Jakość wody.płońsk

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
mpress
Posty: 18
Rejestracja: 2011-07-20, 21:42

Jakość wody.płońsk

Post autor: mpress »

Witajcie gdzie można darmowo otrzymać informację o jakości wody płynącej w naszych kranach
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Hubert »

Czy za darmo to nie wiem ,ale spróbuj w sanepidzie najwyżej pokierują cię gdzieś.
http://www.plonsk.psse.waw.pl/PsseDefau ... MenuID=117
Lub po prostu w wodociągach ale tam mogą podać parametry wody jakie powinna mieć.
piotrek

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: piotrek »

Też jestem ciekaw. Interesuje mnie jaki skład chemiczny ma nasza woda pitna. Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Leyla7
Posty: 165
Rejestracja: 2010-07-13, 15:56

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Leyla7 »

Podobno zbliżony do butelkowanej wody mineralnej :)
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Hubert »

Tylko teraz zbliżona do której, tej tańszej wody w butelkach(czyli tez kranówki),czy tych z górnej półki gdzie czuć różnice.
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Hubert »

Brak opcji edytuj.
Chciałem dowiedzieć się składu wody w Płońsku ,ale niestety Zakład Wodociągów i Kanalizacji na Mazowieckiej nie udziela takich informacji.Trochę mnie to dziwy gdyż w wielu miastach taka informacja jest podana nawet na stronie wodociągów.
piotrek

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: piotrek »

Dzwoniłem do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na życzenia mogą zbadać próbkę wody zaniesioną do laboratorium. 18zł za zbadanie jednego pierwiastka. Dziwne, że to jest okryte tajemnicą. Nie wiesz człowieku co pijesz i sie nie dowiesz bo to tajemnica!
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Hubert »

A co najciekawsze jak pisałem wyżej,w wielu miastach taka informacja jest podana na stronie www lub do wglądu bezpłatnie i bez żadnych problemów.Idziesz wypełniasz wniosek i masz.A u nas takie tajemnice.Może jakiś dziennikarz by to poruszył.
goście

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: goście »

przyczyn może być kilka

1. Wodociągi są spółką skarbu państwa i klientów mają w poważaniu
2. Jakość produktu w tym przypadku wody jest podstawą do roszczeń finansowych w ramach odszkodowania toteż najlepiej ukrywać dane na ten temat. (dla przykładu podam że energia elektryczna u odbiorcy też powinna spełniać pewne wymagania, a jeśli nie zostaną spełnione konsumentowi należy się odszkodowanie, tak samo jest w przypadku gazy). W wyżej wymienionych przypadkach, kontrola jakości jest za droga dla zwykłego zjadacza chleba.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
z dnia 29 marca 2007 r.
w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi:

§ 20.

1. Konsumenci uzyskują informacje o jakości wody zgodnie z przepisami o dostępie do informacji publicznej.
2. Informacja, o której mowa w ust. 1, powinna zawierać:
1) dane o przekroczeniach dopuszczalnych wartości parametrów jakości wody oraz związanych z nimi zagrożeniach zdrowotnych;
2) dane o pogorszeniu jakości wody pod względem organoleptycznym;
3) informacje o możliwości poprawy jakości wody przy użyciu środków dostępnych dla konsumentów;
4) informacje o planowanych przez przedsiębiorstwo wodociągowo - kanalizacyjne przedsięwzięciach naprawczych i harmonogramach ich realizacji;
5) zalecenia mające na celu minimalizację zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.
Hubert
Posty: 174
Rejestracja: 2011-01-20, 08:39

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: Hubert »

Nie wiem czy dobrze rozumiem ,ale w końcu powinni podać taką informację.W takim razie tez ryzykują nie podająć takich informacji,gdyż zagłębiając dalej temat ,można uzyskać informacje o normach wody pitnej w Polsce,oddać prywatnie próbki do badani.Więć nie mają sensu ukrywać.
A propo jakości wody ,jakiś dłuższy czas temu woda była tak chlorowana ze kąpiąc się człowiek czuł się jak na basenie.Czyli zostaje jedynie badanie we własnym zakresie.Ach ten nasz kochany Płońsk.
kimo
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-27, 11:28

Re: Jakość wody.płońsk

Post autor: kimo »

wznawiam temat bo obecnie również w ostatnim czasie pojawiła się wątpliwość odnośnie jakości wody. Zamówiłem drobny sprzęt pipeta oraz jakieś probówki do przechowania i też będę zawoził do analizy ale poza naszym laboratorium również podam je do innego w innej miejscowości bo da się i chcę otrzymać bezstronną opinię bo wydaje mi się, że w naszym mieście te analizy mogą być prowadzone nie do końca odpowiednio aby wyniki po prostu wyszły dobrze...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post