Osiedle Polanka - proszę o opinie

gosc

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: gosc »

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,881 ... ykiem.html

na temat odśnieżania za Bałtykiem, uczcie się !!! a nie tylko narzekacie
mieszek

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mieszek »

Witam zgadzam się z większością wpisów na temat tego osiedla. Osiedle fajne zielone, ale problem goni problem o cokolwiek nie zwrócę się do dewelopera lub do tych śmiesznych pań z biura to jest problem na jakiekolwiek pisma jeśli odpiszą to po długim czasie i najczęściej w piśmie odpowiedzi są wymijające na moje pytania mieszkanie miało 7 miesięcy opóźnienia mieszkam ponad rok do tej pory nie było żadnego przeglądu kominiarskiego co lepsze okazało się nie dawno że nie ma wyjścia na dach-nie wiem jak kominiarz wyjdzie na dach okna to najgorszy chłam jaki może być ustawiali je kilkakrotnie ale nie potrafią nawet ich wyregulować wdała się pleśń w mieszkaniu ponieważ leje się woda po ścianie wypaczyły się panele pod oknem balkonowym. a jeszcze jedno już jedna rodzina się wyprowadziła z powodu pleśni i cieknącej wody po ścianach mieszkali nie całe pół roku-tylko!!!! i komu tam się podoba to nie mam pojęcia :dobani: Ludzie w piątym bloku czekają już po pół roku na klucze i pewnie jeszcze z pół poczekają zanim oni tam wykończą ten blok szkoda słów na to wszystko
jaco

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: jaco »

Witam wszystkim i zarazem dziekuje za opinie na temat tego ''pieknego osiedla''Do dzisiejszego dnia zastanawialem sie nad zakupem tam mieszkania ale po przeczytaniu wszystkich opini moja decyzja zmienila sie o 360 stopni w strone negatywna!Dziekuje wam jeszcze raz i zycze powodzenia w rostrzyganiu problemow administracyjnych.

Ps.pozrdo dla Pan Administratorek:)
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: trader »

jaco pisze:moja decyzja zmienila sie o 360 stopni
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jacek01

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: jacek01 »

WIDZĘ ŻE PAN SIĘ STRASZNIE ZNIECHĘCIŁ, NIEPOTRZEBNIE. JA JESTEM BARDZO ZADOWOLONY, W KOŃCU BĘDZIEMY MIEĆ PORZĄDEK NA OSIEDLU. CZYSTO, OŚWIETLONE, ZAMKNIĘTE OSIEDLE. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. A PANIE Z BIURA SĄ BARDZO MIŁE I ZAWSZE SŁUŻĄ SWOJĄ FACHOWĄ POMOCĄ.
gosc

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: gosc »

Witam jestem mieszkancem novdomu i chcialem sie zapytac jak na waszym osiedlu rozwiazało sie z zielenia bo macie czysto i ladnie nie widac połamanych roslin a małe dzieci sa ,bo u nas mieszkanka za wlasne pieniadze chciala dosadzic rosliny a zarzad takie bzdury odpisal ze boli glowa.
frik

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: frik »

W zieleń trzeba systematycznie inwestować, co roku dosadzamy nowe drzewka i krzewy i wydajemy sporo pieniędzy na utrzymanie roślin.Nie każdy mieszkaniec to docenia, jedni są zachwyceni inni się burzą, że to niepotrzebne.Tak jak na każdym osiedlu, ilu mieszkańców tyle opinii.Nalezy podkreślić fakt,iż developer zainwestował mnóstwo kasy w zagospodarowanie terenu zielonego, 90% nasadzeń to zasługa firmy Splendor, w tej kwestii zasługuje na duże brava! Wspólnoty nie byłoby stać na taką inwestycję, zagospodarowanie takiej działki to koszt kilkudziesięciu tysięcy (trawniki,drzewa i krzewy).Napewno z czasem u Was też się zazieleni, cierpliwości :)
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: radio »

Pytanie do mieszkańców:a) kto jest w składzie zarządu b) jaki jest tryb powoływania/odwoływania zarządu

A teraz kilka konkretów: spójność architektoniczna (elewacja) to jeden z podstawowych elementów oceny kategorii "slumsów" (zabudowa, w tym takie elementy jak anteny TV SAT powodują utratę WSPÓLNEJ wartości - mozna właścicieli pociągnąć nawet z powództwa cywilnego trzeba tylko wycenić utratę wartości) jest jeden sposób PAŃSTWOWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO - skarga dotycząca bezprawnej zmiany w konstrukcji budynku (problem jest w udowodnieniu zmiany w konstrukcji ale dobry prawnik by to uzasadnił.

Co do ogródka czy Pani chciała zrobić "bida" ogródek z marchewką i pietruszką a bo jak drzewa to tam na terenie podmokłym to ilość gatunków jest ograniczona. poza tym niestety roślinność może powodować rzeczywiste problemy przy gospodarowaniu majątkiem (stąd się nie dziwię decyzji; mnie tylko ciekawi uzasadnienie obu stron). Czy ktoś mógłby zeskanować i wrzucić wspomniane wyżej ulotki?
mieszkaniec

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mieszkaniec »

radio pisze:Pytanie do mieszkańców:a) kto jest w składzie zarządu b) jaki jest tryb powoływania/odwoływania zarządu

A teraz kilka konkretów: spójność architektoniczna (elewacja) to jeden z podstawowych elementów oceny kategorii "slumsów" (zabudowa, w tym takie elementy jak anteny TV SAT powodują utratę WSPÓLNEJ wartości - mozna właścicieli pociągnąć nawet z powództwa cywilnego trzeba tylko wycenić utratę wartości) jest jeden sposób PAŃSTWOWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO - skarga dotycząca bezprawnej zmiany w konstrukcji budynku (problem jest w udowodnieniu zmiany w konstrukcji ale dobry prawnik by to uzasadnił.

Co do ogródka czy Pani chciała zrobić "bida" ogródek z marchewką i pietruszką a bo jak drzewa to tam na terenie podmokłym to ilość gatunków jest ograniczona. poza tym niestety roślinność może powodować rzeczywiste problemy przy gospodarowaniu majątkiem (stąd się nie dziwię decyzji; mnie tylko ciekawi uzasadnienie obu stron). Czy ktoś mógłby zeskanować i wrzucić wspomniane wyżej ulotki?
Mieszkanka zrobila profesjonalny projekt zagospodarowania terenu przylegajacego do jej balkonu nie koliguje z zadnym ciagiem komunikacyjnym osiedla .W najszerszym miejscu osiaga 5,0m.Mialy to byc krzewinki byliny i rosliny cebulowe co zapewnialy ogolna dostepnosc walorow widokowych. A zarzad ze to precedensowa uchwala niesie za soba kierowanie kolejnych wystapien i pare jeszce takich uwag .Tylko dlaczego w bloku 5h na parterze zabudowany jest caly balkon i wtedy nie dostalismy kartek czy sie zgadzamy wiec sie pytam O CO TU CHODZI MOZNA ZMIENIAC WYGLAD CALEGO BLOKU A POSADZIC TULIPANA NIE
gosc

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: gosc »

Witam chcialbym sie zapytac bo wczoraj mieszkaniec polanki powiedzial mi ze za 70 metowe mieszkanie placi mniej niz ja w sm gdzie za 40 m place 270 zl .To sie zastanawiam nowe bloki takie tanie a ja tyle place w starosc .
ketesh

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: ketesh »

Bo u siebie masz Spółdzielnię, a tu masz Wspólnotę - tu jest mniej ludzi do brania kasy!!!
radio
Posty: 78
Rejestracja: 2007-03-04, 13:50

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: radio »

mieszkaniec pisze: Mieszkanka zrobila profesjonalny projekt zagospodarowania terenu przylegajacego do jej balkonu nie koliguje z zadnym ciagiem komunikacyjnym osiedla .W najszerszym miejscu osiaga 5,0m.Mialy to byc krzewinki byliny i rosliny cebulowe co zapewnialy ogolna dostepnosc walorow widokowych. A zarzad ze to precedensowa uchwala niesie za soba kierowanie kolejnych wystapien i pare jeszce takich uwag .Tylko dlaczego w bloku 5h na parterze zabudowany jest caly balkon i wtedy nie dostalismy kartek czy sie zgadzamy wiec sie pytam O CO TU CHODZI MOZNA ZMIENIAC WYGLAD CALEGO BLOKU A POSADZIC TULIPANA NIE
Profesjonalny projekt obejmowałby całość działki (a nie tylko jej wycinek) czyli cały obszar. Opracowanie takiegoż dla wycinku (nawet gdyby był najpiękniejszy i najlepszy wprowadza chaos oraz jednoznacznie definiuje iz obsza zagospodarowany nie jest dla wszystkich (zaraz by się pojawiły głos "proszę stąd wyjść to MÓJ kawałek trawnika/ogródek/park"). co do zabudowy bloku to karygodne i tak jak napisałem wyżej skierowanie sprawy do PINB mogło by cos dać. Może też dać wprowadzenie kar przez zarząd za niszczenie wspólnej własności (a taką jest wygląd zewnętrzny i elewacja). W ostateczności może być nawet sąd (trzeba by udowodnić utratę wartości własności , poprzez utratę wartości estetycznych).
Witam chcialbym sie zapytac bo wczoraj mieszkaniec polanki powiedzial mi ze za 70 metowe mieszkanie placi mniej niz ja w sm gdzie za 40 m place 270 zl .To sie zastanawiam nowe bloki takie tanie a ja tyle place w starosc .
Cóż się dziwić skoro zarząd SM nie korzysta z efektu skali (więcej) budynków więc koszta się rozkładają, więc można pewne prace prowadzić taniej itd. W tym wypadku winę ponosi zarząd SM, ale też wiek budynków (nie oszukujmy się do nowych budynków nie dokłada się tyle ile do 30-40 letnich, wykonanych w kiepskiej jakości stąd niestety trzeba dokładać - ktoś mi odpowie że fundusz remontowy jest i w nowych Wspólnotach ale w SM czegoś takiego nie było a i dziś coś takiego nie funkcjonuje dla osobnych budynków)
Mirq

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Mirq »

Witam,
Sporo ciekawostek jest tu do poczytania, jednak chyba wiele z tych rzeczy stracilo aktualnosc.
Czy moze ktos napisac jak sie teraz mieszka na osiedlu Polanka? Podoba mi sie jego lokalizacja.

Martwia mnie oplaty za ogrzewanie, ktore jak piszcie są wysokie.
A jak jest z hałasem? Czy w mieszkaniach nad wjazdem do garazu nie slychac mechanizmu bramy, albo ciąg powietrza nie oziębia mieszkań?
Na co jeszcze nalezy zwrocic uwage?

Dziekuje za kazda odpowiedz.
Tadziu

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Tadziu »

Zdecydowanie nie polecam tego osiedla!!! Z zewnątrz wszystko faktycznie wygląda super, ale kłopoty z deweloperem i stanem mieszkań strach pomyśleć! Tak jak ktoś napisał ludzie się już wyprowadzają i rezygnują z mieszkań. W mieszkaniach jest straszna wilgoć, pleśń na ścianach, kłopoty z prądem itd itd... Deweloper nie reaguje na żadne pisma kierowane w tych sprawach. Opóźnienia w oddaniu kluczy do mieszkania to nawet rok czasu!!! Piszę to bo teraz tak jak sporo ludzi kupiłem sobie problemy za niemałą kwotę.
Jola1

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jola1 »

Witam. Czytam to co piszą moi sąsiedzi z osiedla i z przykrością muszę potwierdzić to co piszą. Proszę ludzi którzy zastanawiają się nad kupnem mieszkania na Polance - rezygnujcie póki czas. Odradzajcie znajomym kupno mieszkania bo to same problemy na które nikt nie reaguje. Ściany w niektórych mieszkaniach są zielone bez malowania! Może brak chętnych do kupna mieszkania na Polance da do myślenia inwestorowi żeby zajął się inną dziedziną biznesu! Chcecie zobaczyć mieszkania bo zastanawiacie się nad kupnem to poproście ludzi którzy już mieszkają bo naprawdę szkoda życia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post