SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W PŁOŃSKU

trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

listy w Spółdzielni

Post autor: trader »

Kto się orientuje co za listy dają do podpisywania w Spółdzielni?
MAtti24

Aadf.ostatniego numeru gazety Extra nt. SM

Post autor: MAtti24 »

Witam Szanownych Państwa. pragnę odnieść się do artykułu zamieszczonego w gazecie Extra nr.128 pt." Co ja mogę?". Bulwersującym mnie faktem jest to, iż na mocy wciaż nie majacych statusu ostatecznego wyroków, były prezes SM p. Kozłowski, nie mogąć się widąc pogodzić z rzadzącymi w państwie demokratycznym prawami kadencyjności i przemijalności urzędu, wciąż nieustannie jako człowiek bez jakiejkolwiek godności, zasad i honoru, uzurpuje sobie prawo do nazywania siebie i swojej"kliki" po okresie prawnego wygaśniecia mandatu urzędniczego wg_prawa,"jedynie słuszna władzą"w Spóldzielni Mieszkaniowej w Płońsku."Baron Kozłowski", jako żywo wyjęty z poprzedniego systemu pod względem światopoglądu, zapewne uważa, iż stanowisko które do niedawna piastował, ma postać dyktatorskiej nieograniczej władzy z dożywotnim terminem jej sprawowania- nic bardziej mylnego panie K. w przytoczonym wyżej artykule pada stwierdzenie z ust pana ex-prezesa:"kto ma pieniądze, ten ma władzę". Jeśli można zapytać, jak wyglądała ta Pańska władza w czasach gdy Pan ją posiadał oraz miał dostęp do kasy SM?Przez 14 lat miał Pan pieniądze i władzę, ktora jeśli już sie czymś wyrózniała to korupcją,nadużyciami malwersacjami kumoterstwem oraz co najbardziej interesuje nas członków SM- wadliwie wykonanymi robotami budowlanymi w zasobach podległej ongiś Panu SM. Oto przykład: firma która wygrała przetarg na obsadzanie okien na osiedlach należących do Spóldzielni zbankrutowała, a mieszkańcy po dziś dzień borykają się z problemami dotyczacymi normalnej eksploatacji okien . Kolejny przykład?-Narażając Spóldzielnię na wielotysięcznie straty ,wadliwie ocieplono budynki styropianem. Tam, gdzie powinno zastosować sie styropian o grubości 8,9 cm, zastosowamo taki o grubości 4,5 cm. Następnym przykładem z czasów kadencji pana K. może być to iż na skutek braku nadzoru i skrajnie wadliwie wykonanych prac dociepleniowych przy ul. Kolbego 19 niezbędne jest rozmontowanie obu ścian ociepleniowych szczytowych Pan Kozłowski naraził tu Spółdzielnię na straty w wysokości 72 tys zł.Przykłady można by mnożyć- jedno jest pewne: bedąc zupełnie obojętnie bezstronną osobą śmiem twierdzić iż obecna ekipa rządzaca w SM w sposób fachowy wykonała wiecej dla mieszkańcow w ciagu swej krótkiej kadencji , niż pan w ciagu wielu lat swego"panowania".Pan K. w swej niekończącej się, kołtuńskiej,pozbawionej skrupułów i elementarnej przyzwoitości batalii o stołek, , charakteryzującymi się nagłymi i paraliżujacymi pracę SM działaniami często zmieniał sojuszników- zaczynał z grupa ochroniarzy, pilnujących stacji TRAFO, obecnie"zrestrukturyzował" swe szeregi wykorzystując dziennikarzy-amatorów, którym brak podstawowych cech predestynujących do uprawiania tego zawodu: rzetelnego, bezstronnego i obiektywnego spojrzenia na sprawe oraz uczciwego przekazania tego społeczeństwu. Owi ludzie pisza tylko to czego pragnie pan K i to co powie, że chce przeczytać słuchają wyłacznie 1 strony konfliktu. Ma pan ex prezes także fanatycznych zwolenników wśrod grupy starszych pań, które wracajac z mszy w kościele, gdzie przyjmują komunie św., podążają za swym"wodzem" do SM, gdzie czynia, mówiac kolokwialnie, "zadymy i rozróby"-przoduje na tym polu szczeolnie niejaka pani S.Co do wspomnianych wyżej dziennikarzy to głowna rola przypada tu Pani E.W. i Panu P. K> - owi Państwo redaktorzy powinni zrezygnować z udziału w tej wojnie, w której sami stoją po niewłaściwej stronie i widać zupełnie nie orientują sie w sytuacji.Powinni oni zając sie własnymi sprawami i problemami, których z pewnością mają nader wiele, a które cechują sie niezwykle"czystym"charakterem. Powyższy tekst oddaje pod opinię, analizę i rozwagę Płońszczan, z wyrazami szacunku i poważania- mieszkaniec tego grod

aż raził mnie błąd / dazgo
gość

Post autor: gość »

Z tego co wiem listy powstały z inicjatywy mieszkańców i są wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnego zebranie przedstawicieli przez niezależny organ w celu przerwania długotrwałego konfliktu w spółdzielni. Zatem wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro spółdzielni powinni wpisać się na ową listę. Uważam, że w pierwszej kolejności na tą listę powinni się wpisać pan F.K i pan I.D. Przecież to członkowie a nie sądy powinni decydować o tym komu powierzyć funkcję zarządcy naszymi nieruchomościami. Żyjemy w państwie demokratycznym, gdzie liczy się głos większości. A sądy jak widać same gubia się w tej sytuacji wydając korzystne wyroki raz dla jednej raz dla drugiej strony. Dość już wożenia się po sądach i manipulowania ludźmi.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: trader »

Kurde, czuje się jakiś niedoinformowany. :zalamany: Były jakieś informacje rozwieszane o tym gdzieś?

W każdym razie dzięki, że mnie uświadomiłeś, gościu ;)
Gość

Post autor: Gość »

No wreszcie jakaś mądra decycja !!! Sam podpisz ę sie pod takiem wnioskiem. Precz z Sądami !!! Decydujmy sami !!! Tylko gdzie są takie list ?
Gość

Post autor: Gość »

Listy na które chętni mogą sie wpisywać dostępne są w Siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej.Pytajcie i wpisujcie sie ludzie.!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
dazgo
V.I.P.
Posty: 573
Rejestracja: 2006-12-10, 16:20
Lokalizacja: Daleko od Płońska

Post autor: dazgo »

Szczerze to mam dosyć tego burdelu w SM, bo albo ktoś próbuje wprowadzić pseudodemokrację typu Łukaszenki z Białorusi, albo to jakaś kpina.
Szkoda gadać...
Harnaś

Post autor: Harnaś »

MAtti24 pisze:wciaż nie majacych statusu ostatecznego wyroków
Jeśli postanowienia Sądu Najwyższego nie są dla ciebie ostateczne to tylko świadczy o twojej indolecji w zakresie prawa. A poza tym skąd ty " obojętnie bezstronny" masz tak dokładne wyliczenia w zł ? Chyba nie pisała o tym Rzeczpospolita.
Lokator

Post autor: Lokator »

Ja tylko dodam od siebie, że zachwycacie się remontami, które w szybkim czasie wykonała ekipa Duszczyka. Szkoda, że nikt nie pomyśli, że remonty te są wykonywane za pieniądze przez wiele lat oszczędzane przez Kozłowskiego. Pieniądze wydaje się łatwo, oszczędza - dużo trudniej. Co będzie, kiedy kasa się rozejdzie? Nie trudno się domyślić - czynsz pójdzie w górę. :/ Zresztą obecnie rządząca ekipa już raz podnosiła opłatę na fundusz remontowy.

Natomiast co do zdania, że "nie sądy mają osądzać, ale sami lokatorzy". No ludzie! To może od razu zacznijmy żyć w myśl zasady "oko za oko, ząb za ząb". Po co komu sądy? :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Duszczyk i jego ekipa zresztą dość skutecznie unika odpowiedzialności już od kilku lat. Co z tego, że zwoływane przez niego walne zebrania, sąd uznaje po kolei za nieważne? Jak tylko wyrok się uprawomocni, Duszczyk zwołuje nowe walne i tłumaczy, że teraz jest nowe i wyrok sądu się go nie tyczy. Kozłowski skarży to nowe walne, czeka rok, aż sprawa przejdzie przez wszystkie instancje. Ostatecznie wygrywa, ale co z tego, skoro zaraz jest nowe walne. I tak w kółko. W tym roku wygląda na to, że będzie tak samo...

Brak słów na tę polską sprawiedliwość...
Gość

Post autor: Gość »

Coż Ty mówisz nieszczęsny lokatorze pan Kozłowski ,,Wieczny prezes''oszczędzał hihihihiihihihih
chyba do własnej kieszeni.Powiedz skoro jest takim dobrym gospodarzem to czemu nawet chodnika nie położył przed swoim blokiem.Zobacz jakimi ludźmi się on otacza.Kilka osób z jego zgrupowania to może reprezentuje jakiś poziom intelektualny a reszta to nawet żal na nich patrzeć. :dobani:
MAtti24

Moje skromne zdanie ad.wypowiedzi Gościa

Post autor: MAtti24 »

Witam.zgadzam sie w pełni z wypowiedzią usera o nicku Gość. Gdzież sie podziały i na jakie cele przeznaczane były te niby kumulowane środki?któz widział by na osiedlach SM za kadencji ex- prezesa Kozłowskiego były odnawiane chodniki, czy też innego typu inwestycje infrastrukturalne podejmowane?o ile sięgam pamięcia- nie było ich wcale. Wiec teraz niechże Pan Kozłowski mając odrobine kultury osobistej charakteryzującyej ludzi w pewnym wieku nie stara się pozować na świętego bojownika prowadzącego swoisty dzihad o prawa lokatorów Spóldzielni, bo mówiac kolokwialnie przez długie lata miał je gdzieś jak i wszystkich mieszkańcow SM, smutna , wstrząsająca prawda- ale niestety realna. Otaczanie sie Paniami z grona kościelnego jako bojówkarzami także nie skutkuje może poza faktem iż ex-Prezes może swej kolejnej kariery upatruje w stworzeniu para-duchowej grupy jako świecki odpowiednik pewnego toruńskiego duchownego(analohia odnósnie jego stałej"asysty"jest nader czytelna)- cóż, jęśli prześladowany"św.FranciszeK" tutaj upatruje swej drogi do osiągnięcia celu i wygrania batalii(dyskusyjnie słusznej dla niego)- życee mu wiele powodzenia na tejże ciernistej drodze, może to jAKIŚ SPOSÓB BY UTRZYMAĆ SIE NA FALI...ale skutek może być odwrotny od zamierzonego.Wracając do powyższego wątku za czasów ex prezesa niev tylko nie zadbano o chodniki lecz zaniedbano też inne niezbedne inwestycje na osiedlu(przypominam tym , którzy mają jeszcze klapki na oczach, że obecny Bojownik Kozłowski był szefem SM b.wiele lat),a te środki o których gromadzeniu wspomniał 1 z dyskutantów z pewnością nie były gromadzone na cele Spóldzielni i mieszkańców{ jakim celom słuzyły pozostawiam domysłom Państwa).Nie jest prawda też , że jakiś wyrok z 2000r.jest prawomocny ostateczny, od tegoż było b.wiele odwołan w formie apelacji przyjętych i pozytywnie zaopiniowanych przez sądy, więc śmiesznym jest powływanie się w sprawia p.Kozłowskiego na jakikolwiek wyrok nazywając go ostatecznie oddającym mu urzą. To tyle ad.mej wypowiedzi dziękuje za wszelkie opinie ustosunkowania się Państwa do mego 1 posta liczę na kolejne. Pozdrawiam składając wyrazy najgłębszego szacunku i poważania.
Harnaś

Post autor: Harnaś »

MAtti24 pisze:Nie jest prawda też , że jakiś wyrok z 2000r.jest prawomocny ostateczny
.Nie pal głupa i nie rób ludziom wody z mózgu.Nawet student I roku prawa wie, że wyroki Sądu Najwyższego są ostateczne i nie podlegają apelacji.
logistyk
Posty: 73
Rejestracja: 2006-12-31, 17:18

Post autor: logistyk »

Oszczędzają czy nie, ale nie zmienia to faktu, że okna na klatkach zostały wymienione /Wieczorków 32 - byłem u znajomych dwa razy i już jakieś 2-3 tygodnie nie wykonano wykończeń.
Granda w biały dzień.
A w "Extra..." piękne zdjęcie pełnych śmietników zamieszczono. Czyż nie piękne?
Ale to załatwiają "PRZYBYSZE OSIEDLI DOMKÓW JEDNORODZINNYCH". Tyle tylko, że administracja z prezesurą czeka, aż członkowie spółdzielni zrobią za nich porządek z tymi śmieciami. A ja sygnalizowałem i za tego kierownika administratorów i za poprzedniego który obecnie wylądował w gminie na posadce ten problem. Skończyło się tylko na słownych obiecankach. Do :dobani: z takimi zarządzającymi.
Gdybym miał władzę chociaż trzeciego bliźniaka to cały zarząd płaciłby ze swojej kieszeni za te śmieci. :!:
Zarządca

Post autor: Zarządca »

No i niestetety dla nas mieszkańców miałem rację,gdy w lutym br. pisałem, że taka polityka wykonywania remontów i bieżącego utrzymania zasobów mieszkaniowych lansowana przez Zarząd musi doprowadzić do wzrostu opłat eksploatacyjnych w naszej Sp-ni. Sam Prezes w ostatnim biuletynie "Informator Spółdzielczy" przyznaje, że plan remontów finansowo i rzeczowo jest już wykonany /w dużej części przez obcych wykonawców/ a mamy dopiero półrocze.Pozostaje więc nam jeszcze przez pół roku opłacanie funkcjonowania Grupy Remontowej z funduszu eksploatacji. Przyjęcie do pracy kilku osób /z tego co wiem na umowę-zlecenie/ również obciąża fundusz eksploatacji. Poruszałem już te tematy w moich wcześniejszych postach ale Zarząd jak dotąd nie wyciąga żadnych wniosków z popełnianych błędów /co to za ekonomista kalkuluje koszty/ i karmi nas opowieściami o wzroście cen: wody i ścieków, wywozu nieczystości oraz cen energii paliw i usług. Chciałbym też wiedzieć co się dzieje w sprawie wyodrębnienia własności lokali bo skoro został zlikwidowany specjalnie stworzony na ten cel fundusz to sprawa ta powinna już być definitywnie zakończona a mieszkańcom przedstawiona wyczerpująca informacja.
trader
Posty: 615
Rejestracja: 2006-09-23, 21:57
Lokalizacja: Płońsk

podwyżka czynszu

Post autor: trader »

Wczoraj dostałem informację o podwyżce czynszu. Niecały tydzień przed terminem płatności i mniej więcej miesiąc po dacie wystawienia informacji. Czy to są jakieś żarty? Jak się nie wyrabiacie z robotą, to chociaż miejcie się odwagę do tego przyznać, a nie, że niby list miesiąc na poczcie leżał. :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post