Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
gryf
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-22, 19:34

Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: gryf »

Zastanawiam się nad tym czy w blokach spółdzielni nie powinniśmy mieć dostępu do darmowych kanałów telewizji cyfrowej. Chodzi mi o te wmontowane gniazdka w ścianę od anteny zbiorczej. Ostatnio podłączyłem tam telewizor i niestety są tylko 3 programy analogowe. Cyfrowego sygnału nie ma. Niedługo i te 3 znikną bo zostanie wyłączony sygnał analogowy.
Według mnie spółdzielnia ma obowiązek udostępnienia sygnału cyfrowego w tych gniazdkach. Osobiście chętnie bym zrezygnował z usług płatnej kablówki bo to koszt 40 zł/msc a pożytku prawie żadnego.
płońszczanin

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: płońszczanin »

Na takie luksusy ze strony naszej spółdzielni to bym nie liczył
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: Hubert »

Tylko że to jest wtedy blokowanie do darmowej telewizji publicznej.Jak nie będą chcieli to antenę na balkon i po problemie.
gryf
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-22, 19:34

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: gryf »

płońszczanin pisze:Na takie luksusy ze strony naszej spółdzielni to bym nie liczył
To nie jest żaden luksus. Spółdzielnia jest zobligowana prawnie do udostępnienia darmowej telewizji.
A na balkonie można spróbować jak ktoś wyżej mieszka. Ci na parterze to raczej maja marne szanse na odbiór poprawnego sygnału dvb-t.
płońszczanin

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: płońszczanin »

[quote="gryf"]Zastanawiam się nad tym czy w blokach spółdzielni nie powinniśmy mieć dostępu do darmowych kanałów telewizji cyfrowej.[/quote]
To nic innego Ci nie pozostaje jak sprawdzić u źródła jak zapatrują się na ten temat.
jarek99

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: jarek99 »

Zadzwoń do Ruszkowskiego i się zapytaj, u mnie w bloku na Kolbego w tym starym gniazdku jest sygnał. A on się chyba tym zajmuje.
gryf
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-22, 19:34

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: gryf »

A o jakim sygnale mówisz? Cyfrowego ja nie wyłapałem na swoim TV a analogowy jest tylko że są 3 programy. Czy ktoś kto mieszka w blokach spółdzielni po podłączeniu telewizora do do "starego gniazdka" odbiera dwadzieścia parę kanałów?
gryf
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-22, 19:34

Re: Darmowa cyfrowa telewizja w blokach spółdzielni.

Post autor: gryf »

Coś jednak w "Spółdzielni" się ruszyło. Dziś zobaczyłem na klatce schodowej w gablocie pismo. Robią ankietę czy lokatorzy korzystają tylko z darmowych kanałów czyli TVP1, TVP2, telewizja regionalna i jakiś muzyczny. Ja osobiście jestem za tym, żeby każdy miał prawo wyboru czy chce płacić za kablówkę (Antel SAT, Multimedia) czy też nie i odbierać kanały w jakości cyfrowej ze "starego gniazdka" płacąc tylko abonament 200 zł na rok. Do odbioru tychże kanałów potrzebna jest zapewne modernizacja przestarzałej instalacji antenowej, którą "Spółdzielnia" powinna wykonać w ramach opłaty na fundusz remontowy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post