Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Rozmowy na temat miasta Płońsk oraz okolicy Płońska.
Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2276
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: Piter » 2010-11-21, 23:03

Przeglądając oficjalną stronę Płońska natrafiłem na ciekawy wpis. Chodzi o parkowanie przyczepek na parkingu. Od razu wyjaśniam, że znalazło się to w ogólnej dyskusji gdyż chodzi mi o to jak WY zapatrujecie się na sprawę parkowania przyczepek z wszelkimi typami reklam na parkingach zarówno tych płatnych jak i bezpłatnych, osiedlowych itp. Ta sprawa stała się zapalnikiem do wywołania dyskusji.
Zapraszam serdecznie do podzielenia się uwagami, spostrzeżeniami z nami na forum.

Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku Zarzuty sformułowane przez kandydata na burmistrza Andrzeja Stolpę pod adresem Urzędu Miejskiego w Płońsku są bezzasadne i krzywdzące dla pracujących w ratuszu urzędników.Urząd Miejski w Płońsku stoi na straży przestrzegania prawa, także prawa lokalnego, uchwalonego przez Radę Miejską w Płońsku.

14 grudnia 2006 roku Rada Miejska w Płońsku, której członkiem był wówczas również kandydat na burmistrza Andrzej Stolpa, przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach gminnych w mieście. Na mocy tej uchwały wprowadzone zostały opłaty parkingowe w centrum miasta. W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.: „Strefy płatnego parkowania ustala się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych”

Za pojazd samochodowy w świetle obowiązującego prawa (Prawo o ruchu… Dz. U. 2005.108.908) uważa się pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h.
Interpretując powyższe, przyczepka postawiona 5 listopada 2010 roku na płatnym parkingu przy Placu 15 Sierpnia w Płońsku, nie jest pojazdem samochodowym, na który można wykupić abonament.
W tym konkretnym przypadku doszło do rezerwacji miejsca po opłaceniu w kasie urzędu miejskiego opłaty parkingowej w kwocie 50 zł za okres od 5 listopada do 4 grudnia 2010 na numer rejestracyjny WSC 1X25, bez zaznaczenia, że jest to przyczepa lekka a nie samochód. Gdy straż miejska zorientowała się, że przedmiotowy pojazd to nie samochód, lecz przyczepka, i że będzie blokowała miejsce parkingowe przez najbliższy miesiąc, skierowała sprawę do Wydziału Infrastruktury Technicznej UM w Płońsku, który to wydział wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zajęcia bez wymaganego zezwolenia pasa drogowego. Postępowanie trwa. Fakt, że przyczepka stojąca bezprawnie w rynku jest jednocześnie nośnikiem reklamowych kandydata na burmistrza nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Gdyby stała zupełnie pusta, urząd także podjąłby interwencję, gdyż – jak zaznaczono we wstępie, parking ma służyć jedynie pojazdom samochodowym. Nie jest miejscem parkowania przyczep! Proszę wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację, gdy na parkingu w rynku, na wszystkich miejscach parkingowych stoją przyczepki z reklamami?

Urząd Miejski w Płońsku liczy, że kandydat na burmistrza Płońska będzie przestrzegał prawa miejscowego i sam przestawi przyczepkę z rynku w inne miejsce, tak by nie blokować miejsc parkingowych w centrum.
Urząd Miejski w Płońsku – w związku z insynuacjami, iż angażuje się w kampanię wyborczą - nie będzie przestawiał przyczepki, licząc na to, że kandydat na burmistrza sam to zrobi.


Sekretarz Miasta
Krystyna Marszał-Jankowska
źródło: http://www.plonsk.pl/?action=more&id=935


Moje zdanie jest takie:
Każdy ma prawo umieszczać na przyczepce co chce i jeździć z nią po mieście ale jeśli chodzi o parkowanie takich przyczepek to już inna sprawa. Jestem stanowczo za karaniem tego typu zachowań i to nie ważne czy przyczepka stoi miesiąc czy kilka dni.

RadioP

Re: Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: RadioP » 2010-11-22, 03:42

Była taka sprawa w Warszawie bądź Poznaniu obiło się o sąd administracyjny. W skrócie chodziło o to że przyczepko-reklama była traktowana jako pojazd (po części logiczne). Miasto wystąpiło o usunięcie reklamy (logiczne) z pasa drogowego. I tak wojowali aż sąd przyznał rację miastu.

A swoją drogą to takowe przyczepki z reklamami i wyjce tylko zaśmiecają ulice. Gorzej niż ulotki. Dla mnie osobiście tego badziewia mogłoby nie być.

kat

Re: Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: kat » 2010-11-22, 12:54

Kto po tej całej szopce będzie teraz sprzątał miasto z tych śmieci i kto za to zapłaci (rozumiem, że wszyscy kandydaci)- ulotki, plakaty przyklejane na taśmy dwustronne walają się na wszystkich osiedlach i klatkach schodowych. Fajnie było zaśmiecać, ale teraz trzeba po sobie posprzątać nawet jeśli do koryta się nie udało dostać.

Awatar użytkownika
Piter
Administrator
Posty: 2276
Rejestracja: 2006-09-03, 18:26
Lokalizacja: Z Łona Matki
Kontakt:

Re: Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: Piter » 2010-11-22, 17:34

kat a co to ma wspólnego z przyczepkami i tematem głównym tego wątku?
Na temat wyborów jak czyli całej szopki proszę pisać w tematach zawartych w TYM dziale

PaulaKornik
Posty: 7
Rejestracja: 2018-09-10, 10:31

Re: Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: PaulaKornik » 2018-09-10, 10:34

To takie ciekawe omijanie ograniczeń reklamowych... wiele osób nie chce płacić za reklamę i stawia sobie takie przyczepki :/ mnie to mega drażni


Fantazja87
Posty: 66
Rejestracja: 2018-03-02, 13:38

Re: Co myślicie o przyczepkach z reklamami na parkingach?

Post autor: Fantazja87 » 2019-09-11, 13:19

Jak widać nie każda reklama jest pozytywnie odbiera. Dlatego trzeba rozważnie dobierać do swojej firmy reklamę. Najlepiej warto zgłosić się do profesjonalistów, a przykładowo firma https://brooklyn.pl/product-details/fotoscianka doskonale zna się na dobrej reklamie. Chociażby oferują świetne fotościanki, który niemalże każdy uwielbia.

ODPOWIEDZ