Osiedle Polanka - proszę o opinie

karol

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: karol »

W nawiązaniu do mojego poprzednika, niestety te bloki o których jest mowa stoją od zimy nie ruszane. Dlaczego? odpowiedz jest oczywista BRAK PIENIĘDZY!!!Nie liczyłbym na szybkie oddanie, min dlatego że scenariusz wszystkich bloków jest taki sam i problemy mieszkańców również-proszę poczytać poprzednie wpisy. Jeszcze długa i ciężka walka zanim ktoś nowy zamieszka w powstających blokach. Nie co rozmawiać z Tymi Panienkami, prosto ruszyć do DEWELOPERA, który ma swoje biuro w miejscowości ILINEK (stacja Paliw ORLEN). On ze wszystkimi postępuje tak samo, czuje się bezkarny i ma w nosie to że są opóźnienia.
nowymieszkaniec

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: nowymieszkaniec »

Obsługa dwóch Pań z Biura Sprzedaży jest poniżej krytyki. Ręce opadają.Potrafią wyłącznie odbierać telefony i na tym ich rola się kończy. Zastanawiam się co by robiły jakby nie było telefonów, bo nawet nie potrafią logicznie myśleć. Na wszystko się zgadzają, a potem zwalają wszystko na Bossa, który to niby taką podjął decyzję. Co oczywiście jest nie prawdą. Poza tym ostrzegam wszystkich chętnych przed zakupem jakiegokolwiek mieszkania na tym Osiedle.
misiura

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: misiura »

Drodzy państwo czytam wasze opinie i wydaje mi się że troszkę przesadzacie. Mieszkam no tym osiedlu, też miałem problemy z deweloperem ale problem wilgoci w mieszkaniu to nie jest wina dewelopera tylko wasza własna bo mieszkanie (zwłaszcza nowe) trzeba po prostu wietrzyć a okna wyregulować. Nikt też nie zabrania zamontować wentylatora kominowego w łazience. A co do prądu to co wam tak zależy żeby mieć umowę z zakładem energetycznym? Teraz mamy prąd od dewelopera za który płacimy 0,56 gr za kilowat, nie płacimy żadnych opłat przesyłowych ani sieciowych. Ja ogólnie jestem zadowolony że kupiłem tu mieszkanie mimo że termin oddania mieszkania opóźnił się o dwa miesiące. Myślicie że na innych osiedlach jest tak wspaniale? Myślę że najbardziej niezadowoleni są ci którzy nie płacą czynszu i mają zadłużenie wobec dewelopera.(nie da się mieszkać za darmo). Pozdrawiam.
nowy

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: nowy »

W nawiązaniu do poprzednika, widzę że dla Pana/Pani korzyścią jest to że nie płaci się za opłaty abonamentowe związane z prądem- Argument Biura Sprzedaży.A co z napięciem prądu,bezpieczeństwem,ewentualnymi awariami? co jak zakład energetyczny pewnego dnia odłączy prąd z jakiegoś powodu? Zastanowił się Ktoś nad tym!!! Ile zaoszczędzimy?Raczej trzeba pomyśleć ile możemy STRACIĆ i jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce.Kto ponosi za to ODPOWIEDZIALNOŚĆ???. Jednak widać dla kogo rzeczy bardzo istotne są błahostką. Śmieszne jest pisanie że jest to z korzyścią dla Nas. Jeżeli Ktoś nie opłaca czynszu tzn opiera się na jakieś podstawie prawnej? A skąd informacja że ludzi nie płacą?... i dlaczego ??? Może czynsze również są naliczane bezpodstawnie w niektórych przypadkach, jak inne opłaty... A gdzie wspólnota mieszkaniowa, już wszyscy zapomnieli o obietnicy Szanownego Dewelopera, który to miał zorganizować spotkanie mieszkańców na początku MAJA tego roku. A mamy już koniec czerwca. I BRAK JEST JAKICHKOLWIEK USTALEŃ, OBECNIE PANUJE SAMOWOLKA ZE STRONY DEWELOPERA
misiura

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: misiura »

Napięcie w Polsce wynosi 230V bez względu na jego rodzaj a jeżeli są przerwy w dostawie to są spowodowane jakąś awarią. Zapewniam że korzystam z tego prądu i nic mi się nie zepsuło. A jeśli chodzi o czynsz to w mojej umowie jest zapis o wysokości opłat w kwocie 3 zł za m2 miesięcznie + opłaty licznikowe za media. Każdy mieszkaniec podpisywał umowę z deweloperem na dostawę prądu i to w jego interesie jest żeby ten prąd był. Myślę że obawy są grubo przesadzone. Pozdrawiam
nowy

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: nowy »

ŻAL MI PANI ..... !!!!!!
misiura

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: misiura »

Gratuluję bogatego zasobu słownictwa. Pozdrawiam.
Zadowolony mieszkaniec osiedla ,,POLANKA" w Płońsku.
Mieszkaniec

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Mieszkaniec »

Witam wszystkich użytkowników,

Jestem mieszkańcem tego osiedla od prawie 2 lat. Przychylam się do większości opinii jakie zostały tutaj zamieszczone. Przede wszystkim, porażająca i irytująca jest fachowowść obsługi Pań z biura !!! Pozostawię to już bez komentarza, bo na ten temat napisane zostało wszystko. Mnie osobiście najbardziej wkurza osoba Pana Dewelopera, który olewa wszystkich mieszkańców i wogóle nie liczy się z niczyją opinią. No ale jak się ma takie nazwisko w Płońsku to nic dziwnego.... Wszelkie uwagi, prośby i pisma pozostają bez jakielkowiek odpowiedzi - SKANDAL !!!
Mieszka się w sumie nie najgorzej. Poza problemami z administracją, prądem i jakością wykończenia jest ok. Sąsiedzi są super i dzięki temu atmosfera jest fajna i przyjemnie się mieszka, zapominając o doczesnych problemach.
Od prawie 2 miesiecy mamy zarządcę nieruchomości, ale narazie działa nie skutecznie. Nie udaje mu się wymóc na deweloperze niczego (podłączenia stałego złącza prądu, usunięcia usterek w mieszkaniach, obniżenia lub likwidacji opłat parkingowych). Zastanawiam się czy ten Pan nie gra w jednej drużynie z deweloperem ......
Gość

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Gość »

Opłaty za parking są dla mnie największą fascynacją, bo wcześniej jak się zastanawialiśmy nad zakupem mieszkania to tylko słyszeliśmy, o tym ile jest wolnych miejsc parkingowych ale że trzeba będzie za to płacić nikt już nie informował. Mieszka się fajnie ale sprawy administracyjne podnoszą ciśnienie. Za każdym razem kiedy wchodzę do klatki zastanawiam sie czy w skrzynce nie mamy kolejnej niespodzianki od pań z biura, bo właśnie tak dowiedziałam się o odpłatnym parkingu. Na odczytaniu aktu u notariusza mieliśmy wrażenie, że powinniśmy dziękować Serwachowi za to że możemy bezpłatnie dojeżdżać do naszego bloku przez jego prywatny teren, bo wielkoduszny zwalnia z opłat. Przecież to chore jest!!! Jak widać budowa 5 bloku zakończyła się, niestety dla tych którzy już wykupili tam mieszkania a teraz są zbywani. Jeśli mógłby któś napisać co ile są naliczane rachunki za gaz i jak to wygląda finansowo to będęwdzięczna, bo mieszkamy już ponad cztery miesiące i jeszcze nic nie dostaliśmy. panie oczywiście mówią, że jeszcze nikt nie dostał i proszą o "chwilę" cierpliwości. I szczerze mówiąc nie wiem jakiej kwoty po takim czasie można się spodziewać:/
mieszkaniec

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mieszkaniec »

Witam
Rachunki przychodzą bezpośrednio z gazowni,licznik trzeba przepisac na siebie wiec nie dziwi mnie ze "panienki"z biuro nic o tym nie wiedza!Co do parkingu-to tez nie podoba mi sie to ze deweloper pobiera za niego opłaty-ale my taka informacje dostalismy zanim zdecydowalismy sie na mieszkanie.Jesli chodzi o porzednie komentarze-zgadzam sie z misiurą i uwazam ze przesadzacie.Mieszkam tu już ponad 2 lata i jestem w miare zadowolony.Nigdzie nie jest idealnie.Jezeli chodzi o prąd to ludzie na litośc boską zoriętujcie sie jakie są faktyczne koszty posiadania swojego licznika i opłaty z tym zwiazane.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Osiedla
takikTOS

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: takikTOS »

A co z napięciem prądu,bezpieczeństwem,ewentualnymi awariami? co jak zakład energetyczny pewnego dnia odłączy prąd z jakiegoś powodu?

nowy, a jak bomba pierdoln.. ?? nie bedzie co zbierac... proste ze narzekanie to nasza cecha narodowa ale przeginacie.. co niektorzy sie czuja jak by doktora zrobili z budownictwa a w d... byli.. co innego chciec a moc.. skoro macie takie problemy to czemu sie nie wyprowadzicie?? ah sory, to tylko pytanie retoryczne. bo tylko madrzyc sie potraficie nic innego.. co robicie na rzecz ogolu?? nic?? ojej sie wysilacie.. a mozna wyjsc z jakas inicjatywa. a nie wymagac, splaccie czynsz to pogadamy.
Jasko513
Posty: 5
Rejestracja: 2010-07-09, 11:45

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jasko513 »

fajne forum :) dobrze że jest coś takiego. Brawo mieszkańcy osiedla polanka. Widze że nie tylko ja a raczej my z żonką borykamy się z problemami życia na tym ( przepieknym ) osiedlu.
Ps.
Dodałem tę stronkę do ulubionych.
Jasko513
Posty: 5
Rejestracja: 2010-07-09, 11:45

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jasko513 »

karol pisze:W nawiązaniu do mojego poprzednika, niestety te bloki o których jest mowa stoją od zimy nie ruszane. Dlaczego? odpowiedz jest oczywista BRAK PIENIĘDZY!!!Nie liczyłbym na szybkie oddanie, min dlatego że scenariusz wszystkich bloków jest taki sam i problemy mieszkańców również-proszę poczytać poprzednie wpisy. Jeszcze długa i ciężka walka zanim ktoś nowy zamieszka w powstających blokach. Nie co rozmawiać z Tymi Panienkami, prosto ruszyć do DEWELOPERA, który ma swoje biuro w miejscowości ILINEK (stacja Paliw ORLEN). On ze wszystkimi postępuje tak samo, czuje się bezkarny i ma w nosie to że są opóźnienia.
Zgadzam się z poprzednikiem w 100%
misiura pisze:Drodzy państwo czytam wasze opinie i wydaje mi się że troszkę przesadzacie. Mieszkam no tym osiedlu, też miałem problemy z deweloperem ale problem wilgoci w mieszkaniu to nie jest wina dewelopera tylko wasza własna bo mieszkanie (zwłaszcza nowe) trzeba po prostu wietrzyć a okna wyregulować. Nikt też nie zabrania zamontować wentylatora kominowego w łazience. A co do prądu to co wam tak zależy żeby mieć umowę z zakładem energetycznym? Teraz mamy prąd od dewelopera za który płacimy 0,56 gr za kilowat, nie płacimy żadnych opłat przesyłowych ani sieciowych. Ja ogólnie jestem zadowolony że kupiłem tu mieszkanie mimo że termin oddania mieszkania opóźnił się o dwa miesiące. Myślicie że na innych osiedlach jest tak wspaniale? Myślę że najbardziej niezadowoleni są ci którzy nie płacą czynszu i mają zadłużenie wobec dewelopera.(nie da się mieszkać za darmo). Pozdrawiam.
A to ciekawe odnośnie tego prądu 0,56 zł za kWh koń by sie usmiał 0,54 w ZE i masz człowieku wszystkie prawa w nocy o północy maja obowiązek naprawić. Chyba zapomiałes w tamtym roku w listopadzie nie było pradu przez 9 godzin i centranle nie czynne zimno a administracja nie odbierała telefonu. Co człowieku wypisujesz. Zresztą czytając Twoje wipsy zachowujesz się jak nie mieszkaniec tylko jak pracownik ;P
Jasko513
Posty: 5
Rejestracja: 2010-07-09, 11:45

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jasko513 »

Gość pisze:Opłaty za parking są dla mnie największą fascynacją, bo wcześniej jak się zastanawialiśmy nad zakupem mieszkania to tylko słyszeliśmy, o tym ile jest wolnych miejsc parkingowych ale że trzeba będzie za to płacić nikt już nie informował. Mieszka się fajnie ale sprawy administracyjne podnoszą ciśnienie. Za każdym razem kiedy wchodzę do klatki zastanawiam sie czy w skrzynce nie mamy kolejnej niespodzianki od pań z biura, bo właśnie tak dowiedziałam się o odpłatnym parkingu. Na odczytaniu aktu u notariusza mieliśmy wrażenie, że powinniśmy dziękować Serwachowi za to że możemy bezpłatnie dojeżdżać do naszego bloku przez jego prywatny teren, bo wielkoduszny zwalnia z opłat. Przecież to chore jest!!! Jak widać budowa 5 bloku zakończyła się, niestety dla tych którzy już wykupili tam mieszkania a teraz są zbywani. Jeśli mógłby któś napisać co ile są naliczane rachunki za gaz i jak to wygląda finansowo to będęwdzięczna, bo mieszkamy już ponad cztery miesiące i jeszcze nic nie dostaliśmy. panie oczywiście mówią, że jeszcze nikt nie dostał i proszą o "chwilę" cierpliwości. I szczerze mówiąc nie wiem jakiej kwoty po takim czasie można się spodziewać:/
Witam rachunki za gaz musisz sam monitować w gazowni pod warunkiem że przepisałeś licznik na Siebie i podpisałes umowę dla PGNIGE to wygodne czym mniej faktur tym lepiej. Taryfa W3 bo tak na dzień dobry gazownia wpisuje umowę to 1,51 zł/m* + abonament opłata stała 68,08 zł/mc i ta opłata jest naliczana za kazdy miesiąc. czyli na upartego można sobie samemu obliczyc ile zapłacisz za gaz. Taryfa W3 to przedział zuzycia gazu od 1200 do 8000 m* pózniej jest W2 300 - 1200 m* wtedy 1m* gazu kosztuje 1,59 zł. ale abonament jest tańszy 24,04 zł. Podaje nr do gazowni biuro obsługi mieści sie na Grunwaldzkiej nieopodal Sklepu Neptun wiazdod Wedelków lub od Jędrzejewicza nr tel. 23 662 87 72
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2267
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Piter »

fajne forum :) dobrze że jest coś takiego
A ja się cieszę słysząc takie słowa ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post