ŻŁOBEK

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
ADA

ŻŁOBEK

Post autor: ADA »

Mam pytanie do młodych matek
Czy w Płońsku potrzebny jest żłobek ?
ALDONA8

Re: ŻŁOBEK

Post autor: ALDONA8 »

oczywiście że potrzebny. Ponieważ młode mamy wracające do pracy maja wielki problem ze znalezieniem opiekunki- nie mówiąc już o cenie jaką sobie życzą "nianie". Sama bym skorzystała ze żłobka gdyby taki był w Płońsku?
kati

Re: ŻŁOBEK

Post autor: kati »

Też uważam że żłobek to dobry pomysł,tylko musi byc fajne i przytulne miejsce,super kadra czyli miłe i kompetentne nianie i cena nie wygórowana:)
artur

Re: ŻŁOBEK

Post autor: artur »

Proste, że jest potrzebny. W sumie dziwię sie czemu jeszcze go nie ma.
skakanna
Posty: 19
Rejestracja: 2011-06-08, 14:30

Re: ŻŁOBEK

Post autor: skakanna »

Chciałam zauważyć, że to wcale nie jest tak, jak straszą wszyscy w okół. Ja znalazłam nianię z polecenia za 700 PLN + 6 zł/h nadgodzin. Wymiar jej pracy to 7 h dziennie. A żłobek jest z pewnością potrzebny, tylko wiadomo dzieci małe chorują częściej w takich zbiorowiskach.
ArtyAsia
Posty: 69
Rejestracja: 2011-07-06, 19:43

Re: ŻŁOBEK

Post autor: ArtyAsia »

Ja też się zdziwiłam sprowadzając sie do Płońska że w takim dużym mieście nie ma żłobka....już nie mówię o prywatnym ale co do cholerci robił do tej pory samorząd?
skakanna
Posty: 19
Rejestracja: 2011-06-08, 14:30

Re: ŻŁOBEK

Post autor: skakanna »

Ja wiem!
Ja wiem!
rozdawał medale ;> za byle gówn* hehe
forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2011-02-07, 19:42

Re: ŻŁOBEK

Post autor: forumowicz »

zgodzę się .
ale żłobek to super sprawa . potrzebny . :ok:
kleo

Re: ŻŁOBEK

Post autor: kleo »

w najnowszym tygodniku Wirtualny Płońsk na pierwszej stronie jest o żłobku w Płońsku, a raczej o jego braku.
grzestasz
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-10, 15:55
Lokalizacja: Płońsk

Re: ŻŁOBEK

Post autor: grzestasz »

Żłobek w Płońsku już był. Za czasów tzw. "komuny" przy ulicy Polnej (GPS: 52,632229 20,371817) wybudowano wówczas nowoczesny kompleks żłobka. Działał on do czasów "reformy zdrowia" w strukturach Szpitala w Płońsku. W wyniku "reformy zdrowia" Szpital stracił możliwość dalszego finansowania i prowadzenia takiej działalności. Żłobek został przekazany samorządowi, a ten uznał widać, że żłobek w Płońsku jest zbędny i przebudował go na szkołę. Działanie takie wpisuje się w pełni w program ochrony rodziny. Jeden z rodziców zamiast zajmować miejsce pracy bezrobotnym ma zająć wychowywaniem dzieci - przecież "becikowe" i zasiłek na dziecko rodzice dostają. Nie mówcie, że mały. Życie w ubóstwie, wg. kościoła, jest cnotą.
Jeżeli powstanie prywatny żłobek, to nie łudźmy się, że bez solidnego dofinansowania z samorządu, będzie tani. Nikt do interesu nie będzie dokładał z własnej kieszeni.
bartolini

Re: ŻŁOBEK

Post autor: bartolini »

O jakim (nie małym) zasiłku dla dzieci piszesz? Jestem rodzicem i jakoś żadnego zasiłku nie dostaję :[
grzestasz
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-10, 15:55
Lokalizacja: Płońsk

Re: ŻŁOBEK

Post autor: grzestasz »

Szanowny "bartolini", przeczytaj, proszę mój tekst jeszcze raz i spróbuj go zrozumieć. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz znajdował w nim coś o "(nie małym) zasiłku lub, że otrzymują go wszyscy rodzie, udaj się po pomoc do profesora Baltazara Gąbki czy Wawelskiego Smoka. :)

Odpowiadając wprost na pytanie: "Czy w Płońsku potrzebny jest żłobek ?" odpowiem tak:
- po pierwsze, nie jestem matką i chociażby z racji płci nią nie będę;
- po drugie - tak jak dla zdrowia fizycznego dziecka najkorzystniejsze jest aby matka karmiła je swoim pokarmem przez o najmniej pierwszy rok, tak dla zdrowia psychicznego, kiedy kształtuje się tzw. szkielet charakterologiczny dziecka, bardzo ważne jest, żeby do 3 roku życia dziecko wychowywał się bezpośrednio przy matce (rodzicu);
- po trzecie - trzyletni okres absencji w pracy bardzo często skutkuje utratą kwalifikacji i trwałym bezrobociem;
- po czwarte - rozwój dziecka w rodzinie żyjącej w ubóstwie, przewlekle sfrustrowanej bardzo często skutkuje wychowywaniem następnego ubogiego pokolenia;
- po piąte - w interesie młodych rodziców jak również lokalnej społeczności jest zapewnienie wszystkim, bez wyjątków, dwulatkom możliwości bezpiecznej, profesjonalnej i dostępnej finansowo opieki w żłobku. Tak samo od trzeciego roku życia wszystkie dzieci powinny mieć zapewnione miejsca w przedszkolach;
- po szóste - opieka w żłobku z jednej strony powinna być dostępna 24 godziny, przez siedem dni w tygodniu, przy założeniu, ze jeden pobyt dziecka nie może przekraczać kilku godzin umożliwiających rodzicowi pracę, nie koniecznie na pełen etat;
PODSUMOWUJĄC:
Brak zapewnienia przez samorząd bezpiecznej, profesjonalnej i dostępnej finansowo opieki w żłobku oraz wychowania przedszkolnego wszystkim bez wyjątku dzieciom świadczy o tym, że "nasi samorządowcy" oraz parlamentarzyści mają INNE CELE niż zapewnienie zrównoważonego rozwoju całego społeczeństwa.
skakanna
Posty: 19
Rejestracja: 2011-06-08, 14:30

Re: ŻŁOBEK

Post autor: skakanna »

Zgadam się z przedmówcą. Jeszcze kilka lat temu namawiałabym przedmówcę, żeby startował w wyborach i próbował to wszystko zmienić, niestety dziś już wiem że jedynie pochwalę go za błyskotliwy komentarz, ponieważ takie "świadome społecznie" osoby mają też (zazwyczaj) niechęć do władzy.
forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2011-02-07, 19:42

Re: ŻŁOBEK

Post autor: forumowicz »

ja jestem za żłobkiem , no i pamiętam czasy kiedy tam był żłobek . przydał by się . ;)
aniadebska1
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-28, 10:58

Re: ŻŁOBEK

Post autor: aniadebska1 »

witam wszystkie mamy dzieci w wieku 1-4 lat zapraszam do żłobka przy ul. Targowej w Płońsku. Można przyjść z dzieckiem zobaczyć jak zachowa się w nowym otoczeniu. W obecnej grupie są dzieci w wieku 1,6-1,8. Koszt miesięczny pobytu dziecka w żłobku z wyżywieniem wynosi 450zł. tel. 888-385-804

Kod: Zaznacz cały

http://www.klubwesolydomek.eu
ODPOWIEDZ