Jakie dobre sposoby na wzdęcia

moniak

Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: moniak »

Cześć. Zakładam temat ponieważ nie widzę tutaj takiego.Czy możecie mi podpowiedzieć jakie są najlepsze sposoby na walkę ze wzdęciami?
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: Mariuszw »

Odstawienie piwa oraz wina :D
Tak więc nie pij tak dużo !
A tak na powaznie to zwykle faktycznie najskuteczniejsza jest zmiana diety czyli ograniczenie spożywania tłustych i wzdymających produktów takich jak mięsa czy też fasola. Nie pij również napojów gazowanych.
kwadrat

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: kwadrat »

po prostu wal pierda! im głośniej tym lepiej ale uważaj żeby nie poszło z gruzem
fryfa

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: fryfa »

dużo ruchu - poprawia się ruchy mięśni gładkich, tzn jelit. warto biegać lub ćwiczyć w domu
marekwisniewski0
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-16, 13:16
Kontakt:

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: marekwisniewski0 »

Musisz zadbać o odpowiednią dietę i unikać spożywania potraw tłustych i ciężko strawnych. Warto by w diecie znalazło się białko, produkty z nabiału, chleb razowy pełnoziarnisty i dużo wody.
mieloniwa
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-20, 23:55

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: mieloniwa »

Jak już wspomniano, na wzdęcia najlepsza jest odpowiednia dieta, a dokładniej unikanie tego co wzdęcia powoduje. Dodatkowo warto sprawdzić czy wzdęcia nie są objawem nietolerancji jakiś składników odżywczych, np. laktozy. Dobrze do potraw dodawać, np. oregano, tymianek, czy majeranek, żeby uniknąć później wzdęć (te przyprawy oraz pare innych poprawią trawienie, o czym więcej tutaj). Dodatkowo do swojej diety dobrze dodać też więcej błonnika, czy to za pomocą suplementów, czy naturalnie przykładowo mielony len ;).
maja77

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: maja77 »

Na zaparcia bardzo polecam dicopeg , nie znam osobiscie lepszego leku który nie rozleniwia jelit . Dzieci już od 6 msc życia mogą zażywać ten junior więc uważam , że to świadczy o jego bezpieczeństwie.
Awatar użytkownika
arnii
Posty: 5
Rejestracja: 2014-12-18, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: arnii »

Wzdęcia powstają głownie na skutek diety, więc jedz mniej ciężko i tłusto. Odstaw też warzywa strączkowe, chyba że wcześniej je namoczysz i wypłuczesz. Aktywność fizyczna też może pomóc, polecam codzienne spacery.
Titusbajdus
Posty: 41
Rejestracja: 2017-04-05, 11:22

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: Titusbajdus »

ja uważam, że dobrze by było zmienić dietę na bardziej lekką i urozmaiconą.
bella3

Re: Jakie dobre sposoby na wzdęcia

Post autor: bella3 »

Mnie też dokuczają problemy jelitowe. U mnie to jeszcze nawracająca biegunka... lekarz zasugerował mi aby wykonać badanie w kierunku Clostridioides difficile, zwłaszcza że brałam dość dużo antybiotyków ostatnio. Powiedział mi też o możliwości leczenia tej bakteriami przeszczepieniami mikrobioty jelitowej, zabiegi wykazują najwyższą skuteczność a są bezpieczne i można je wykonać w wielu placówkach w kraju, kontaktując się z firmą https://human-biome.com/ która dostarcza materiał do zabiegów można dostać namiary na takie placówki właśnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post