Każdy może pomagać

Piszemy dosłownie o wszystkim co nie kwalifikuje się do innych działów.
NataliaG

Każdy może pomagać

Post autor: NataliaG »

Witam,
ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad tym, ile dobrego mógłby zrobić każdy z Nas, gdyby poświęcić trochę czasu w pędzie życia codziennego. Postanowiłam zaangażować się w akcje, które w jakikolwiek sposób mogłyby pomóc chorym dzieciom i ich rodzinom. Przeszukując szerokie strony internetu trafiłam na wyjątkową fundację, która swoją historią podbiła moje serce. Historia Fundacji jest niezwykle poruszająca. Założycielami instytucji są zdeterminowani i pełni wiary rodzice, rodziny oraz przyjaciele chorych dzieci, którzy nie pobierają wynagrodzeń za prace i szerokie działania wykonywane na rzecz Fundacji. Instytucja wspiera swoich podopiecznych poprzez finansowanie leków oraz sprzętu medycznego, pokrywa koszty pobytu rodziców w przyszpitalnym hotelu, pokrywa koszty diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji dzieci nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym.
Jednym ze sposobów, w jaki może pomóc każdy z Nas jest przekazanie 1%. Dajmy Fundacji szansę pomóc innym.
Wchodząc na stronę internetową fundacji możemy skorzystać z nieodpłatnego programu do rozliczania PIT.
Wierzę, że dobro powraca. A Ty?
POMOC się LICZY!
KRS 0000140007
pomocdzieciom.eu
Awatar użytkownika
jakubs
Posty: 5
Rejestracja: 2014-08-24, 09:03
Kontakt:

Re: Każdy może pomagać

Post autor: jakubs »

Tą fundację kojarzę z jednego - zaklejania osiedli kartkami o zbiórkach odzieży. Powoli nie mogę na nie patrzeć. Niech działają, ale niech nie zaśmiecają świata.
płonka
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-12, 19:50

Re: Każdy może pomagać

Post autor: płonka »

ja wolę przekazać na konkretną potrzebującą osobę :)
Gośka
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-07, 21:03

Re: Każdy może pomagać

Post autor: Gośka »

Każdy może pomagać tak jak chce. Rozumiem, że te fundacje zbierają pieniążki na zbożne cele, ale też już mnie trochę drażni to że gdzie się nie odwrócę tam ktoś wyciąga rękę o pomoc. I nie mówię tego z przesadą, dosłownie tak jest. Robisz zakupy, ktoś do Ciebie dochodzi, pakuje Twoje zakupy (często nie pytając o zgodę, oczekując zapłaty). I drażni mnie też to, że ludzie nadymają się na innych gdy pomaga się zwierzętom ("bo tyle dzieci cierpi/głoduje etc.") - to znaczy, że pokaleczonego psa zostawiamy bez pomocy a kota bez nogi nie zawieziemy do weterynarza? To zaczyna być drażniące. Pomagajmy komu chcemy - nasz wolny wybór i nie skaczmy sobie wzajemnie do gardeł, bo i zwierząt potrzebujących pomocy jest ogrom (spójrzcie choćby tu: [http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska ... dam-psa/0/]) i głodnych dzieci pewnie tez nie brakuje. Potrzeba więc wielu rąk do pomocy i otwartych, życzliwych serc - tego potrzeba przede wszystkim.
Titusbajdus
Posty: 41
Rejestracja: 2017-04-05, 11:22

Re: Każdy może pomagać

Post autor: Titusbajdus »

też tak robię, w tym roku jednak postanowiłam pomóc dzieciom.
dlugowlosa
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-26, 23:38

Re: Każdy może pomagać

Post autor: dlugowlosa »

Też kiedyś trafiłam na jedną fundację i tak od czasu do czasu ją wspieram. Mowa o siepomaga.pl. Zawsze warto wspierać potrzebujących.
marcius
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-21, 21:51

Re: Każdy może pomagać

Post autor: marcius »

Podobnie jak większość przedmówców, wolę przekazać pieniądze lub jakieś potrzebne rzeczy bezpośrednio do osoby potrzebującej. Chyba nie mam do końca zaufania do fundacji.
bazyliszek
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-08, 10:45

Re: Każdy może pomagać

Post autor: bazyliszek »

Hej, ja też angażuję się w różne zbiórki, a zwłaszcza te, które dotyczą dzieci. Dlatego w ostatnim czasie regularnie wspieram Fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ , która pomaga dzieciakom dotkniętym przeróżnymi chorobami wyjść na prostą. Cieszę się, że i ja mogę się przyłączyć i choć trochę przybliżyć te dzieciaki do osiągnięcia wyznaczonego celu - powrotu do zdrowia. Pomagam zawsze, jak tylko mam taką możliwość.
sopelek

Re: Każdy może pomagać

Post autor: sopelek »

Jest wiele fundacji i nie wątpię, że niepełnosprawny, czy człowiek z demencją potrzebuje pomocy, ale prawdę mówiąc, ja jestem zdania, że to właśnie najmocniej warto wspierać chorujące maluszki. Dlatego fundacja Szlachetny Gest szlachetnygest zajmująca się nimi może liczyć na moją pomoc.
Awatar użytkownika
branson12
Posty: 1
Rejestracja: 2021-05-07, 10:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Każdy może pomagać

Post autor: branson12 »

Pieniądze z tytułu 1% po pierwsze, nigdy nie trafiają w próżnię, po drugie, są jednym z ważniejszych źródeł finansowania dla trzeciego sektora. Zaletą procedury jest możliwość weryfikowania działalności danej organizacji. W specjalnych zakładkach na stronie internetowej fundacji czy stowarzyszenia znajdziemy roczne sprawozdania z przeprowadzonych projektów oraz dokładne dane dochodów z 1%.
_____________
1 procent podatku lista organizacji
ODPOWIEDZ