Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
punktualny

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: punktualny »

To kolega lekarz nie mógł ci już powiedzieć, gdzie jest taki? Myślałem, że oni tam sobie jeszcze konkretnie dorabiają…
południca
Posty: 10
Rejestracja: 2016-04-07, 11:50

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: południca »

I Twój kolega ma słuszność! Generalnie lekomania jest o tye podstępna, że większość z nas wciąż wierzy w to, że leki pomagają bez konsekwencji. Szczegół, że na ulotkach są całe listy ze skutkami ubocznymi, ale zazwyczaj na to człowiek nie zwraca uwagi. A później to się tak gromadzi, lek działa coraz słabiej, bo organizm się przyzwyczaja,trzeba więc go brać więcej i taka błedna spirala. Ale słuchaj… jeśli chcesz wyleczyć swoją córkę z tego, to w takim razie powinieneś się zainteresować takim miejscem, jak Oaza, Ośrodek leczenia terapii uzależnień który jest w kujawsko-pomorskim, w bardzo fajnym, spokojnym miejscu, gdzie Twoja córka będzie miała sporo czasu na przemyślenia.
południca
Posty: 10
Rejestracja: 2016-04-07, 11:50

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: południca »

O to się martwić nie musisz. Są tam świetni fachowcy, zarówno wśród kadry medycznej, jak i terapeutów. Po sobie wiem, że mają dużo zrozumienia dla swoich podopiecznych. Warto też wiedzieć, że nie traktują swoich pacjentów tak taśmowo, jak to jest w publicznych placówkach (i m.in. pewnie dlatego Ci kolega je odradzał), tylko dostosowują długość i intensywność terapii do każdego chorego.
południca
Posty: 10
Rejestracja: 2016-04-07, 11:50

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: południca »

Co do jeszcze tych publicznych ośrodków, to tak… tam też miałam okazje bywać i tak właśnie mniej więcej to wspominam, że pan terapeuta miał nas dosyć. Zupełnie inaczej jest właśnie w tym prywatnym ośrodku. Co do linka, to oczywiście mam http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ warto sobie przejrzeć zakładki, w których piszą nie tylko tym, jak prowadzą terapie, ale jakie zajęcia dodatkowe chorzy mają, gdzie mogą pojechać, no i samą galerię i referencje. Wiadomo, że nie zawsze się wierzy ludziom w internecie na słowo, ale opinie samych pacjentów, jak i współpracujących z ośrodkiem placówek to już coś więcej, prawda?
krzysztofraczynski
Posty: 1
Rejestracja: 2018-11-27, 14:32

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: krzysztofraczynski »

Dzień Dobry,

Ja od siebie polecam w pierwszej kolejności zapoznać się z tym artykułem na temat leczenia od tramalu, który jest spotykany w większości przypadku uzależnień od leków (lekomani) . Sam również polecę Ośrodek Leczenia Uzależnień Terapia Manawa bardzo mi pomogli pozbyć się swojego problemu z uzależnieniem alkoholowym.
ISa
Posty: 3
Rejestracja: 2019-01-08, 00:58

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: ISa »

Ośrodek Tratwa w Wisle. Dyskretny, na terapię dostaje się L4, terapia trwa kilka do kilkunastu miesięcy w zalezności od potrzeb i oceny terapeutów , mój brat był 8 miesięcy. Leczą uzależnienie od leków oczywiscie. Bratu pomogli
katarzynakow
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-11, 13:48

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: katarzynakow »

Jeśli ktoś walczy z uzależnieniem jakim jest alkoholizm to polecam świetnych specjalistów ze https://hh24.pl. Z pełną odpowiedzialnością polecam tamtejszych specjalistów, są świetni każdy kto się zgłosi dostanie szybką pomoc. Jednak warto pamiętać, że oprócz pomocy specjalistów warto być wsparciem.
Awatar użytkownika
gaetanodare
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-05, 11:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: gaetanodare »

A czy ona rozumie swój problem? Jeśli nie to nie ma to sensu.
klaramilo95
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-10, 21:14

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: klaramilo95 »

oj nie znam sie
romka

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: romka »

skoro mowa o alkoholizmie to nie mam informacji o ośrodkach terapii, ale w internecie można znaleźć tego typu rzeczy. dobrze byłoby się też zapoznać z tematem wszywki alkoholowej i espedralu https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszy ... sk-sierpc/ , ponieważ nie każdy daje radę zerwać z nałogiem samą siłą woli
patrycja1202

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: patrycja1202 »

Jeśli szukasz dobrego ośrodka dla osoby, która jest lekomanem, nie ma lepszego miejsca niż https://wakeup24.pl/ pod Warszawą. Indywidualne podejście do każdego przypadku przynosi rewelacyjne skutki. Wakeup prowadzi oprócz terapii grupowych również indywidualne. Terapeutów mają świetnych. Panuje tam domowa i sympatyczna atmosfera - wpływa to kojąco na człowieka.
Awatar użytkownika
fbahringer
Posty: 6
Rejestracja: 2021-06-08, 16:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: fbahringer »

Wiele słyszałem o tym Prywatnym Ośrodku Odwykowym https://terapianaleczow.pl/, który zajmuje się leczeniem uzależnień. Współpracują oni z dobrymi specjalistami, którzy każdą terapię rozpoczynają od próby zrozumienia problemu popychającego pacjenta do sięgania po używki. Pracuje się tam nad sobą podczas zajęć grupowych oraz indywidualnych, tak aby pomóc pacjentowi funkcjonować bez konieczności sięgania po używki po zakończeniu terapii.
Małgosia34

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: Małgosia34 »

Myślę, że terapia uzależnień koło Brzegu może przynieść efekty. Mają tam specjalistów od różnych uzależnień, możesz sobie zobaczyć w internecie - ośrodek Freedom. Wiem, że mają też ośrodki w innych lokalizacjach, jeżeli Brzeg Ci nie pasuje.
zosia

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: zosia »

Ja zdecydowałam się na esperal na terenie Irlandii. Warto wiedzieć, że takie kliniki są również poza granicami kraju. W mojej sytuacji to była konieczność, bo nie radziłam sobie z uzależnieniem od alkoholu. Na szczęście miała wsparcie w mężu.
dominika321

Re: Szukam jakiegoś ośrodka, do którego można wysłać lekomankę

Post autor: dominika321 »

donexx pisze: 2021-08-11, 11:01 Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie kolorowafontanna.pl/socjoterapia-warszawa/]socjoterapia warszawa[/url] ma kilka takich ośrodków z dobrymi, doświadczonymi specjalistami wystarczy tylko odrobinę poszukać. Pozdrawiam i życzę przede wszystkim zdrowia!

Ja polecam ośrodek jeśli chodzi o narkomanie i różne zaburzenia https://osrodekwsparcie.pl/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post