie do takiego wniosku, że jest to tańsze i wygodniejsze.

maryskaloska

Post autor: maryskaloska » 2017-10-31, 23:16

Wynajęcie księgowej, nawet przez internet trochę kosztuje, taniej po prostu samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy - można sporo zaoszczędzić. Nie jest to trudne, wystarczą odpowiednie narzędzia, na https://wfirma.pl są takie do księgowość online, proste w obsłudze, z wieloma przydatnymi funkcjami, a przy tym wyjątkowo tanie - warto przetestować.

martolka

Post autor: martolka » 2017-11-01, 11:17

O sprawy księgowe możesz zadbać dzięki nim https://wfirma.pl/ . Tanio, sprawnie i fachowo. Pakiety możesz przetestować I dopiero potem wykupić. Mnie zaskoczyło jak wiele można zrobić samemu.

plonsky

Post autor: plonsky » 2017-11-01, 18:42

Przeczytasz o tym wszystkim na: zakładanie firmy przez internet.
Polecam, gdyż sam korzystałem z tej strony kiedy zakładałem własny biznes. Jednocześnie polecam ich usługi jako biura rachunkowego online. Nasza współpraca przebiega bezproblemowo i jest dla mnie bardzo komfortowa.

ODPOWIEDZ