Handel na targu

Mateusz555

Handel na targu

Post autor: Mateusz555 »

Witam serdecznie!

Mam kilka pytań odnośnie handlu na targu w Płónsku. Kiedyś często tam jeździłem lecz od kilku lat tam nie zaglądałem i nie wiem czy wgl jeszcze istnieje :P Lecz do rzeczy, czy mógłby ktoś z Państwa wytłumaczyć mi krok po kroku jak wygląda sprzedaż na owym targu? Chodzi mi o jednorazowy wypad w niedziele, czy muszę załatwiać jakieś dokumenty w gminie Płónska i starać się o pozwolenie i wykupować miejsce? Oczywiście mam zarejestrowaną działalność i kasę fiskalną lecz nie wiem jak to wszystko wygląda formalnie a od kilku dni szukam czegoś w internecie i bez rezultatu. A więc jeżeli przyjadę tam rano to wystarczy zwykła opłata za miejsce na targu czy trzeba załatwiać więcej dokumentów i wykupić miejsce na stałe?

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Mateusz :)
rafal194
Posty: 69
Rejestracja: 2008-04-16, 22:29
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Handel na targu

Post autor: rafal194 »

Jeśli nie możesz przyjechać zadzwoń po prostu do urzędu.Pewnie trochę to potrwa,przełączanie miedzy pokojami ale spróbuj.
http://plonsk.pl/217-urzad-miejski-w-plonsku.html
arturN

Re: Handel na targu

Post autor: arturN »

Hej, to ja odpowiem szybko (bo wiem :D)
Opłata za dzień targowy jest 25zł (dla standardowego miejsca). Płaci się jednorazowo, nie trzeba rezerwować ani nic załatwiać. Oczywiście kasę fiskalną i dokumenty przy sobie trzeba mieć ale to może sprawdzić tylko kontrol, która na targu jest 2 - 3 razy w roku i nic poza tym. Po prostu przyjezdzasz, płacisz i handlujesz :)


Pozdrawiam
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Handel na targu

Post autor: Hubert »

A czy obowiązkowo trzeba mieć działalność gospodarczą.Gorzej jest tak przyjeżdżać raz na jakiś czas,gdyż nie wiadomo czy dane miejsce jest wolne.
arturN

Re: Handel na targu

Post autor: arturN »

Nikt tego nie sprawdza, no chyba, że tak jak pisałem - trafi się kontrola. Tylko, że to już trzeba mieć konkretnego pecha. Zresztą... Wszyscy zawsze wiedzą jak ma być a i tak sprawdzają wyrywkowo.
ODPOWIEDZ