Ogrzewanie domu propanem

orlikmaster

Ogrzewanie domu propanem

Post autor: orlikmaster »

Witam,
W tym roku zaczynamy budowę domu i mamy jeszcze dylemat jak ogrzewać dom, ekogroszek czy gaz. W jakiej cenie kupujecie propan?
Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-16, 15:36

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Artysta »

Ja zawsze proponuję wykorzystanie do ogrzewania ekogroszku. Jest to niezwykle wygodne jeżeli jest się w posiadaniu dobrej jakości kotła z automatycznym podajnikiem. Ekogroszek jest dzisiaj jednym z lepszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu. Ja kupuję ekogroszek. Jest wystarczająco suchy oraz dobrze oczyszczony, co ma wpływ zarówno na wydajność, jak i ograniczenie wydostawania się do powietrza zanieczyszczeń. Produkt godny polecenia. Co do ogrzewania propanem, to raczej trudno jest mi cokolwiek doradzić w tym temacie, bo nigdy nie wykorzystywałem gazu do ogrzewania.

Pozdrawiam. :)
marysiu
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-02, 18:44

Re: Ogrzewanie domu propanem - remont

Post autor: marysiu »

Ostatnio czytałem, że gaz jest najwygodniejszy, ale dość drogi. Alternatywną może być właśnie ekogroszek, ale na piec z automatycznym podajnikiem. Wtedy mniej pracy jest przy wkładaniu węgla.
rotiker3
Posty: 6
Rejestracja: 2018-05-09, 11:00

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: rotiker3 »

oczywiście, że propan nie należy do najtańszych paliw, ale nawet propan można kupić taniej. Wystarczy dobrze poszukać w sieci - na http://gielda-paliw.com/ogloszenia/kate ... n-sprzedam mamy oferty internetowe i nie musimy ograniczać się do lokalnego dostawcy. W moim przypadku znalazłem dostawcę propanu z Wrocławia który dostarczy taniej o 0,50zł/l.
Filip32
Posty: 1
Rejestracja: 2018-12-27, 12:01

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Filip32 »

Ja stawiam na klasyczne rozwiązania. Nie mam przekonania do tych wszystkich ekogroszków, pelletów i innych. Kiedy budowałem dom zdecydowałem się na ten piec http://www.parex-kotly.com.pl/produkty/klaster-5 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Michał55

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Michał55 »

Nie myślałeś nad fotowoltaiką? Wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie w obecnych czasach. Ja po zainwestowaniu w panele fotowoltaiczne we Wrocławiu mam dostęp do praktycznie darmowego prądu. Jest to wygodne rozwiązanie, które przy okazji odciąża naszą planetę.
Żabson
Posty: 14
Rejestracja: 2021-07-05, 14:26

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Żabson »

Taniej wyjdzie Cię ogrzewanie gazem, u mnie rachunki spadły prawie o połowę. Musisz pamiętać o tym, aby zastosować odpowiedni reduktor do gazu. Pewnie firma, która będzie zajmować się instalacją wszystko Ci przedstawi i zaproponuje najrozsądniejsze rozwiązanie dla Twojego przypadku, ale na wszelki wypadek nie zaszkodzi się trochę rozejrzeć. Ekogroszek nie jest taki zły, bardzo drogi też nie jest ale musisz pamiętać o tym, żeby dokładać do pieca, żeby nie zgasło. Jeżeli cenisz sobie wygodę i wolny czas to zdecydowanie polecam ogrzewanie gazem.
Awatar użytkownika
mariahwisozk
Posty: 4
Rejestracja: 2021-07-22, 14:49
Lokalizacja: Mielec

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: mariahwisozk »

Dużo zależy od wielkości domu. Jeśli chodzi o ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego to polecam nowoczesne rozwiązanie w postaci rekuperacji do domu. Oczywiście nie zastąpi w 100% standardowego systemu ogrzewania, ale wspiera go i przyczynia się do niezłych oszczędności. Ja, tak jak pisałem, posiadam dom jednorodzinny. Skorzystałem z oferty https://produkty.spiroflex.pl/ i jestem zadowolony. Oprócz oszczędności pieniędzy, oszczędzam też czas, bo dzięki czystemu powietrzu kurz nie odkłada się tak szybko na moich białych meblach i nie muszę ich wycierać co drugi dzień... Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
mucha123

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: mucha123 »

A może ekogroszek? Ja u siebie grzeję ekogroszkiem i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Jeśli chodzi o zakup ekogroszku to polecam kupować od producenta węgiel workowany: https://ekogroszek-patriot.pl/pl/blog/D ... orkowany/8 . Mają bardzo konkurencyjne ceny.
Miłosz

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Miłosz »

U mnie świetnie sprawdzają się instalacje fotowoltaiczne w dolnośląskim. Wybrałem firmę Innex, która zajęła się wszystkim od A do Z. Dzięki temu nie musiałem się niczym przejmować, dodatkowo odpowiadali na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dzięki czemu byłem pewny tego, że chcę właśnie w taki sposób zainwestować moje oszczędności.
truskawa

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: truskawa »

My mamy gazowe ogrzewanie w domu i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Koszty takiego ogrzewania są naprawdę niskie. Polecam Wam kotły kondensacyjne: https://terme.pl/pl/c/Kotly-kondensacyjne/17 . Będziecie zadowoleni.
Fortunat3166
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-07, 13:03
Kontakt:

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Fortunat3166 »

Pierwsze słyszę żeby coś takiego ogrzewać propanem.
Bogusław207
Posty: 19
Rejestracja: 2021-07-30, 21:43

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Bogusław207 »

Ciekawy temat, jeszcze o tym nie słyszałem, a tematem ogrzewania i ocieplenia domów interesuję się od czasu, kiedy usłyszałem o izolacjach natryskowych w województwie lubuskim realizowanych przez fachowców ze Smart Budownictwo. Myślę, że połączenie tej metody termoizolacji oraz proponowanego przez Was ogrzewania może być naprawdę dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
waterspaula
Posty: 4
Rejestracja: 2023-05-22, 15:07
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: waterspaula »

Nigdy nie słyszałam o takiej metodzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post