''Łydynia'' druga młodość kina w Ciechanowie czyli kino po remoncie

Informacje z Polski i ze świata. Codzienne życie, polityka, skandale, afery
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

''Łydynia'' druga młodość kina w Ciechanowie czyli kino po remoncie

Post autor: Piter »


Cyfrowa jakość obrazu i dźwięku oraz projekcje w technologii trójwymiarowej teraz są dostępne w Ciechanowie. Kino "Łydynia" przeprowadziło remont za kwotę ok 430 tys. zł z czego wkład własny około 280 tys. zł zagwarantowało Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, pozostałą część kwoty uzyskano z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Teraz mieszkaniec Ciechanowa może dumnie powiedzieć "idę do kina" zamiast "jadę do kina" do Warszawy bądź Płocka. Wszystko to dzięki cyfrowym projektorom, dodatkowym głośnikom oraz sprzęcie 3D. Dyrektor PCKISZ w Ciechanowie dr Teresa Kaczorowska mówi, że dzięki temu kino "Łydynia" przestanie być uzależnione od dystrybutorów kopii analogowych co przełoży się oczywiście na szybkość pojawiania się nowości w kinie.

Cyfryzacja kina "Łydynia" to nie tylko remont sali kinowej, wymiana sprzętu, czy zakup okularów 3D.
Zostały przebudowane również kasy kinowe, oraz wybudowano podjazdy dla niepełnosprawnych.
Czy to pomoże w odbiciu się od dna? Pożyjemy, zobaczymy ;)

Tym czasem zapraszam wszystkich do wizyty w kinie.
Przypomnę wszystkim jeszcze adres:
Kino "Łydynia"
ul.Strażacka 5
tel.23 672 35 09
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: ''Łydynia'' druga młodość kina w Ciechanowie czyli kino po remoncie

Post autor: Artur_N »

Byłem pare dni temu na Jestem Bogiem. Kino jak kino ale takiej jakości ''obrazu'' się nie spodziewałem.
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: ''Łydynia'' druga młodość kina w Ciechanowie czyli kino po remoncie

Post autor: Leyla7 »

Ja też bylam na Jestem Bogiem i na samym początku filmu nie dało się słuchać, tak strasznie dudniło. Potem już było ok. Ale że ponad 400 tys tam włożyli to wcale nie widać :P
Artur_N
Posty: 235
Rejestracja: 2007-11-05, 23:49
Lokalizacja: West Side

Re: ''Łydynia'' druga młodość kina w Ciechanowie czyli kino po remoncie

Post autor: Artur_N »

400? to faktycznie nie... :D A z tym dźwiękiem to prawda...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post