opłaty za ogrzewanie

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Nadinka

opłaty za ogrzewanie

Post autor: Nadinka »

Zakładam temat dotyczący opłat za ogrzewanie mieszkań w Płońsku.
Chodzi dokładniej o rachunki jakie musimy płacić za ciepło w mieszkaniu.
Jakie płacicie rachunki? Ja miałam 3100zł do zapłacenia ale zaliczkowo zapłaciłam 1500 a 1600mam niedopłaty - ludzie litości za 3tysiace to się domy ogrzewa! Drzwi nieszczelne, wszędzie wieje , ciepło z mieszkań ucieka a my płacimy za to fortune i jeszcze idą podwyżki;/ Zorientowałam się w innych miastach ludzie maksymalnie płacą po 800zł ,ale to mają nieszczelne stare drewniane okna itp - Ci zaś którzy mają nowe okna drzwi itp maja nadpłaty bądź max po 100zł niedopłaty. Skąd takie stawki - czy Wy też macie takie kolosalne rachunki? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-09-14, 17:25

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: mariusz »

dobry temat.
mieszkanie ~40 m2
niedoplata 700 zl
ryczalt 1200 zl

cena 1 GJ - 56,22 zł
oplata stala - 42 zl

tylko co mozemy zrocic?
monikaaaaa
Posty: 50
Rejestracja: 2011-06-17, 18:14

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: monikaaaaa »

trzeba cos zadziałać-tak nie może byc!!!!!
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-09-14, 17:25

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: mariusz »

ceny sa regulowane przez URE.
Taryfa dla ciepła

Przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesje ustalają taryfy dla paliw gazowych i energii, które podlegają zatwierdzeniu przez Prezesa URE, oraz proponują okres ich obowiązywania.
Przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesje przedkładają Prezesowi URE taryfy z własnej inicjatywy lub na żądanie Prezesa URE.
Prezes URE zatwierdza taryfę bądź odmawia jej zatwierdzenia w przypadku stwierdzenia niezgodności taryfy z zasadami i przepisami, o których mowa w art. 44-46 ustawy.
zrodlo http://www.pecwplonsku.li.pl/taryfa.htm

jaka jest cena 1 GJ w innych miastach?
mysza

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: mysza »

Nadinka pisze:Zakładam temat dotyczący opłat za ogrzewanie mieszkań w Płońsku.
Chodzi dokładniej o rachunki jakie musimy płacić za ciepło w mieszkaniu.
Jakie płacicie rachunki? Ja miałam 3100zł do zapłacenia ale zaliczkowo zapłaciłam 1500 a 1600mam niedopłaty - ludzie litości za 3tysiace to się domy ogrzewa! Drzwi nieszczelne, wszędzie wieje , ciepło z mieszkań ucieka a my płacimy za to fortune i jeszcze idą podwyżki;/ Zorientowałam się w innych miastach ludzie maksymalnie płacą po 800zł ,ale to mają nieszczelne stare drewniane okna itp - Ci zaś którzy mają nowe okna drzwi itp maja nadpłaty bądź max po 100zł niedopłaty. Skąd takie stawki - czy Wy też macie takie kolosalne rachunki? Proszę o odpowiedź.
Mam pytanko czy posiadasz pomierniki zamontowane na grzejnikach czy liczniki jak na nowych osiedlach?
Radi

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: Radi »

Zamiast skomleć to może byście zadbali o to szczelność własnych okien drzwi, nie wietrzyli zbyt długo. Nikt Wam sponsorować ciepła nie będzie. Mając mieszaknie najkorzystniej położone (najwyższe piętro, narożne) coś wiem. I nie narzekam (niedopłata 150 46 m2).
Tylko nie zakładajcie ruchu poszkodowanych przez dbających o swoją własność.
mariuszz

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: mariuszz »

wysokie doplaty wystepuja rowniez w nowych blokach z szczelnymi oknami i drzwiami..
a doplaty po 1500 zl sa bardzo bolesne.
Radi pisze:, nie wietrzyli zbyt długo.
radi otworz okno i dotlen mozg i wnies cos do dyskusji.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 25
Rejestracja: 2007-09-06, 09:37
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: Henryk »

No tak, bo daliście - tak przypuszcza - wrobić się w tak zwane podzielniki ciepła, które przede wszystkim nabijają kieszenie firm rozliczających koszt ogrzewania według tych sławetnych podzielników. Nie chce się powtarzać, dlatego też polecam moją wypowiedz z tematy, bodajże "Spółdzielnia + ogrzewanie.
oszukana
Posty: 3
Rejestracja: 2012-01-02, 10:09

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: oszukana »

Radi pisze:Zamiast skomleć to może byście zadbali o to szczelność własnych okien drzwi, nie wietrzyli zbyt długo. Nikt Wam sponsorować ciepła nie będzie. Mając mieszaknie najkorzystniej położone (najwyższe piętro, narożne) coś wiem. I nie narzekam (niedopłata 150 46 m2).
Tylko nie zakładajcie ruchu poszkodowanych przez dbających o swoją własność.
RADI,nie bądz taki do przodu bo ci tyłu zabraknie.Nikt nie będzie im płacił 50% za rureczki,które nędznie grzeją.NIE ZGODNE Z PRAWEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Klarsok

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: Klarsok »

u nas na szczescie przy piecu z Piecbuda te oplaty znacznie sie zmniejszyly. Nie wyobrazam sobie az tyle kasy wydawac, skoro moge miec cieplo i dobrej jakosci piec w nizszej cenie :D
Awatar użytkownika
gordon38
Posty: 4
Rejestracja: 2020-10-01, 13:15

Re: opłaty za ogrzewanie

Post autor: gordon38 »

Co należy zrobić, aby opłaty za ogrzewanie były niższe?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post