Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

nowyktos

Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: nowyktos »

Rozglądam się za mieszkaniem w Płońsku i w związku z tym pytanie: jakie jest to osiedle Novadomu? Podzielcie się opiniami na temat dewelopera, jakości wykonania, warunków zakupu i ogólnie życia w tym akurat miejscu, kosztów utrzymania itp., itd. Może sami kupiliście tam mieszkanie albo znacie kogoś takiego -- wszelkie uwagi mile widziane.
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam :)
m

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: m »

Plusem tego osiedla jest to iz jest wszedzie blisko, do sklepu, na basen, do szkoly itd. położenie mozna okreslic jako centrum.ale na tym sie chyba konczy dobra opinia, minusy: krzywe sciany, kratki wentulacyjne zamiast wciagac powietrze wpuszczaja do środka, u nas tego nei zaobserwowalismy ale sasiedzi skarza sie ze przez gniazdka kontaktowe wieje im wiatr, czesto psuje sie szlaban na osiedlu i pozniei czeka sie miesiac na jego naprawe, problem z miejscami parkingowymi, gdyz wjezdza praktycznie kto chce. Sciany podczas zimy w mieszkaniach nie tylko u nas sa "mokre" podobno z niewietrzenia ale my wietrzylismy i bylo to samo, w umowie bylo napisane ze bedzie polozony tynk murarski, ( efekt gladzi tynkowej) a sciany wygladaja gorzej niz w niejednym mieszkaniu np ze spoldzielni mieszkaniowej gdzie takowego tynu nie ma. na balkonach jest zle wylana posadzka przez co musielismy miec zrywane płytki na balkonie by to porpawic nie tylko my, np sasiedzi tez. jest tego duzo w innych mieszkaniach podobno przez zla konstrukcje po zimie lala sie woda po scianie przez balkon. Szczerze to niewiem czy bysmy polecili to osiedle na zamieszkanie. A sklepików niedalek osiedla nie polecam bo juz sie zdarzyly przeterminowane produkty, chyba ze my mielsiym takiego pecha akurat.
właściciel

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: właściciel »

witam. Mieszkam na osiedlu Villa Nova prawie rok. jestem bardzo zadowolona i nie mam zbyt wiele powodów do narzekania. Sądziedzi fajni, cisza i spokój. Pani sprzątająca i Pan konserwator bardzo pracowici .wcale nie brakuje miejsc parkingowych - no chyba że w weekend kiedy przyjeżdżaja goście do mieszkańców. Te niedociągnięcia o których czytałam wyżej to chyba troche "wyolbrzymione...". U nas oprócz zmiany płytek na balkonie nic złego nie dzieje sie. Jeżeli nawet źle wykonawca wykonał balkony, to NOVDOM na swój koszt pokrył wymianę płytek. jesteśmy zadowoleni. Jedyna uwaga to - NASZ ZARZĄD WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ. Ważniacy nic nie robiący a zgrywający wielkich szefów osiedla. Żałośni są... Pan Przewodniczący obsadził swoich: zarządcę osiedla, administratora a teraz jeszcze chce sprzątaczkę i konserwatora wysiedlić... tylko z tym to akurat tak łatwo mu nie pójdzie :)
polecam osiedle, naprawde jest fajnie a jeśli komus nie p[odoba sie to zawsze może sprzedać mieszkanie i kupić sobie inne w lepszym miejscu i lepiej wykończone i po prostu : NIE NARZEKAĆ !!!!
m

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: m »

właściciel pisze:witam. Mieszkam na osiedlu Villa Nova prawie rok. jestem bardzo zadowolona i nie mam zbyt wiele powodów do narzekania. Sądziedzi fajni, cisza i spokój. Pani sprzątająca i Pan konserwator bardzo pracowici .wcale nie brakuje miejsc parkingowych - no chyba że w weekend kiedy przyjeżdżaja goście do mieszkańców. Te niedociągnięcia o których czytałam wyżej to chyba troche "wyolbrzymione...". U nas oprócz zmiany płytek na balkonie nic złego nie dzieje sie. Jeżeli nawet źle wykonawca wykonał balkony, to NOVDOM na swój koszt pokrył wymianę płytek. jesteśmy zadowoleni. Jedyna uwaga to - NASZ ZARZĄD WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ. Ważniacy nic nie robiący a zgrywający wielkich szefów osiedla. Żałośni są... Pan Przewodniczący obsadził swoich: zarządcę osiedla, administratora a teraz jeszcze chce sprzątaczkę i konserwatora wysiedlić... tylko z tym to akurat tak łatwo mu nie pójdzie :)
polecam osiedle, naprawde jest fajnie a jeśli komus nie p[odoba sie to zawsze może sprzedać mieszkanie i kupić sobie inne w lepszym miejscu i lepiej wykończone i po prostu : NIE NARZEKAĆ !!!!
Ja nie narzekam na osiedle tylko wyrażam swoją opinię, mam do tego pełne prawo. A problemy o ktorych napisałam w poscie wyzej, byly również poruszane na zebraniu podczas ktorego byl wybierany zarząd. Widocznie nie była Pani na zebraniu i niewie PAni o tych problemach. o zarządzie nie moge sie wypowiedzieć, jeszcze nie zdązyli sie wykazać, ale widać cbociaz to że zaczeli naprawiać usterki spowodowane przez wykonawce z Novdom. Co do Pani sprzątaczki i Pana konserwatora to rzeczywiscie, bardzo mili i pracowici ludzie. a co do wykonczenia to niejeden fachowiec, który wykańczał nasze mieszkanie powiedział, że jest duzo mieszkancow ktorzy skarża sie na te mieszkania. Widocznie Pani trafił sie pączek w maśle i jest Pani zadowolona...
piter23

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: piter23 »

Niech Pani dokładnie się zastanowi nad zakupem mieszkania na tym osiedlu w trzecim etapie. Ja kupiłam mieszkanie na parterze i teraz żałuję nie wiem co robić ponieważ za "moim " blokiem powstała hala. Stoi bardzo blisko bloku ok 6 m , widok mam "przepiekny " płaczę w poduszkę i tyle. Przed zakupem warto obejrzeć teren z tyłu bo z ulicy tego mankamentu nie widać. Jest to dla mnie poważna sprawa.
Gość

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: Gość »

zawiedzina pisze::dobani: :( :( :( :( . Dobrze, że ktoś poruszył ten temat. Ja też zostałam zrobona na szaro. Nie wiem co teraz mam robić. Takie pieniadze za balkon płacę z widokiem na hale. Kiedy kupowałam nie powiedziano mi że stoi tam hala . ZENADA . Ludzie to SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :dobani: :dobani: :dobani:
witam. mieszkam na osiedlu Villa Nova w bloku E. jest naprawde miło i fajnie. Lokatorzy super. Nowo budowane bloki może maja nienajciekawszy widok z powodu hali ale w koncu na balkonie nie spędzamy całego dnia. polecam zakup mieszkania na naszym osiedlu, naprawde jest fajnie :)
Bucci
Posty: 13
Rejestracja: 2010-12-06, 15:10

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: Bucci »

Ja kupiłem mieszkanie w "7" nowo powstającego osiedla. Co do tej hali, mam mieszane uczucia, ale developer nigdzie nie zapewniał mi że będę miał widok na łąkę. Ogólnie wnioskując z położenia jest to dobry zakup.

A tak na marginesie: Płońska wspaniała kablówka jest tam podciągnięta ?
obserwator

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: obserwator »

Czytam te opinie i myślę sobie,że te pozytywne to chyba pisze pracownik firmy Nodom. Ludzie zastanówcie się dobrze zanim kupicie tu mieszkanie
gosc11

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: gosc11 »

Witam, ja również mieszkam na tym osiedlu i w zyciu bym tam drugi raz nie kupila mieszkania. Zresztą czego chciec jak 4 bloki powstaly w przeciagu 1,5- 2 lat :O to sie w glowie nie miesci to samo dzieje sie z tymi nowo pobydowanymi. Mróz czy nie mróz wiatr czy deszcz nic nie preszkadza "budowlancom" w budowie. Takie mrozy byly a tu okna powstawiane... ciekawe jakie beda tego skutki. U nas w mieszkaniu temp. jest ok 23-24 stopni ( mamy male dziecko) i wyobrazcie sobie ze pranie schnie tydzien czasu !!! o zgrozo. pomimo wietrzenia. tzn ze w mieszkjaniu nie ma wystarczajacej cyrkulacji a dlaczego? bo jest ciag wsteczny.. ah duzo by tu pisac,ale az zal sie denerwowac na takich nygusów, którzy te bloki budowali, swoja droga ciekawa jestem czy deweloper lub sprzedajacy chcieli by mieszkac w takich mieszkaniach. Ludzie narzekaja na spółdzielnie, ale przynajmniej tam nie ma az tylu usterek ja k w tych nowo powtalych blok, mam tu na mysli i Mb, novdom, polanke i tbsy.
Tomek

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: Tomek »

drogi gosciu11, budowanie budynków w 1,5-2 lata to obecnie standard dla duuużo większych budynków, jeśli chodzi o okna to piankę montażową zimową można spokojnie używać do tem. -10 stopni.
W moim mieszkaniu też było "kilka" wad, począwszy od cieknących trójników od instalacji CO. do zacieków. Obecnie wszystkie wady zostały usunięte. (choć walka była długa). Wiem, że jeszcze mają być wymieniane fugi w elewacji bo powstawały zacieki przy oknach.
(u mnie pranie schnie 2 dni przy tem. 22 stopni - może gosciu11 powinieneś kupić higrometr bo może tu jest problem )
co mogę polecić na ciąg wsteczny i lepszą wentylację to montaż nawiewników ciśnieniowych - uważam, że takowe powinne być zamontowane fabrycznie z oknami (choć na pewno byłoby dożo krzyku że leci zimne powietrze).
Inną "brutalną" metodą jest wycięcie około 8cm uszczelki w rogu okien (wszystkich)
Powodzenia
553510274
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-20, 13:09

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: 553510274 »

Proponuje się zgłosić do Dewelopera bo zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. ( Dz. U. Z 2008 r. Nr 201, Poz. 1238 )dotyczącym warunków technicznych jakimi powinny odpowiadać budynki w sposób znaczący uległy zmianie wymagane parametry okien. Tym samym w myśl § 155 ust. 3 w przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji, niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno – wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnch , należy zapewnić przez urządzenie nawiewne umieszczone w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych, przynajmniej jedno urządzenie na pomieszczenie :) ja polecam nawiewniki higrosterowane otwierają się zamykają w zależności od stanu zawilgocenia w danym pokoju lub kuchni, proszę zaciągnąć więcej informacji z net-u, a wycinanie uszczelek stanowczo odradzam.
Niezdecydowana

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: Niezdecydowana »

Witam,
zakupiłam mieszkanie w III etapie i tak się ciągle zastanawiam nad słusznością tej decyzji. Od dłuższego czasu nie byłam w Płońsku, po przeczytaniu powyższych postów mam czarną wizję mieszkania tam. Czy wiadomo co to za hala i do czego będzie służyła? Czy ktoś z Państwa może jest właścicielem mieszkania w szczycie bloku nad garażem? Jestem ciekawa czy są z tego powodu jakieś niedogodności (hałas, zapach spalin,itp.)? Jaka jest wysokość czynszu? Czy mieszkania są ciepłe? W obecnym mieszkaniu prawie nie włączam grzejników, bo nie ma takiej potrzeby.
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam :)
gosc

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: gosc »

jak wszędzie, na początku mogą być drobne wady, jak nieszczelne okna, czy problem z wentylacją, ale przed końcowym odbiorem mieszkanie się sprawdza z fachowcem, i w razie niedociągnięć zgłasza się reklamację. Czy Płońsk czy Warszawa z mieszkaniem od developera tak jest. Proszę się nie martwić komentarzami, niektóre narzekania są tu przesadzone, być może z braku wiedzy jak to szybko poprawić Wg. mnie jest to najlepsza propozycja na płońskim rynku.
Niezdecydowana

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: Niezdecydowana »

A dziękuję, też tak mi się wydaje, że to najlepsza opcja.
goscinnie

Re: Osiedle Villa Nova – prośba o opinie

Post autor: goscinnie »

Witam, mam kilka uwag a mianowicie, na osiedlu chca budować miasteczko dla dzieci, wszystko fajnie, ale niektórzy mieszkańcy chcą spokoju a nie wrzasku pod balkonami, mały plac zabaw owszem, może pozostać.
Konserwator - zdecydowanie nadużywa alkohol, nie wykonuje swoich obowiązków tak jak powinien.
Zbyt duża liczba osób rządzących osiedlem, które mają co prawda wiele do powiedzenia,ale nie rzeczowo w kwestii osiedla.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post