Jakie oświetlenie do salonu?

Piszemy dosłownie o wszystkim co nie kwalifikuje się do innych działów.
Przemo26
Posty: 5
Rejestracja: 2014-11-20, 09:25

Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Przemo26 »

Chciałbym zmienić oświetlenie w salonie, by przestrzeń nabrała przytulnego charakteru. Co jest teraz modne?
Awatar użytkownika
Mariuszw
Posty: 87
Rejestracja: 2012-08-09, 11:46
Kontakt:

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Mariuszw »

O jakie mniej więcej oświetlenie Ci chodzi? O sufitowe czy może lampy stojące? Może napisz coś więcej to da Ci się więcej doradzić.
Gość

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Gość »

Według mnie do salonu najładniejsze są lampy stojące z papierowym kloszem, sam mam takie w domu i sprawdzają się wyśmienicie. Do kupienia oczywiście w ikei.
margot
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-31, 16:12
Kontakt:

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: margot »

Właśnie, kinkiety są modne, ale dają mało światła. Ja np. wolałabym, żeby salon był oświetlony rzęsiście. Może nie jedną górną lampą, ale górna plus kilka bocznych.
marrrcin
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-30, 19:00

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: marrrcin »

Zależy też ile ma się miejsca w pokoju, bo nie zawsze jest tyle miejsca na lampy... zawsze można oświetlać świeczkami, wtedy zawsze jest przytulnie :p
Maria8

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Maria8 »

U mnie w salonie jest zwykły żyrandol sufitowy, ze sklepu Luxar. Taki na 5 żarówek, z ładnymi białymi kloszami i wiszącymi kryształkami z akrylu. W domu zawsze były żyrandole, ewentualnie lampy i to wystarczyło. Oczywiście, przy biurku czy łóżku znajdowała i nadal znajduje się jakaś lampka, ale to nie w salonie przecież.
Widziałam już wiele ładnych rodzajów oświetlenia u znajomych, ale też wiele niezbyt udanych, dlatego u siebie wolę niczego nie zmieniać. Oświetlenie sufitowe, czasem jakaś dodatkowa lampka, to wszystko, czego mi potrzeba. A jak jest zbyt ciemno, to się kupuje mocniejszą żarówkę i po sprawie.
kassy
Posty: 8
Rejestracja: 2015-01-19, 09:13

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: kassy »

Wydaje mi się, że powinno być to bardzo delikatne oświetlenie z ciepłym światłem.
NikolaW
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-02, 13:08
Kontakt:

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: NikolaW »

Wszystko zależy od stylu, urządzenia wnętrza. Ja na przykład w salonie mam żyrandol ;)
eljanko
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-01, 18:47

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: eljanko »

Samo oświetlenie nie wystarczy, żeby salon stał się przytulny. Do tego potrzebne są jeszcze odpowiednie meble, kolory, dywany na podłodze itp.
OlaSmok
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-15, 10:27
Kontakt:

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: OlaSmok »

W salonie to stawiam na żyrandole, może takie tradycyjne to oświetlenie ale teraz jest naprawdę wielki ich wybór.
GTV

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: GTV »

Filamenty LED - proste i niesamowicie klimatyczne, jeśli lubicie klimaty industrialne lub retro klimaty. Niepowtarzalny design i wykończenie tych źródeł światła, nawiązujące do wyglądu klasycznej żarówki Edison, stanowią niebanalną propozycję zarówno dla bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji utrzymanych w klimatach industrialnych.
Awatar użytkownika
sallysauer
Posty: 3
Rejestracja: 2019-12-09, 17:37

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: sallysauer »

Jaka cena to przepłacenie za oświetlenie?
Loipeld
Posty: 12
Rejestracja: 2019-08-06, 21:33

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Loipeld »

Też właśnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego i ciekawego oświetlenia do swojego salonu i chciałem się was zapytać co sądzicie o takich https://boxlab.pl/tasma-led taśmach LED? Waszym zdaniem będzie to dobry wybór? A może ktoś z was ma takie oświetlenie u siebie i może mi podpowiedzieć jak się ono spisuje?
tosinka
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-12, 14:14

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: tosinka »

Ja mam u siebie kilka kinkietów ściennych, żyrandol podwieszany i stojącą lampkę. Oczywiście nie używam wszystkiego na raz, a wszystko zależny od tego, jaki efekt chcę osiągnąć :) Wydaje mi się, że kilka takich niezależnych od siebie źródeł światła jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w dość dużym pomieszczeniu
Gość

Re: Jakie oświetlenie do salonu?

Post autor: Gość »

Ja ostatnio wymieniałem w domu wszystkie zasłony i rolety. Nowe zamówiłem na domosystem.pl. Tanio i duży wybór produktów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post