Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Adam1208
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-28, 09:14

Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Adam1208 »

Orientuje się ktoś czy polise oc samochodu mozna przedluzyc tylko na miesiąc ? Słyszalem ze jest taka możliwość ale nie wiem co i jak , w jakiej ubezpieczalni ?
rafal194
Posty: 69
Rejestracja: 2008-04-16, 22:29
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: rafal194 »

Wiesz zależy od sytuacji,jak kupowałem samochód to wykupiłem na miesiąc ale auto miało blachy zagraniczne ,ale czy na nasze polskie nie wiem czy można jedni mówią tak ale więcej osób twierdzi że na polskie blachy nie da rady..Jedyną a dobrą rada iść do do PZU lub jakiegoś agenta ubezpieczeniowego i ci powie oni są na bieżąco.Widziałem na allegro takie ubezpieczenia mają ale jak to działa i czy jest pewne to nie wiem koszt 100zł na miesiąc.
Picx
Posty: 81
Rejestracja: 2008-02-22, 21:30

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Picx »

Z tego co pamiętam to można wziąć poliskę - podzieloną na 10-12 rat (miesięcznych). Płacisz jedną i wypowiadasz polisę. Muszisz to sprawdzić. Wiem że w przypdku OC płatnego w 2 ratach - to można tak było zrobić
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Mariuszw »

To zależy od ubezpieczalni ale również słyszałem gdzieś że można wykupić na 1 miesiąc. Nawet jak auta sprowadza się zagranicy, na zagranicznych tablicach to przecież ubezpiecza się na 1 miesiąc.


____________________________________________________________________________________________________
alkomaty - sprawdź się
Gość

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Gość »

Myślę że tak.
Gość

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Gość »

Ile płaciłeś?
Adam39

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Adam39 »

Jednego ubezpieczyciela nie ma się co trzymać. Trzeba szukać samemu najlepszej opcji. Warto zaglądać do porównywarek w których są wszyscy najwięksi ubezpieczyciele w jednym miejscu. Duży wybór polis ma Cuk
Agnes02

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Agnes02 »

Lepiej nie, polisa OC nie jest droga i można ją kupić bardzo tanio. Porównaj oferty w Cuk, znajdziesz tam najtańsze ubezpieczenie
Gość

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: Gość »

Po zakupie samochodu może Pan korzystać z polisy OC kupionej przez poprzedniego właściciela. Ale proszę pamiętać, że wyboru i zakupu kolejnego ubezpieczenia musi Pan dokonać samodzielnie, bo obecna polisa OC będzie obowiązywać tylko do końca umowy i nie przedłuży się automatycznie. Aby dopilnować wszystkich formalności, proponuję najpierw sprawdzić, do kiedy ważne jest aktualne ubezpieczenie. Następnie trzeba skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, u którego kupi Pan nową polisę, obowiązującą od następnego dnia po wygaśnięciu OC kupionego przez poprzedniego właściciela. Dzięki temu uniknie Pan przerwy w posiadaniu obowiązkowego ubezpieczenia i nie narazi się na karę. Z reguły kupiona samodzielnie polisa przedłuża się automatycznie. Tak się nie stanie tylko wtedy, gdy najpóźniej na dzień przed końcem umowy do ubezpieczyciela wpłynie pismo z rezygnacją z ubezpieczenia lub na koniec okresu ochrony należność za polisę nie będzie całkowicie uregulowana.
OECompensa

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: OECompensa »

Gość pisze: 2019-08-20, 11:32 Po zakupie samochodu może Pan korzystać z polisy OC kupionej przez poprzedniego właściciela. Ale proszę pamiętać, że wyboru i zakupu kolejnego ubezpieczenia musi Pan dokonać samodzielnie, bo obecna polisa OC będzie obowiązywać tylko do końca umowy i nie przedłuży się automatycznie. Aby dopilnować wszystkich formalności, proponuję najpierw sprawdzić, do kiedy ważne jest aktualne ubezpieczenie. Następnie trzeba skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym, u którego kupi Pan nową polisę, obowiązującą od następnego dnia po wygaśnięciu OC kupionego przez poprzedniego właściciela. Dzięki temu uniknie Pan przerwy w posiadaniu obowiązkowego ubezpieczenia i nie narazi się na karę. Z reguły kupiona samodzielnie polisa przedłuża się automatycznie. Tak się nie stanie tylko wtedy, gdy najpóźniej na dzień przed końcem umowy do ubezpieczyciela wpłynie pismo z rezygnacją z ubezpieczenia lub na koniec okresu ochrony należność za polisę nie będzie całkowicie uregulowana.
Awatar użytkownika
ubahringer
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-16, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polisa OC - można wykupić na miesiąc ?

Post autor: ubahringer »

Karta ekuz jest potrzebna, ale warto mieć ubezpieczenie wykupione.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post