Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Dani

Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: Dani »

Chciałbym kupić nowy motocykl, marzy mi się Kawasaki Z1000, ale na razie nie stać mnie na te cudeńko. Dlatego rozważam zakup Z800 - co sądzicie? Czy jest coś lepszego w tej klasie?
tola84
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-02, 21:49

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: tola84 »

Motorek fajny. Widziałam takiego na allegro za chyba 27000 zł. Ja jeżdżę Yamahą Virago 750 i raczej nie przesiadę się na ścigacza. Za bardzo bym się bała.
renegat

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: renegat »

moim zdaniem, warto. wszystko ze stajni kawasaki to świetnie maszyny, a probike miał ostatnio wyprzedaże. tola84 - kawasaki ostatnio wypuścił skuter-ma moc całkiem niezłą, może tym byś się zainteresowała?
adik356
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-19, 14:01

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: adik356 »

a co sądzicie o tym http://moto.gratka.pl/tresc/kawasaki-z- ... source=brc Właśnie planuję zakup i próbuję się dowiedzieć wszystkiego co się da o tym modelu :)
renegat

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: renegat »

z750 to klasyczny naked, fajna maszynka, ostatnio na zlocie miałem przyjemność się nim przejechać. prawda jest taka, by stwierdzić, czy warto mieć daną maszynę, trzeba na nią wsiąźć i pojechać ;)
Mikołaj

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: Mikołaj »

moim skromnym zdaniem Kawasaki robi jedne z lepszych motocykli na świecie, chociaż Z800 nie posiadam, to czytałem wiele pozytywnych artykułów oraz wypowiedzi na forach, z tego co kojarzę na niektórych forach motocyklowych działa Ekspert Kawasaki, więc możesz go zapytać o plusy wynikające z posiadania Z800, może to Ci pomoże rozwiać wątpliwości
arturn

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: arturn »

Ja z kolei słyszałem, że kawasaki zawsze miało relatywnie najwięcej wad fabrycznych typu pękające ramy, krzywe głowice itd ;) Stąd też być może ich niższa cena niż innych motocykli tej samej klasy i rocznika ze stajni hondy czy yamahy :)
obladi

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: obladi »

arturn-nie wiem skąd masz te rewelacje, ale generalnie cenowo kawki stoją tak samo jak hondy, yamahy bywają tańsze. cenowo, moim zdaniem niesłusznie, najdroższe są europejskie bmw, które w sumie technicznie bywają porównywalne, ale na które niewiadomo dlaczego nie ma być stać przeciętnych ludzi, i to nie mówię o polsce, ale nawet znajomy niemiec śmiga na kawce, bo go nie stać na odpowiednik bmw :D ale też chwali
Jarema

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: Jarema »

Też nigdy nie słyszałem, żeby Kawasaki miało najwięcej wad fabrycznych - gdzie to wyczytałeś? Bo chętnie zobaczyłbym źródło. Moim zdaniem Kawasaki zrobiło skuter dla szerokiego grona odbiorców, zachowując przy tym wysoką jakość - wątpię, żeby recenzenci z różnych portali pisali nieprawdę i polecali skuter, który jest do niczego.
arturro

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: arturro »

Jednego źródła nie podam ale to kumulacja wielu fuck upów opisywanych na forach typu z1000 (np.) forum i porównuję to z awaryjnością innych modeli róznych marek i do takiego doszedłem wniosku. Z ceną to jest pewniak - kawa rocznikowo zawsze będzie tańsza, podobnie jak suzuki.


O jakim skuterze jest mowa? Bo z800 to naked bike a nie skuter :>
bodyguard

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: bodyguard »

ja poproszę te źródła, zaciekawiło mnie. Byłem ostatnio na zlocie, były jazdy próbne i skuterek wydawał się naprawdę spoko. Gadałem z gościem, który kupił go córce, jeździ nim po wa-wie. Mówił, że od pół roku nie było żadnych problemów, skuter spisuje się dobrze, nie pali wiele i jest wygodny. Z córką co prawda nie rozmawiałem, ale ojciec chyba wie i tak lepiej od niej.
arturro

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: arturro »

Forum z1000, wpisz w google. Skuter kawasaki to Kymco :) Tylko ubrane w plastiki zielonych.
Seb

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: Seb »

Aż muszę zajrzeć i poczytać.
Gośka
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-07, 21:03

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: Gośka »

tam jakieś problemy były z ABS-em http://www.motogen.pl/Kawasaki-Ninja-30 ... 18314.html. Posiadacze tych motocykli proszeni byli do serwisu celem naprawy systemu z powodów dostawania się opiłków aluminiowych do układu. To chyba było nie pierwsze zaproszenie. W momencie dostania się opiłków do zaworu pompy, zawór na wejściu lub wyjściu pompy może zblokować się a pompa może pracować nieprawidłowo. W konsekwencji może doprowadzić to podczas gwałtownego hamowania do zblokowania się przedniego lub tylnego koła pojazdu.
felicjan
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-29, 23:12

Re: Czy warto kupić Kawasaki Z800?

Post autor: felicjan »

ja się tam zgadzam z renegatem, trzeba wsiąść na maszynę i zobaczyć, jak się będziesz czuł na niej. ale jeśli chcesz opinii naszej, to powiem Ci, że Z800 to niezła zabawka. dobrze się prowadzi. miałem przyjemność tym jeździć, więc wiem, co mówię ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post