Wichrowe Wzgórza (Wuthering Heights)

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2276
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Wichrowe Wzgórza (Wuthering Heights)

Post autor: Piter » 2012-07-16, 12:28

Wichrowe Wzgórza
(Wuthering Heights)

„Wichrowe Wzgórza” (ang. Wuthering Heights) to brytyjski melodramat z 2011 roku w reżyserii Andrei Arnold (ma w dorobku nagradzane filmy "Red Road" i "Fish Tank"). Jest to już kolejna adaptacja najsłynniejszej powieści Emily Brontë. Światowa premiera filmu nastąpiła w 2011 roku podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego. Polska premiera nastąpiła wiosną 2012 roku.


Wydane po raz pierwszy w 1847 roku "Wichrowe wzgórza" autorstwa Emily Brontë są opowieścią o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety, młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Ich niespełnione uczucie wywoła lawinę tragicznych wydarzeń.

Autorką scenariusza jest Olivia Hetreed. Produkcją zajęli się Robert Bernstein, Kevin Loader i Douglas Rae. Za kostiumy odpowiada Steven Noble. Zdjęcia do filmu były realizowane w Yorkshire. W główną postać Cathy Earnshaw wcieliła się Kaya Scodelario. Heathcliffa wykreował natomiast James Howson.

W pozostałych rolach wystąpili: Oliver Milburn jako Pan Linton, Nichola Burley jako Izabela Linton, James Northcote jako Edgar Linton, Amy Wren jako Franciszka Earnshaw, Steve Evets jako Józef, Paul Hilton jako Pan Earnshaw.


Reżyseria: Andrea Arnold
Scenariusz Andrea Arnold, Olivia Hetreed

Obsada:
Kaya Scodelario - Catherine Earnshaw
James Howson - Heathcliff
Steve Evets - Joseph
Nichola Nichola - Burley Isabella Linton
Amy Wren Frances - Earnshaw
Paul Hilton - Pan Earnshaw
Oliver Milburn - Pan Linton
James Northcote - Edgar Linton


Czas trwania: 128 min.
Produkcja: Wielka Brytania 2011
Premiera: 20 kwietnia 2012

Film będzie wyświetlany w Kinie "Kalejdoskop" w Płońsku w dniach:
18 – 22 VII – g. 17.00

Wichrowe Wzgórza (Wuthering Heights) -
OFICJALNY POLSKI ZWIASTUN

ODPOWIEDZ