Ogrzewanie domu propanem

orlikmaster

Ogrzewanie domu propanem

Post autor: orlikmaster » 2017-01-03, 11:09

Witam,
W tym roku zaczynamy budowę domu i mamy jeszcze dylemat jak ogrzewać dom, ekogroszek czy gaz. W jakiej cenie kupujecie propan?

Awatar użytkownika
Artysta

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: Artysta » 2017-01-16, 15:44

Ja zawsze proponuję wykorzystanie do ogrzewania ekogroszku. Jest to niezwykle wygodne jeżeli jest się w posiadaniu dobrej jakości kotła z automatycznym podajnikiem. Ekogroszek jest dzisiaj jednym z lepszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu. Ja kupuję ekogroszek. Jest wystarczająco suchy oraz dobrze oczyszczony, co ma wpływ zarówno na wydajność, jak i ograniczenie wydostawania się do powietrza zanieczyszczeń. Produkt godny polecenia. Co do ogrzewania propanem, to raczej trudno jest mi cokolwiek doradzić w tym temacie, bo nigdy nie wykorzystywałem gazu do ogrzewania.

Pozdrawiam. :)

marysiu

Re: Ogrzewanie domu propanem - remont

Post autor: marysiu » 2017-02-03, 18:01

Ostatnio czytałem, że gaz jest najwygodniejszy, ale dość drogi. Alternatywną może być właśnie ekogroszek, ale na piec z automatycznym podajnikiem. Wtedy mniej pracy jest przy wkładaniu węgla.

rotiker3

Re: Ogrzewanie domu propanem

Post autor: rotiker3 » 2018-05-09, 11:10

oczywiście, że propan nie należy do najtańszych paliw, ale nawet propan można kupić taniej. Wystarczy dobrze poszukać w sieci - na http://gielda-paliw.com/ogloszenia/kate ... n-sprzedam mamy oferty internetowe i nie musimy ograniczać się do lokalnego dostawcy. W moim przypadku znalazłem dostawcę propanu z Wrocławia który dostarczy taniej o 0,50zł/l.

ODPOWIEDZ