Budowa domu

tomaszek
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-28, 22:39

Budowa domu

Post autor: tomaszek »

Witam serdecznie,
jestem rodowitym Warszawiakiem, który za namową żony postanowił wyprowadzić się ze stolicy. Planujemy budowę domu w Raciążu według projektu http://www.archeton.pl/projekt-domu-cal ... opisogolny Jesteśmy obecnie na etapie szukania ekipy budowlanej. Macie sprawdzonych fachowców? Będziemy wdzięczni za pomoc. Pozdrawiam
skirczuk
Posty: 65
Rejestracja: 2009-06-02, 13:24
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Budowa domu

Post autor: skirczuk »

Napisałem Ci kilka zdań na priv.
tomaszek
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-28, 22:39

Re: Budowa domu

Post autor: tomaszek »

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
ArtyAsia
Posty: 69
Rejestracja: 2011-07-06, 19:43

Re: Budowa domu

Post autor: ArtyAsia »

Witam

Ja znam ewenutalnie sprawdzonego fachowca od wykończenia (płyta k/g, panele, płytki, gładzie itp)
Jeśli chcesz to mogę podać telefon.
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Re: Budowa domu

Post autor: Mariuszw »

Domek bardzo ładny - mogę tylko pogratulować wyboru projektu ;) Jak sobie wybudujecie na pewno będziecie zadowoleni ;)
Mareczek1
Posty: 15
Rejestracja: 2011-08-04, 13:41

Re: Budowa domu

Post autor: Mareczek1 »

my też jesteśmy już w trakcie budowy, w końcu zdecydowaliśmy się na dąb w technologi bali drewnianych.
No powiem wam, że to ogromne wyzwanie jest organizacyjne i o wiele więcej kłopotu :)

dom wybrany został ten:
Obrazek
źródło

już nieługo dorzucę kilka zdjęć z budowy i jak wygląda nasz domek :)
sosna
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-02, 09:50

Re: Budowa domu

Post autor: sosna »

Fajny domek chociaż mi osobiście jakoś nie bardzo podobają się te "zaokrąglone" ściany. Osobiście wole takie domki jak np Opałki. Tak czy siak życzę powodzenia w budowie i jak najmniej stresów!
sylwia4012
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-02, 13:12

Re: Budowa domu

Post autor: sylwia4012 »

Moja siostra w zeszłym roku wprowadziła się do nowego domu. Ich systemem gospodarczym wyniosła budowa z wyposażeniem samego parteru około 280tys. za dom 180m2 z dachem dwuspadowym i garażem 2 stanowiskowym-2 bramy. Teraz dopiero wykańczają górę, ale szwagier sam to robi więc trochę mu taniej wyjdzie niż za ekipę. Oni brali kredyt na część, a częśc mieli odłożonych pieniędzy. My teraz też zastanawiamy się nad budową, ale będziemy musieli wziąć kredyt na całość. działkę mamy od rodziców, zresztą siostra też tak miała, to mieli dużo taniej. My chcemy domek taki 100-120,2. Zależy nam żeby nie był drogi w utrzymaniu i energooszczędny. Na dofinansowanie z MDM nie mamy szans, bo metodą gospodarczą będziemy budować. Teraz właśnie przeglądam oferty kredytów po różnych bankach i mi włosy dęba stają. Znalazłam na wątek o kredytach l już sama nie wiem, co robić. Koszty kredytu na 30lat przewyższają kwotę kredytu:( Mieszkania nie chce, bo nie wyobrażam sobie życia w bloku
Danielok

Re: Budowa domu

Post autor: Danielok »

Ja bardzo lubię nowoczesne, przeszkolone i proste budowle. Najlepiej jeśli dach pełni funkcję tarasu i wszystko sprowadza się do bieli.
Nie ukrywam, że też mi się marzy taki przeszklony "winter garden". Widziałam, że takie solidne zabudowy wykonuje firma Budvar. Zimą tam bym się delektował kawą z moimi egzotycznymi zwierzakami :-)
andzia
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-11, 13:11

Re: Budowa domu

Post autor: andzia »

My również zaczynamy budowę domku, nie powiem, że jest spokojnie bo nie jest, ale liczymy z mężem, że efekt końcowy wynagrodzi nam wszystkie stresy :) Dodatkowo zamiast dużego salonu będziemy mieli mniejszy właśnie z dobudowanym ogrodem zimowym. Już wymyśliliśmy, że będzie w nim zestaw wypoczynkowy i ładne kwiaty na przykład storczyki, może jakiś regał z książkami. Nasze dzieci też nie mogą się doczekać, są ciekawe jak taki ogród będzie wyglądał w rzeczywistości.
Matika
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-22, 00:57
Kontakt:

Re: Budowa domu

Post autor: Matika »

Budowa domu to duży stres niestety i bez tego się obejdzie. Ale warto w końcu to coś na całe życie. Ja teraz zaczynam dopiero i jestem świadoma tego co mnie czeka.
takka

Re: Budowa domu

Post autor: takka »

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie które wymaga użycia fachowych rozwiązań. Nie należy na nich oszczędzać bo to prędzej czy później, wyjdą tego skutki. Dlatego ja zdecydowanie wolałam kupić mieszkanie. wrocław mieszkania się wam spodobają, fajnie są ulokowane, mają niezwykly układ mieszkan etc.
jadzia00
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-12, 21:46

Re: Budowa domu

Post autor: jadzia00 »

Zgadzam się . Dlatego trzeba wybrać dobry system dociepleń . Moim zdaniem bardzo dobre właściwości izolacyjne ma ten styropian https://docieplajdom.pl/product-pol-582 ... -1-cm.html . Dzięki niemu obniżymy koszty ogrzewania budynku . Ja zamawiam tam wiele rzeczy , więc polecam i wam bo mają tam świetne ceny i szeroki wybór materiałów budowlanych.
blażej
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-23, 08:32

Re: Budowa domu

Post autor: blażej »

Musisz się uzbroić w dużo cierpliwości. Mój wujek mieszkając pod poznaniem , wszystkie materiały budowlane poznań. Znalazł tam od betonu po deski na dach, ogólnie wszystko.
kubus
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-28, 12:21

Re: Budowa domu

Post autor: kubus »

Przy budowie musisz sie uzbroic w cierpliwość, i miec nadzieje ze pieniadzę się nie skończą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post