Osiedle Polanka - proszę o opinie

misiura

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: misiura »

W nawiązaniu do wypowiedzi ,,Jaśko513,,. Czy wydaje ci się że nie można być zadowolonym mieszkańcem tego osiedla. Nie jestem pracownikiem dewelopera ani wcześniej go nie znałem a goście którzy mnie odwiedzają zazdroszczą mi tego mieszkania. Zgadzam się z ,,takikTOS,, a jak bomba pier...... to co będzie. Tylko narzekać potraficie. Pozdrawiam
mała

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mała »

:) nie powiem miejsce fajne tylko dlaczego traktuje sie je jak prywatny folwark <hahaha> a prace slimaczą się oj oj jesli Ci kolego ( misiura ) wystarczą cztery katy Twego mieszkanka to gratulacje. Tendencja jest jedna złapać nabywców na mieszkanka. Prawie rok mija od oddania bloków 102 B i 102 C latarnie dopiero teraz zamontowane teraz odstoja szubienice nastepne dwa m-ce aby nabrały mocy i moze doczekamy sie oswietlenia przy blokach. Instalacji piorunochronów brak ???? jak nadzór budowlany odebrał budynki ???? Fakt faktem osiedle ładnie wygląda mieszkanka w miarę to juz rzecz gustu i o tym nie powinno się dyskutować bo to juz zalezy od urządzenia i zasobów finansowych. Podstawowym problemem jest olewantyzm ze strony firmy która sprzedaje te mieszkanka.
KAROL

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: KAROL »

witam, to nie jest narzekanie, jednak przestroga dla potencjalnych "naiwnych" takich jak my mieszkańców. Niestety rozmowa i ciągłe prośby kierowane do Pań to jak walka z wiatrakami. Najlepsze jest to że MAMY już Zarządcę. I niebawem zebranie, na którym możemy podyskutować na tematy zawarte w piśmie przewodnim Pana Zarządcy!!! Niebywała jak szybko Firma umywa ręce, przekazując wszystko Zarządcy.Który i tak nic nie zmieni, wiadomo dlaczego...A propos zgadzam się z wypowiedzią mojego poprzednika. No pogratulować takich pięknych Latarni, ciekawe kiedy zabłysną i kiedy będziemy musieli dodatkowo uiszczać opłaty za ich modernizację. Niestety nadzoru budowlanego tu nie ma, ponieważ prace wykończeniowe i budowlane są zlecane podwykonawcom i tu wszyscy umywają łapki. Piorunochronów też nie będzie bo podobno nie ma takiego wymogu. Przynajmniej taka jest oficjalna wersja Biura. Jest tu wiele spraw do poruszenia na naszym zebraniu, na które wszystkich zapraszam.
ktosinny

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: ktosinny »

do KAROLA i innych niedoinformowanych. proszę zapoznać się z ustawą o własności lokali z 94 roku (z późniejszymi zmianami), na pewno zainteresuje was rozdział 4: zarząd nieruchomością wspólna. nie ma w tej ustawie słowa, że zarządcą wspólnoty ma być developer - to nawet nie jest praktykowane. pozdrawiam
mała

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mała »

co było z pradem ?? wracam z pracy z lodówki sie leje :( wszystko do wyrzucenia tyle mojej pracy. Była jakaś awaria ?? Mam nową nazwę dla naszego osiedla ( AWARIA ) przy ul.B.B i W. Wieczorków 102
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

Proszę Państwa, proszę zauważyć, że na osiedlu trwają cały czas prace. Nie widzę powodu , aby narzekać, że lampy zostały zamontowane dopiero teraz. Chyba nikt nie miał dotychczas problemu z trafieniem do swojej klatki..Jesli chodzi o zarządcę -to nie musicie Państwo powierzać zarządu zarządcy, dweloper nie ma obowiązku zarządzać nieruchomością po upływie terminu wskazanego w aktach notarialnych. Jeśli podejmiecie Państwo taka uchwałę, zarządzać możecie sami , bez udziału osoby trzeciej. Osobiście nie dziewię się panu deweloperowi , że chce oddać zarząd. Jest to zadanie trudne , a on nie ma do tego uprawnień. A ponadto jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Ludzie z natury rzeczy sa bardzo roszczeniowi. Są jednak pewne rzeczy, których nie da się przeskoczyć i trzeba dojść do jakiegość konsensusu.
Jesli chodzi o jakość wykończenia mieszkań - to każdy ma takie wykończenie, jakiego dopilnował i na jakie go stać. Skutecznie wymusiałam na panu deweloperze i podwykonawcy wiele poprawek w mieszkaniu. Nie odebrałam mieszkania dopóki nie wygladąło ono tak jak sobie życzę. Zdawałam sobie sprawe, jak pracują panowie na budowie i ile mozna od nich wymagać. W trakcie wykańczania mieszkania w stanie deweloperskim, byłam na polance 3-4 razy w ciągu dnia. Na ile było to mozliwe , poprawki były zrobione przez podwykonawcę . W pozostałym zakresie wynajęłam prywatną ekipę i mam pieknie wykończone mieszkanie. Nie mam grzyba, czy innych zacieków.
Generalnie, jak na razie jestem zadowolona z zamieszkiwania na polance.
Pozdrawiam.
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

Aaaa...i chce zaznaczyć, że nie jestem pracownikiem dewelopera, jego żoną, narzeczoną, czy innym czlonkiem rodziny.
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

Z teo co wiem, montaż piorunochronów nie jest wymagany w tego typu budynkach
mała

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: mała »

koń by sie usmiał, piorunochron wg. prawa budowlanego jest wymagany w budynkach wielorodzinnych taki wpis to tylko :padam: z biura sprzedazy wpisują pomiedzy łapaniem kolejnych nabywców na nowe mieszkanka
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

W takim razie , bardzo proszę podać konkretny przepis prawa budowlanego , który o tym mówi. Bo ja osobiście , czytając tę ustawę obowiązku takiego nie znalazłam. A...koń nie ma się tu z czego śmiać...Jeśli znajdzie Pani taki przepis , osobiście wystosuję do dewelopera odpowiedniej treści pismo. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

A co do wpisu przez mała. Nie rozumiem jednego, gdybym była pewna, że piorunochron powinien być zamontowany na naszych budynkach, to już dawno bym poruszyła niebo i ziemię i piorunochron by na moim bloku był!!!! A Państwo potraficie tylko narzekać na anonimowym forum...Koszmar. I dziwić się, że pan deweloper chce oddać zarząd. A jak tu zarządzać...Z tego to dopiero koń by się uśmiał...
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

Z tego co wiem, w budynka/na budynku (nie wiem, jak jest poprawnie-bo nie jestem fachowcem w tym zakresie) jest zamontowana instalacja odgromowa
Jasko513
Posty: 5
Rejestracja: 2010-07-09, 11:45

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jasko513 »

tak tak zwody pionowe w dół nie będąc elektrykiem wystarczy porównać widok dachu budynek 102 A tam jest wykonana instalacja odgrowowa na całym dachu łacznie z kalenicą. A na budynkach 102 B i 102 C sterczą tylko druty uziomowe z szczytów elewacji a o rescie zapomiano smutne
Jasko513
Posty: 5
Rejestracja: 2010-07-09, 11:45

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: Jasko513 »

zuzanka pisze:W takim razie , bardzo proszę podać konkretny przepis prawa budowlanego , który o tym mówi. Bo ja osobiście , czytając tę ustawę obowiązku takiego nie znalazłam. A...koń nie ma się tu z czego śmiać...Jeśli znajdzie Pani taki przepis , osobiście wystosuję do dewelopera odpowiedniej treści pismo. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
PN-IEC 61024-1-2 punkt 3.1.2.5 str. 26
zuzanka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-28, 09:51

Re: Osiedle Polanka - proszę o opinie

Post autor: zuzanka »

Dziękuję bardzo za informację. Już ustaliłam we własnym zakresie , ale nie będę interweniować u dewelopera. Moja instalacja odgromowa mi osobiście wystarcza :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post