intel core i7

Piszemy dosłownie o wszystkim co nie kwalifikuje się do innych działów.
Tokesa
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-15, 15:25

Re: intel core i7

Post autor: Tokesa »

W przypadku i7 to już procesor, który w większości zadań komputerowych sprawdzi się w 100%. Do gier wystarczy, żeby osiągać najwyższe ustawienia. Wersja tego procesora z literą K jest całkowicie odblokowana do podkręcania, stąd wprawia w zachwyt graczy. Ponadto jest dobry, jeśli bawi was bardzo skomplikowana grafika komputerowa. Osoby często przetwarzające filmy w wysokiej jakości zaoszczędzą dużo czasu, jeśli nie będą oszczędzały na procesorze i kupią i7. Jedynie zadania serwerowe na poziomie komercyjnym mogą przerastać jego możliwości, wtedy lepszy jest Intel Xeon, ale to dotyczy już firm informatycznych, a nie użytkowników domowych. Do komputera dla gracza nie ma wydajniejszego procesora, próbuje z nim konkurować Ryzen od AMD, ale chyba jeszcze jest lekko w tyle, bo ludzie piszący aplikacje nadal koncentrują się na jednostce Intela.

Ostateczna ocena zależy też od konkretnego modelu i7. Czasami można trafić i5 z nowych generacji, która jest nieco wydajniejsza niż procesor i7 z bardzo dawnych generacji.

Sprzęt komputerowy oglądam tu - odnośnik do sklepu
Beniamin28
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-15, 20:47

Re: intel core i7

Post autor: Beniamin28 »

póki co mam i3 i nie narzekam, działa, nie spalił się :D
Awatar użytkownika
kjohnston
Posty: 4
Rejestracja: 2023-12-15, 13:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: intel core i7

Post autor: kjohnston »

Nie wiem, czy wiecie, ale procesory są kluczowym elementem wpływającym na ogólną wydajność naszego komputera! Im dany procesor ma więcej rdzeni, to wtedy wszelkie programy i aplikacje, które są zorientowane na wielowątkowość będą działały bardziej wydajnie w zadaniach równoległych. :) Ja sam za niedługo zamierzam wymienić swój stary procesor na nowszy model. Przez to chciałbym się was zapytać, czy wiecie może, w jakim skupie procesorów warto jest sprzedać swój stary procesor? Samemu udało mi się natrafić na taki skup online - https://elektropaka.pl/kategoria-produktu/procesory/. Czy ktoś z was może sprzedawał już kiedyś do niego jakiś swój stary procesor i mógłby się podzielić z nami opinią na ich temat?
ODPOWIEDZ