Jak założyć własną firmę

Przykładowe CV, listy motywacyjne itp.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Jak założyć własną firmę

Post autor: Piter »

Jak założyć własną firmę

1. Pojęcia przydatne przy zakładaniu firmy
2. Jednoosobowa działalność gospodarcza
3. Spółka cywilna
4. Spółka jawna
5. Spółka partnerska
6. Spółka komandytowa
7. Spółka komandytowo-akcyjna
8. Spółki kapitałowe
9. Firma w internecie
10. Biznes plan
11. Kto może Ci pomóc
Załączniki
wlasna_firma.rar
(161.02 KiB) Pobrany 502 razy
Mareczek1
Posty: 15
Rejestracja: 2011-08-04, 13:41

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: Mareczek1 »

Byłem w sytuacji zakładania własnej firmy i wiem ile to zachodu i biegania po urzędach, szukania po bankach kredytów na inwestycję, pozyskiwania funduszy. Została mi polecona firma, która kompleksowo zajmuje się stroną finansowania, księgowości i pomocy również przy zakładaniu firmy. taxcare przez nas sprawdzona, więc i ja ją mogę polecić. Uważam, że dobrze jest zainwestować trochę pieniędzy w dobry start, który potem się zwróci a na pewno zaoszczędzicie sporo nerwów i biegania.
słodziaczek

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: słodziaczek »

A jak tam wrażenia po Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkim 2017 ? BYł może ktoś? Ja jestem zachwycona, tyle ciekawych tematów było poruszone m.in. innowacje w przedsiębiorstwie.
paulusia176
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-23, 08:38
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: paulusia176 »

Po co zakładać własną firmę? Może warto rozpatrzyć rozpoczęcie franszczyzny lub coś jeszcze prostszego jak konsultantka AVON lub Oriflame. Potrzeba trochę zaangażowania, ale można się dorobić.
Awatar użytkownika
saul68
Posty: 4
Rejestracja: 2019-12-16, 16:57

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: saul68 »

Własna firma, to super pomysł.
Kamilla36

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: Kamilla36 »

Musisz od razu pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu dla firmy. Na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/cl ... ck-w-trcz/ jest oferta producenta opakowań zwrotnych z tworzywa sztucznego, z której polecam Ci skorzystać. Jest bardzo atrakcyjna, więc warto dokładnie ją przejrzeć.
patrycjasala95
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-22, 00:04

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: patrycjasala95 »

zgadzam się !
majusia

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: majusia »

Natomiast jakbyście szukali nowoczesne, mocne i niezawodne wypalarki plazmowe i wszelkie inne sprzęty do obróbki metalu, warto tutaj https://martexcnc.pl/ zajrzeć. Co warto zaznaczyć, że znajdziecie tam sprzęt polski i w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
lehner
Posty: 4
Rejestracja: 2021-03-08, 13:15
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: lehner »

Badanie sprawozdanie finansowego polega w głównej mierze na przeprowadzeniu procedur, które służą uzyskaniu dowodów badania kwot i ujawnień przedstawionych w sprawozdaniu finansowym. Głównym zadaniem biegłego rewidenta jest potwierdzenie na podstawie zebranych dowodów czy sprawozdanie finansowe rzetelnie i jasno przedstawia, sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy jednostki.
Plinka

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: Plinka »

Na pewno musisz zadbać o dopięcie wszelkich formalności na ostatni guzik. To nie będzie łatwe zadanie, ale trzeba się do tego przyłożyć, aby nie mieć żadnych problemów. Na pewno więc musisz rozejrzeć się za jakąś kasą fiskalną. Na stronie: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/lodz jest najlepsza oferta - poza tym, że jest duży wybór dobrych kas w atrakcyjnych cenach, sklep oferuje ich dowóz, instalację i szkolenie z zakresu obsługi na terenie Łodzi. Poza Łodzią, podobne usługi świadczone są także w innych miastach :)
Awatar użytkownika
fridaohara
Posty: 4
Rejestracja: 2021-05-05, 12:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: fridaohara »

Czy w dobie pandemii faktycznie jest na to czas?
dżaga

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: dżaga »

A jak założyć przykładowo własny sklep internetowy? Bo ja przykładowo chciałabym prowadzić sprzedaż online. Co do hurtowni, to spoko- bo już mam... Jakiś czas temu dowiedziałam się o firmie https://outletboxx.com/sukienki-damskie.html , która oferuje doskonałej jakości, markowe ubrania.
Awatar użytkownika
jerodmurray
Posty: 4
Rejestracja: 2021-10-11, 13:29
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: jerodmurray »

A wiecie może jak przebiega dokumentacja cen transferowych? Będę zlecać wykonanie takiej dokumentacji firmie, która się tym zajmuje. Czytałem, że jest to niezwykle ważny proces, a dobra firma, w której pracują specjaliści pomagają zweryfikować obowiązek posiadania dokumentacji cen transferowych i ją wykonać. Będę niedługo kontaktować się z tą firmą, ponieważ czytałem opinie na temat ich usług i wyglądają one bardzo dobrze, ale chciałem zapytać Was ile trwa cały taki proces? Pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
amparo59
Posty: 4
Rejestracja: 2023-04-21, 09:33

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: amparo59 »

Założenie własnej firmy nie jest trudne jednak później zaczynają się schody. Warto do firmy wprowadzić kilka ciekawych rozwiązań np rejestrowanie czasu pracy warto zlecić programowi https://hrnest.pl/grafiki-pracy-online. Można w nim bardzo szybko wykonać grafik pracy pracowników dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu
Awatar użytkownika
julie84
Posty: 3
Rejestracja: 2023-08-21, 12:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak założyć własną firmę

Post autor: julie84 »

Warto pamiętać również, że prowadząc własną firmę trzeba organizować różne eventy. Zastanawiam się właśnie nad aktywnym wyjazdem integracyjnym dla mojej firmy. W sieci znalazłam tę opcję - https://www.projektefektywny.pl/blog/ak ... egracyjne/. Nuda jest standardem w trakcie typowych, bezcelowych wyjazdów integracyjnych. Pracownicy mają oczywiście na nią „lekarstwo”, czyli alkohol, ale powiedzmy sobie szczerze: czy o taką integrację chodzi managerom? Aktywne wyjazdy integracyjne nie pozostawiają miejsca na nudę. Uczestnicy eventu od rana do późnego popołudnia biorą udział w różnych formach aktywności, co uwalnia adrenalinę i endorfiny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post